Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Roditelji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 11:24 
Naslov:  Roditelji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo temica o starcima našim, kakvi su vam bili starci, da li su vam usađivali neke vrijednosti i koje ili su vas odgajali bake i djedovi, možda ulica, kako je odgoj utjecao na vas, da li postoji nešto što možete reći "eto to mogu zahvaliti mojim starcima"
da li ste bili kažnjavani, da li su vas tukli i u kojem obimu, jesu vas prebijali ili je bilo par puta dosta kad je proradila kuhača da zapamtite šta ste smjeli, šta ne, jeste bili kažnjavani i kako, zabrane izlazaka, televizije, telefona , da li su vam živi roditelji, ako nekim slučajem nisu oprostite na neugodnom pitanju ali da li je njihov manjak utjecao na vas i kako
ma raspišite se ljudi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2008. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm
tukli me nisu
uvijek su govorili da ne kupujem ništa na rate i ne dižem kredite
a izlasci
e baš i nisam imala do zore u srednjoj kao neki moji drugari iz razreda

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...djetinjstvo mi je uglavnom provedeno s bakom, sto je bilo super, jer mi uspjela usaditi neke odredjene "starinske moralne vrijednosti"...onda se stara vratila, pa su me ona i ocuh drzali na uzici sve do zavrsetka srednje skole, kad sam doslovce otisla od kuce drugi dan nakon mature i zapocela svoj zivot....ni dan danas nemam odnos s starom, al doslovce....
...vjerujem da mi u podsvijesti jako fali to i potruditi cu se da svom djetetu pruzim sto bolje djetinjstvo...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2008. 13:46 
Naslov:  Re: Roditelji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam jedinica, to sve govori.
Nisam dobila sve što sam htjela, nisu me puštali van do koliko sam htjela i dobila sam puno batina, imam i ožiljak od orahove šibe na obrazu.
Tata je postao tata sa 42 godine dok je mama imala 31, tako da je velika razlika između nas.
I što se tiče godina i što se tiče razmišljanja.
Naučili su me kako biti poštena, štedljiva, zamjeram im preveliku pažnju koju su usmjeravali na mene. I to ne onu pažnju da sam ih vrtila oko malog prsta već su oni kolo vodili.
Sad su oboje u godinama, tata je praktički jednom nogom u grobu zbog svoje bolesti.
No, volim ih, moji su.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2008. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam se sama odgojila! Smile nisam nikad dobivala neke prevelke batine i kazne, imala sam odredjeno vrijeme do kad sam smjela biti vani, sto se saa vremenom produzivalo a na kraju i izgubilo...ne mogu reci da su me naucili da budem stedljiva, postena ili statijaznam, jel sam se to sama naucila. trenutno smo totalno razliciti i razlicito funkcioniramo, al guramo nekako zajedno. mama, sestra i ja. tate nema. ima al ne tu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.05.2008. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa moj stari je bio dosta strog i svasta mi branio i danas mu se stalno moram ispovjedat kud idem i s kim, al danas ja vrtim svoju plocu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2008. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ukrade mi temu za topic! al nije to ono što sam ja htio,mene više zanima koliko se promijenio vaš pogled na roditelje sa godinam? kako ste ih doživljavali u pubertetu a kako ih sad doživljavate kao "odraslije" osobe,sa malo više životnog iskustva?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2008. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...jednako....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2008. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...jednako....

ne vjerujem...
mislim da ih nas većina uopće ne doživljava dok smo mladi i treba se dogoditi da i sami postanemo roditelji da shvatimo s kakvim su se stvarima oni borili...da ne govorim kako je tek onim roditeljima čija su djeca bila malo "aktivnija" glede kriminala ili droge

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: