Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sretan rođendan najvećoj živućoj glazbenoj legendi.......

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2008. 19:14 
Naslov:  Sretan rođendan najvećoj živućoj glazbenoj legendi.......
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na današnji dan 25. svibnja 1941. u Duluth-u , Minnesota, rođen je Robert Allen Zimmerman, američki pjevač, skladatelj i pjesnik svima nam puno bolje znan kao Bob Dylan

Jedan je od najvećih kantautora 20. stoljeća i kultna ličnost generacije 1960-ih godina. Često je kroz pjesmu izražavao bunt protiv politike i društvenih dogmi njegova vremena, govorio o problemima religije i vjere općenito, te pjevao o ljubavi. Najpoznatije su njegove pjesme Blowin' in The Wind, The Times They Are A-Changin', Like a Rolling Stone, Just Like A Woman, All Along the Watchtower, Lay Lady Lay i druge.

Utjecaj Boba Dylana na rock glazbu je ogroman. Prvi je inzistirao na kvaliteti tekstova pjesama, a njegovo je pjevanje odškrinulo vrata drugim pjevačima s manje atraktivnim glasom (na primjer Lou Reed iz The Velvet Underground). Jedan je od prvih koji je svirao folk rock (na što ga je potakla obrada njegove pjesme Mr Tambourine Man grupe Byrds) te country rock i americanu (na albumima The Basement Tapes iz 1967./1975., John Wesley Harding iz 1968. i Nashville Skyline iz 1969.). Vlasnik je prvog dvostrukog albuma u povijesti (Blonde on Blonde iz 1966.) a njegove su tada još neobjavljene snimke s grupom The Band razlog nastanka bootleg albuma The Great White Wonder (1969.), prvog bootlega u povijesti rock glazbe.

Svira gitaru, usnu harmoniku i glasovir. U četrdeset i pet godina umjetničkog rada objavio je 44 albuma među kojima su najzapaženiji The Freewheelin' Bob Dylan, Blonde on Blonde, Blood on the Tracks, Desire te noviji Love and Theft i Modern Times.

Eto, uz ovaj kratki osvrt s Wikipedije SRETAN ROĐENDAN LEGENDI!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2008. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po naslovu, ja već mislijo da se radi o miši mati kovaču svima nam bolje znanom kao mišo mate kovač!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.05.2008. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O fala.

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2008. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
po naslovu, ja već mislijo da se radi o miši mati kovaču svima nam bolje znanom kao mišo mate kovač!
I radilo bi se o Mati Miši da je postao Monstrum osijek031.com smile

Dylan je napisao/la: › O fala
Molim. Kad neš ti, moram ja ;-)

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2008. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
po naslovu, ja već mislijo da se radi o miši mati kovaču svima nam bolje znanom kao mišo mate kovač!


ja mislila Elio Pisak! Zbunj, zbunj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: