Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
katana
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2008. 14:29 
Naslov:  Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ima igdje kakvo normalno mjesto za radit za mlade ljude? Laughing
Benetton, OMV, Transcom (rade tele2 sluzbu za korisnike), ...sve jedno
sranje vece od drugog

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2008. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije svatko za svaki posao. Za ugodan posao su, osim parametara koji opisuju poslodavca, vazni i posloprimceve sposobnosti, vjestine, znanja, spretnost.

Dakle, sto znas raditi? Sto bi zeljela/zelio raditi? U cemu se pronalazis, sto te ispunjava?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2008. 20:25 
Naslov:  Re: Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam naučila da se mora raditi sve i jesti govna (da ne lajem previše) da bi eventualno uspio. Ja sam nažalost, pala sa vrha na dno, deprimirana sam ali ne dam se. Nitko ne želi raditi usrane poslove, ja sam se i za takav prijavila... Morala sam! Jebeš faks kad ti piše sss na ugovoru. Trebala sam ići za konobaricu i imati 8 g. radnog staža, a ne učiti.
Ne ispunjava čovjeka sezonski rad ni rad na određeno vrijeme, nismo više balavci a život pritišće i košta. Ne možeš se s rogatim bosti... Zahvalna sam da radim.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2008. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Ne možeš se s rogatim bosti... Zahvalna sam da radim.


slažem se... u današnje vrijeme moraš biti sretan ako imaš bilo kakav posao i moraš biti pokorni sluga svom šefu i jesti sva njegova govna... i to sve za neku banalnu plaću... dakle, da bi radila negdje gdje ti nitko neće ništa srati i gdje ćeš raditi nešto što stvarno voliš moraš imati jako, jako, jako sreće... žalosno ali istinito...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.07.2008. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normalno mjesto za raditi ces dobiti jedino ak imas štelu...
u protivnom ces se zajebavat s svakakvim poslodavcima, radit u svakakvim uvjetima, a lova ce ti brzo prisjest
koliko sam vidjela sada su ostali samo najpikantniji poslici na moru ( ono rad u kuhinji kao ispomoc na 200 stupnjeva, sobarica na nekom otoku bez ambulante i dvije vrste otrovnih zmija), anketiranje po kucama i okolnim selima, rad po osjeckim birtijama, itd.
sve te poslove rade nesretnici koji zaista trebaju novac.
ako ti lova bas nije potrebna toplo ti preporucujem da ovo ljeto prolapis

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.07.2008. 10:56 
Naslov:  Re: Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje ćeš se osjećati ako negdje volontiraš i izmamiš osmjehe i radost nekog bolesnog, siromašnog i usamljenog ako ti pare nisu potrebne nego da te jebu u zdrav mozak za crkavicu.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2008. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema ga!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2008. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Delfin je napisao/la: ›
Nema ga!
Ma ima.... Ja čuo da se dobro zaradi na potezu korzo-katedrala-ribarska osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2008. 16:58 
Naslov:  Re: Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Bolje ćeš se osjećati ako negdje volontiraš i izmamiš osmjehe i radost nekog bolesnog, siromašnog i usamljenog ako ti pare nisu potrebne nego da te jebu u zdrav mozak za crkavicu.

tko radi a da mu pare nisu potrebne????
dakel samo nemoj raditi na normu već fisknui plaću ili barem da je veći dio fiksan

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.07.2008. 20:07 
Naslov:  Re: Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima ljudi kojima pare ne trebaju jer imaju financijsku podlogu, na to sam mislila. Slažem se da odbijaš svaki posao na normu.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.07.2008. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da osim sto su poslodavci gadovi i radnici su djelomicno krivi za svoj status. U velikoj vecini firmi koje znam (dakle di radi rodbina prijatelji... poznanici) vecinom vlada atmosfera di svi obavljaju svoj posao preko q**** gdje su totalno nezainteresirani i ladno ih boli briga oce taj posao napraviti kako spada ili nece... al svi oni bih odmah iz ovih stopa da im se poboljsa placa.

al najzalosnije je to sto oni ljudi koji znaju i hoce raditi nemogu jer nemaju gdje, a nemaju veze i vezice koje bi ih zaposlile...

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imart314
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2008. 20:29 
Naslov:  Re: Normalno mjesto za raditi za mlade ljude?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

katana je napisao/la (Pogledaj post): › jel ima igdje kakvo normalno mjesto za radit za mlade ljude? Laughing
Benetton, OMV, Transcom (rade tele2 sluzbu za korisnike), ...sve jedno
sranje vece od drugog
da,da baš benetton haha odi tamo ako izdržiš par dana svaka ti čast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
capri
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2008. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobar posao se "uglavnom" nalazi preko veze, kako kod nas, tako i u vecini ostalih zemalja. Kazem "uglavnom" jer ipak ima i sretnika koji sa vrlo visokim obrazovanjem tu i tamo upadnu negdje gdje im odgovara. Nazalost, jako rijetko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2008. 1:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo mog primjera...

Radio sam u firmi "ukras" dd ( za završne radove u građevinarstvu ) zaposlen kao " keramičar II grupe ( to nemam pojma šta znači... osijek031.com smile )

plaća mi je bila 2 700 kn, normalna... što je relativno malo, no bila je redovita i sve je na račun sjedalo tako da nije bio problem raditi...

No veliko sam razočaranje kada sam dobio plaću za prošli mjesec...

za 24 radna dana ( 204 radna sata ), dobio sam plaću bizarnih 2 200 kn...

Usporedbe radi, prosječna konobarska plaća u osijeku je oko 2 500 kn.... sa bakšom se da navući i na 3 000 kn...

I tko tu sada koga jebe... naravno, idući sam dan odmah dao otkaz jer ne želim tak oraditi... no ovo je samo jedan primjer izrabljivanja radne snage...

Nažalost, sve mi se čini da je današnje geslo poslodavaca: "tražimo puno dajmo malo"...

još jedna sitnica... što sam tek sada primjetio dok sam pisao ovaj post... imao sam 204 radna sata... to se da lako izračunati... 20 dana po osam sati i četiri subote po šest sati iznosi 204 sata... a meni u obračunskom listu osobnih primanja piše da sam odradio 186 sati... dakle tu su mi "ukrali" ili jednostavno zanemarili 18 radnih sati... ili dva radna dana... a po učinku mi je korigirano 174 radna sata... dakle... sve skupa mi je "ukradeno 30 radnih sati...

znači 30 radnih sati sam odradio tek tolko da si iovako puni para šefovi još malo mogu staviti u džep...

Mislim strašno je što se danas događa u Hrvatskoj.... prestrašno...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.07.2008. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa šta se ti cudiš? dobro došao.....
nije to ništa novo, jooj pa imala sam ja 60 sati prekovremenih(radili smo cijeli dan doslovno ujutro od 7 do 22 sata), necu sad imenovat nikoga ali eto u pitanju je jedan od trgovackih centara,to je bilo prije nego se otvorio naravno morali smo slagat robu i razno razne akcije smo imali, kad sam pitala kad ce mi platiti moje prekovremene,znaš šta mi je rekao direktor? pa ko je tebe tjerao da radiš toliko?mi po zakonu možemo isplatiti samo 10 sati....i nikom ništa...al dobro je,sad imam posao koji ne bi mjenjala za ništa na ovom svijetu, i više ga cijenim zahvaljujući ovakvom primjeru koji je samo kap u moru toga što sam sve radila i doživljavala! Wink

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: