Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Problemi sa serverom ili nešto drugo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2008. 16:30 
Naslov:  Problemi sa serverom ili nešto drugo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već neko vrijeme mi se malo malo stranica osijek031 neće otvoriti, iako se sve druge stranice koje posjećujem normalno otvaraju.... Prvo sam pomislio da je možda stvar do opterećenja servera zbog velikog broja korisnika, ali primjetio sam da mi se to događa u razna doba dana i noći, te vikendom kada na stranici ima samo 2, 3 usera....

Pa ako bi napravili nešto i vidjeli u čemu je problem.... Bio bih zahvalan....

Ukratko sve stranice otvara, a za ovu stranicu izbaci slijedeću poruku:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2008. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm.

Osijek031.com je vec neko vrijeme smjesten na dedicated serveru i od tada nema problema kakvih je prije bilo (sporost, sporost, sporost...). Server sad moze podnijeti mnogostruko vece opterecenje. Uzevsi to u obzir, kao i cinjenicu da se opterecnje servera konstantno nadzire (gotovo nikad ne prelazi 15%), za vjerovati je da problem nema veze sa samim serverom ili njegovim opterecenjem.

Vjerojatno je problem u mrezi, ali jos treba utvrditi u kojem kraju mreze (onom na kojem je server ili onom na kojem je korisnik).

Buduci da je ovo prva prijava problema, molio bih ostale korisnike za informacije imaju li i oni slican problem i dobivaju li i oni ovakvu poruku ("Network timeout")?

@Oligo, koliko dugo traje taj prekid? Koliko se cesto znaci "malo-malo" (jel' to jednom u 5 minuta, ili par puta dnevno)?

Mozes li otici na:
Start -> Run -> cmd -> upisati "ping www.osijek031.com -t"

i to ostaviti da radi, sve dok se ne pojavi greska. Kad se pojavi greska, upisati:
"tracert www.osijek031.com >c:\tracert-osijek.txt"
i onda sadrzaj datoteke tracert-osijek.txt ovdje pasteati?

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2008. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e pa ja imam isti taj problem..samo sto se meni zna dogoditi i da nemogu nista googlati osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.07.2008. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
e pa ja imam isti taj problem..samo sto se meni zna dogoditi i da nemogu nista googlati osijek031.com smile

ti već imaš ozbiljnijih problema, nisi ti za ovu temu Smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2008. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Vjerojatno je problem u mrezi, ali jos treba utvrditi u kojem kraju mreze (onom na kojem je server ili onom na kojem je korisnik).


Ne ulazim u tehnikalije, ali to mi se događa samo sa ovom stranicom... Recimo, imam otvorena 3 tab-a od kojih šteka samoOsijek031...

Leon je napisao/la: ›
@Oligo, koliko dugo traje taj prekid? Koliko se cesto znaci "malo-malo" (jel' to jednom u 5 minuta, ili par puta dnevno)?


E sad, događa se par puta dnevno i traje po par minuta za vrijeme kojih, kako već napisah, sve stranice otvara osim ove....

Leon je napisao/la: ›
Mozes li otici na:
Start -> Run -> cmd -> upisati "ping www.osijek031.com -t"

i to ostaviti da radi, sve dok se ne pojavi greska. Kad se pojavi greska, upisati:
"tracert www.osijek031.com >c:\tracert-osijek.txt"
i onda sadrzaj datoteke tracert-osijek.txt ovdje pasteati?


Evo, probat cu s ovim, a ako ne zašteka večeras (pošto neću biti previše online) probam sutra opet.... Anything da pokušamo razriješiti problem....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: