Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako ste došli do svog radnog mjesta?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TEDDYPICKERR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TEDDYPICKERR je napisao/la: ›
pinudili su mi posao , a meni se svidjeo pa sam još tu .
ponudili valjda žderaču slova,nepažljivi jedan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivana_Osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 9:58 
Naslov:  Re: Kako ste došli do svog radnog mjesta?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo moje osobno iskustvo...sama...nikakva veza i nitko mi nije trebalo...profesor me pitao, ja rekla da...isto tako i završila fakultet...sam svoj maestor sam bila...i drago mi je radi toga..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
user999
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2007. 9:14 
Naslov:  Re: Kako ste došli do svog radnog mjesta?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la (Pogledaj post): › Natječajem, vezom, upali?.....


Citao sam oglase za posao na netu, ... i jednom je moralo upaliti.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jazz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2007. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volontirala, bila honorarni suradnik i na kraju dobila ugovor o radu.

_________________
Što te ne ubije - ubije te u pojam
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 19:02 
Naslov:  Re: Kako ste došli do svog radnog mjesta?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

user999 je napisao/la (Pogledaj post): ›
duje je napisao/la (Pogledaj post): › Natječajem, vezom, upali?.....


Citao sam oglase za posao na netu, ... i jednom je moralo upaliti.



http://www.inozemstvo-posao.com/smjestaj.htm
Hah kakvo dobro pamćenje imam, a ima par mjeseci da sam to čito i stvarno sam razmišljo jednog dana krenit u takvu avanturu na 1 ugovor čisto da se svijet oplovi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 11:38 
Naslov:  Re: Kako ste došli do svog radnog mjesta?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U šest mjeseci od diplome do zaposlenja sam dobila 45 odbijenica sa različitim razlozima. Tada sam sasvim slučajno na chatu (????) upoznala direktora marketinga firme iz mojeg grada koji mi je rekao da postoji natječaj za radno mjesto, ali da još nije javno objavljen. Poslala sam životopis, bila na dva razgovora kod predsjednika uprave i dobila posao na temelju fakulteta, tri strana jezika i nešto radnog iskustva. Nije baš posao iz snova, ali neću se previše ni žaliti. Pravo je čudo i kako sam ga tako pronašla. A chat je bio prvi neformalni razgovor za posao, sve ozbiljna pitanja, svaka čast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2008. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ostavio otvorenu zamolbu u firmi i idući dan dobio poziv na mobitel da se u ponedjeljak idućeg tjedna pojavim u firmi po uputnicu za sistematski ( otvorenu zamolbu sam predao u petak, u subotu dobio poziv )...

Doduše, radio sam prije toga u firmi koja je bila kooperant firmi u kojoj sada radi, a i bio sam na praksi jednu godinu tamo tako da sam već imao neke, recimo povlastice... Sada radim na ugovor od 3 mjeseca... pa ćemo vidjeti dalje...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
heart3
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2381
Lokacija: to se i ja pitam...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2008. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasad ne radim...student sam...no kada dođe moje vrijeme,nadam se da ću naći posao....za početak bilo kakav u svojo struci...po mogućnosti bez veze...već na osnovi mukotrpno završenog (nadam se) faksa...no po stanju u državi čini mi se da je to želja koju će mi jedino zlatna ribica ispuniti... Sad

_________________
...Da te bar mogu probuditi
Kavu ti skuhati
U krevet donijeti
Pa te poljubiti
Al' toga nema i ne postoji...

http://www.last.fm/user/enyojthesilence
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2008. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
Ostavio otvorenu zamolbu u firmi i idući dan dobio poziv na mobitel da se u ponedjeljak idućeg tjedna pojavim u firmi po uputnicu za sistematski ( otvorenu zamolbu sam predao u petak, u subotu dobio poziv )...

Doduše, radio sam prije toga u firmi koja je bila kooperant firmi u kojoj sada radi, a i bio sam na praksi jednu godinu tamo tako da sam već imao neke, recimo povlastice... Sada radim na ugovor od 3 mjeseca... pa ćemo vidjeti dalje...


Istu ovu pricu mi je ispricala jedna osoba dobrog srca prije kojih 15-ak dana na kavi (dok smo još bili dobri)....joj joj...cuco, jel se još ljutiš na mene i aethura?

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.02.2008. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam vec prvog dana dosao pjeske, a pjeske odlazim i danas...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskoristila sam svoj talent i sama si napravila posao. Ne mogu se zamislit cijeli zivot u nkoj trgovini ili sl.. al svaka cast onima koji to rade.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.05.2008. 1:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma imao sreće više nego pameti...nadam se...preko ministarstva i škole jedna austrijska firma traži tehničare za mehatroniku...zapravo američka firma,ali ima pogon u austriji (i još u 130 zemalja u svijetu...) i tako se prijavio ja da vidim o čemu se radi...i sad idem idući mjesec na neka testiranja i onda valjda na 5 godina ostajem tamo...prvih par mjeseci plaćen smještaj,i plaćeni tečajevi engl. i njemačkog jezika...kako bi narod rekao...upala mi sjekira u med...samo da iskoristim sada tu priliku...

P.S. ta firma je htjela mehatroničare iz zagreba,ali pošto je predstavnik te firme za ovo područje iz slavonije,on je to prebacio na Osijek...svaka mu čast Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2008. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
ma imao sreće više nego pameti...nadam se...preko ministarstva i škole jedna austrijska firma traži tehničare za mehatroniku...zapravo američka firma,ali ima pogon u austriji (i još u 130 zemalja u svijetu...) i tako se prijavio ja da vidim o čemu se radi...i sad idem idući mjesec na neka testiranja i onda valjda na 5 godina ostajem tamo...prvih par mjeseci plaćen smještaj,i plaćeni tečajevi engl. i njemačkog jezika...kako bi narod rekao...upala mi sjekira u med...samo da iskoristim sada tu priliku...

P.S. ta firma je htjela mehatroničare iz zagreba,ali pošto je predstavnik te firme za ovo područje iz slavonije,on je to prebacio na Osijek...svaka mu čast Smile


Reklo bi se da je ovo odljev mozgova. Nadam se da će kolega forumaš poduzeti sve u njegovoj moći da se nakon 10-ak godina rada i probijanja u struci, sa sličnim ako ne i istim pogonom pojavi u Osijeku, i ovdje zaposli po nekoliko mehatroničara, ili bilo koga drugog. Dosad smo imali 0 takvih primjera, pa nam je tako kako je. Sretno u Austriji, u svakom slučaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.05.2008. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la: ›
ma imao sreće više nego pameti...nadam se...preko ministarstva i škole jedna austrijska firma traži tehničare za mehatroniku...zapravo američka firma,ali ima pogon u austriji (i još u 130 zemalja u svijetu...) i tako se prijavio ja da vidim o čemu se radi...i sad idem idući mjesec na neka testiranja i onda valjda na 5 godina ostajem tamo...prvih par mjeseci plaćen smještaj,i plaćeni tečajevi engl. i njemačkog jezika...kako bi narod rekao...upala mi sjekira u med...samo da iskoristim sada tu priliku...

P.S. ta firma je htjela mehatroničare iz zagreba,ali pošto je predstavnik te firme za ovo područje iz slavonije,on je to prebacio na Osijek...svaka mu čast Smile


Reklo bi se da je ovo odljev mozgova. Nadam se da će kolega forumaš poduzeti sve u njegovoj moći da se nakon 10-ak godina rada i probijanja u struci, sa sličnim ako ne i istim pogonom pojavi u Osijeku, i ovdje zaposli po nekoliko mehatroničara, ili bilo koga drugog. Dosad smo imali 0 takvih primjera, pa nam je tako kako je. Sretno u Austriji, u svakom slučaju.

a vidjet ćemo...mislim da čak i ta firma razmišlja otvorit svoj pogon ovdje u hrvatskoj...al ne u skorije vrijeme...prvo moramo uć u EU i još neke fore..i onda bi nas prebacili u taj pogon ovdje i mi bi obučavali mlade mehatroničare...
inače...ovdje da sam ostao,i da ne idem na faks,mogu samo radit ono naplaćivanje parkinga,dostava i to...u kanditu sam išao na praksu...jedan mehatroničar radi kao bravar...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.05.2008. 12:01 
Naslov:  Re: Kako ste došli do svog radnog mjesta?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za ovo radno mjesto koje sam nedavno dobila je postojao natječaj za koji sam morala prikupiti dokumentaciju kao da se kandidiram za predsjednika i poslala zamolbe za sva radna mjesta: od direktora do čistačice jer sam kvalificirana za sve, zatim sam imala pismena i usmena testiranja pa razgovor za posao, uzeli su me za konobaricu pa sam tijekom edukacije dogurala do mjesta recepcionera. Ja zadovoljna. Ali, krvavo sam učila za ta testiranja. I zaslužila sam sadašnje radno mjesto.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: