Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Počela kampanja protiv nuklearke u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li ste za gradnju nuklearne elektrane?

Jesam
72%
 72%  [ 27 ]
Nikako
18%
 18%  [ 7 ]
Samo ako ne postoji alternativa
8%
 8%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 37


Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2008. 7:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la: ›
upravo je jedan od uglednih DOMAĆIH ulagača, (vinarija Kutjevo) prekinuo ugovor sa vinarijom Erdut sa obrazloženjem da mu je prerizično ulagati u komšiluk od buduće nuklearke. eto finog primjera sebičnim egoističnim i nerazumnim nuklearnim lobistima.valjda ste sad zadovoljni

Samo dokaz da su i oni podlozniji misljenju zelenih u odnosu na struku.
U civiliziranim zemljama se uz nuklearke uzgaja voce i povrce, bez ikakvih problema, jer iz dimnjaka izlazi vodena para. To je ono, voda u plinovitom stanju...
Samo grakcete, ponudite alternativu, a da cijena za jedan kWh ne skoci za 6000%

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la (Pogledaj post): › upravo je jedan od uglednih DOMAĆIH ulagača, (vinarija Kutjevo) prekinuo ugovor sa vinarijom Erdut sa obrazloženjem da mu je prerizično ulagati u komšiluk od buduće nuklearke. eto finog primjera sebičnim egoističnim i nerazumnim nuklearnim lobistima.valjda ste sad zadovoljni


meni ovo vise zvuci kao dobar izgovor - ipak su oni neka konkurencija!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
ljilja je napisao/la (Pogledaj post): › upravo je jedan od uglednih DOMAĆIH ulagača, (vinarija Kutjevo) prekinuo ugovor sa vinarijom Erdut sa obrazloženjem da mu je prerizično ulagati u komšiluk od buduće nuklearke. eto finog primjera sebičnim egoističnim i nerazumnim nuklearnim lobistima.valjda ste sad zadovoljni


meni ovo vise zvuci kao dobar izgovor - ipak su oni neka konkurencija!


Pitanje je izgleda više gdje graditi nuklearke, a ne da li uopće graditi. Nuklearka u Erdutu ima nekoliko ozbiljnih minusa, ali i nekoliko pluseva. Ovisno o tome u kojem se smjeru taj kraj želi razvijati - da li je to seoski turizam, poljoprivreda, ili nešto treće. Na kraju, ja ne bih volio imati vikendicu iz koje puca pogleda na nuklearnu elektranu od nekoliko desetaka tisuća kvadrata. U tom smjeru bilo bi korektnije da se nuklearka nalazi u blizini najvećeg potrošača, Zagreba.

Međutim, nuklearka će zasigurno donijeti značajno zapošljavanje - bilo bi dobro vidjeti koliko ljudi radi u Krškom. Mislim da je taj plus znatno iznad ovih minusa. Priča o vinogradima je totalno besmislena. Erdutskim vinogradima ne treba Enver Moralić. Imali oni nuklearku u blizini ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2008. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I dalje valja imati na umu kako je nuklearna energija ČISTA!!!

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aquarius33
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2008. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nuklearnoj energiji u prilog govori puno. Prvo su štete na okoliš izražene u euru po proizvedenom kWh. U vodstvu su TE na ugljen s 0.06 eura/kWh, slijede termoelektrane na plin s 0,02 eura/kWh, da bi nuklearna energija i obnovljivi izvori vodili gotovo mrtvu trku sa 0,003-0,007, odnosno 0,002-0,005 eura/kWh. Doda li se činjenica da obnovljivi izvori imaju visoke cijene proizvodnje električne energije, dok fosilna goriva i nuklearna energija imaju manju, ispada da su nuklearke isplative. Osim toga, od 1990. do 2005. ukupna efikasnost nuklearnih reaktora bez gradnji novih jedinica sa 72 posto dignuta je na 84 posto.PWR reaktor s vodom pod pritiskom kakav ima Krško, kao gorivo koristi uranijev dioksid u prahu sabijen u tablete 8x9 milimetara. Tako minijaturna tableta oslobađa energije koliko i tona ugljena, 2,5 tone ogrijevnog drveta, 600 litara nafte ili 500 kubnih metara prirodnog plina. Realni razlog protiv NE je zbrinjavanje radioaktivnog otpada.

Možda bi trebali preispitati vlastiti strah...

_________________
VODENJAK, lat. AQUARIUS
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 14:44 
Naslov:  Re: Počela kampanja protiv nuklearke u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@W.M. Felt - u Krskom ima 400-tinjak zaposlenika.

Pa nece valjda nasi ljudi jos morati raditi i u nuklearki Smile - pih te nas izrabljuju stranci te rad u nuklearki... kuda ide ovaj svijet Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2008. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel Ljiljanka Mitoš-Svoboda pozvala i nekog stručnjaka da kaže nešto o ovom projektu ili je uživala slušajući svoj glas dok je danas drobila nebuloze o radioaktivnom otpadu???

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
@W.M. Felt - u Krskom ima 400-tinjak zaposlenika.

Pa nece valjda nasi ljudi jos morati raditi i u nuklearki Smile - pih te nas izrabljuju stranci te rad u nuklearki... kuda ide ovaj svijet Rolling Eyes


400 je ogroman broj. A za našu regiju je svemirski. Također, mislim da u Krškom rade Slovenci i Hrvati (ne da mislim, nego znam - poznanik mi tamo radi - po zanimanju tokar - puno godišnjeg, velika plaća, slovenska mirovina, malo posla, svaki vikend kod kuće). Nekako mi se čini da u današnje vrijeme nema sirotinje iz zemalja trećeg svijeta, a koja je nužna da goloruka čisti reaktore i poslije poumire od raka - malo si previše gledala filmove (možda Podmornica K-19). Da ne kažem da je od tih 400 ljudi vejrojatno 100 visoko kvalificirano (ETF, Strojarstvo, i svi drugi mogući fakulteti). Pa zatim još hrpa ljudi u osiguranju, pa po uredima... Nuklearka je premija što se tiče radnih mjesta. S obzirom da se mnogi gradovi u Hrvatskoj otimaju za novi zatvor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2008. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Jel Ljiljanka Mitoš-Svoboda pozvala i nekog stručnjaka da kaže nešto o ovom projektu ili je uživala slušajući svoj glas dok je danas drobila nebuloze o radioaktivnom otpadu???


ne, čekam tebe da nam se pridružiš.

_________________
najnasilniji element društva je neznanje Tup, tup
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.06.2008. 0:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljilja je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
Jel Ljiljanka Mitoš-Svoboda pozvala i nekog stručnjaka da kaže nešto o ovom projektu ili je uživala slušajući svoj glas dok je danas drobila nebuloze o radioaktivnom otpadu???


ne, čekam tebe da nam se pridružiš.

Pa ja sam poprilicno potkovan oko ove teme. No, siguran sam da ima nebrojno znanstvenika, npr. iz HEP-a ili sveucilisnih profesora, koji bi rado rekli nesto o elektricnoj energiji dobivenoj iz nuklearke, kao i o "radioaktivnom otpadu" kako si rekla danas za jednu TV kucu...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2008. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molio bih da nam gospođa ljilja kaže KONKRETNE razloge protiv nuklearke!
dosada su to samo bile fraze u stilu da će dunav biti zagađen i slično a nije nam rčeno točno od čega će to biti zagađen jer radioaktivni otpad se neće ni odlagati u Hrvatskoj, a ako i hoće to neće biti u Slavoniji zbog poroznosti tla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2008. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedino što se apsolutno slažem je da ako npr. mađari izgrade nuklearku i ako ode u zrak, ode juropa...

pa ajmo biti prvi i prodavat struju

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2008. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam prvi koji je ZA nuklearku.... Al ne kod Erduta, niti igdje u Baranji... I to ne zbog toga što se bojim explozije ili zagađenja ili takvih sranja... Žao bi mi bilo Baranje.... Toliko se trude već preko-nekoliko godina napraviti od te regije turističko odredište.... Kopački rit, vinske ceste, seoski turizam, vožnje brodova punim turista od nas do mađe, lov, ribolov, biciklizam, netaknuta priroda i ostalo, da bi mi čist bilo žao sagraditi nuklearku neku i zasrati im sav trud.... Taman su počeli turisti dolaziti, a ovo bi ih definitivno otjeralo.... Ono, dođite kod nas na fiš i divite se novom ogromnom betonskom zdanju koje se ističe k'o crnac u Laslovu....

Eto, toliko od mog mišljenja.... Neka je sagrade, ali negdje dalje... Ima u ovoj lijepoj našoj dovoljno vukojebina gdje nitko ovo zdanje neće ni zamijetiti.... osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2008. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro primjećeno...nek je lociraju negdje na Papuku,Krndiji, bit će dovoljno blizu i nama i ostalima koji potrebuju energiju...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.06.2008. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
dobro primjećeno...nek je lociraju negdje na Papuku,Krndiji, bit će dovoljno blizu i nama i ostalima koji potrebuju energiju...

geološki gledano, Papuk/Krndija je idealno mjesto za nuklearnu elektranu zbog geo-stabilnosti.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: