Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Smanjenje PDV-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: treba li smanjiti PDV ?

Da
58%
 58%  [ 10 ]
Ne
35%
 35%  [ 6 ]
Ne kontam se u to i nije me briga
5%
 5%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 17


Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2008. 12:08 
Naslov:  Smanjenje PDV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuh sinoć da sanader i ekipa (koja ne zna kurca i samo mlate praznu slamu, troše novac, varaju i kradu) žele smanjiti PDV koji je, kao što svi znamo, 22% .
e sad pitam vas da li vi mislite da bi to bio dobar potez vlade ili ne?

ja smatram da je to nešto najgluplje što bi ova vlada napravila u moru već postignutih glupost, idijotizama, krađa i lopovluka, varanja i svega ne dobrog što su uspjeli napraviti za svoje vladavine, nije mi jasno što žele postići sa smanjenjem PDV-a, koji je sada 22%, njihov argument je "da bi pomogli malom čovjeku", mislim si WTF!!!!!!!! osijek031.com smile , pa jel oni misle da smo mi toliko glupavi, meni to nije jasno, uzmimo par primjera:
kruh, cijena 6.5kn s PDV-om , s PDV-om (uzimam za primjer 15%) cca 5.5 kn
mclaren mercedes, cijena cca 6 000 000 s PDV-om, PDV 15% cca 5 100 000kn , a to je 900000kn manje u državnom proračunu

pa jesu oni normalni, pa tko će punit državni proračun ako smanje pdv, pa crknit ćemo od gladi, ako se nešto ne promijeni nabolje pomoći nam može samo revolucija, ja jednostavno nemam riječi na ovu debilanu koja premašuje sve debilane dosad.
skupe i ekskluzivne stvari će postati jeftinije onima koji si ih ionako već mogu priuštiti, a sitnice za preživljavanje se neće znatno promijeniti, baš se pitam kome će ova odredba pomoći, malo čovjeku koji jedva spaja kraj s krajem ili tajkunu sanaderu i njemu sličnima koji grcaju u novcima majku im jebem u usta govnarska osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.04.2008. 13:22 
Naslov:  Re: Smanjenje PDV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da smanjenje stope PDV-a nije moguće. Bar ne za sada.
Preko PDV-a se puni državna blagajna, a mila nam država je već i tako pretjerano zadužena. Taj inozemni dug nam raste iz dana u dan a smanjenjem stope PDV-a će rasti još brže.
Neka ljudi ne budu u zabludi da bi smanjenje stope PDV-a rezultiralo smanjenjem cijena na hrvatskom tržištu. Naprotiv, trgovine bi zadržale istu cijenu. Smanjenjem stope bi jedino trgovci dobili, mi to ne bi ni osjetili a državu bi vodilo prema još većem zaduženju.
Poznato je da je Hrvatska trenutno u stadiju inflacije, a niti jedna budala ne smanjuje poreze u to vrijeme već podiže. Mislim da je ovo samo još jedno mazanje očiju javnosti...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
globe_spinner
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2008. 13:23 
Naslov:  Re: Smanjenje PDV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › majku im jebem u usta govnarska osijek031.com smile


Sanader je uvijek lagao, ali ovako samo liješ vodu na njegovu vodenicu.
Vrapci na grani s elementarnim poznavanjem ekonomije znaju da je najučinkovitija granična porezna stopa, uz odgovarajuće visok stupanj učinkovitosti poreznog sustava, 40%.
Uzevši tvoj argument od gore, i ovo što je makroekonomska (empirijskai) zakonitost, znači da poreze treba povećati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2008. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samnjenje pdv-a zvuči bjano
ali iovako državna blagajna nema para tako da će smanjenje poreza utjecati npr. na zdravstvo i školstvo

i koliko mi pljuvali po našem zdravstvu pogledajmo samo američko... it really suck's... tak da možemo biti zadovoljni, donekle

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2008. 14:39 
Naslov:  Re: Smanjenje PDV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

globe_spinner je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › majku im jebem u usta govnarska osijek031.com smile


Sanader je uvijek lagao, ali ovako samo liješ vodu na njegovu vodenicu.
Vrapci na grani s elementarnim poznavanjem ekonomije znaju da je najučinkovitija granična porezna stopa, uz odgovarajuće visok stupanj učinkovitosti poreznog sustava, 40%.
Uzevši tvoj argument od gore, i ovo što je makroekonomska (empirijskai) zakonitost, znači da poreze treba povećati.


da bi se država počela čupati iz govana potreban je rast budžeta koji se naravno puni porezima, istina je da se jedino iz govana možemo izvući porastom poreza, a ne smanjenjem, što oni planiraju, ali kako, to je jednostavno nemoguće, sve se bojim da bi uskoro moglo doći do takvog pada vrijednosti kune prema svim ostalim valutama da će to biti prestrašno, pogotovo ovakvim krasnim vođenjem ekonomije države kada su u godinu dana svi troškovi skočili za prevelik postotak, što nafta (koja da se razumijemo svuda skače, ali i pada, osim kod nas, kod nas kad skoči, skoči opet) a sad novo poskupljenje mineralnih gnojiva za 48%, što je skoro pa za pola, pa ću pitat onda vladu na kraju žetve koliko je spremna ponuditi seljaku za njegov urod ako mu je realna vrijednost proizvoda duplo jeftinija od inputa koji je uložio, još ako se vrijeme pokaže kako se znalo pokazivati u zadnjih nekoliko godina, a naše obradive površine su zapuštene jer vlada nije ulagala u sustave navodnjavanja i drenaže, ma sve si nekako kontam da bi na kraju godine cijena kruha mogla premašiti 10kn po vekni, ali ZNA SE tkjo će imat Wink

ne gine nam propast, kako je krenulo, ne gine nam propast, bankrot, prodavanje državne imovine i firmi državnih koje još nisu privatizirane, a svi dobro znamo kako sadašnja vlada "ZNA" dobro prodati/privatizirati domaću imovinu

KATASTROFA!!!!!!!!!!

politika.com je napisao/la: › Prema podacima HNB-a, ukupni bruto inozemni dug na kraju studenog 2003. godine iznosio je 31,92 milijarde eura, što je 356 milijuna eura više nego na kraju listopada. Kao što znamo, studeni je bio izborni mjesec. Tako je ukupni vanjski dug u nedovršenom prvom mandatu premijera Sanadera dosegao iznos od punih 12 milijardi eura, apsolutni četverogodišnji rekord. Ukupni vanjski dug po glavi stanovnika na kraju studenog iznosio je oko 7.238 eura, a po četveročlanoj obitelji 28.952 eura. U dolarima je to 44.013 dolara.

Prije 4 godine Ivo Sanader se tada zgražao nad visokim vanjskim dugom koji je tada iznosio 19 milijardi američkih dolara, a danas je 48,5 milijardi dolara, više od 2,5 puta VIŠE nego tada.

Navedeni tekst iz 2003. je nestao sa stranice HDZ-a, u međuvremenu, ali tu je uvijek dobri i dragi Google catche. Evo što je tirolska varalica tada izjavila:

Ako podijelimo ukupni vanjski dug s brojem stanovnika od 4,3 milijuna, dobivamo da svaki Hrvat duguje 4300 američkih dolara po glavi (ili oko 30.000 kuna), a prosječna (četveročlana) hrvatska obitelj duguje 17.200 američkih dolara (ili oko 120.000 kuna) jedan auto srednje kategorije (VW Golf)..

Dug po četveročanoj obitelji 2003.: 17.200 dolara (VW Golf)
Dug po po četveročanoj obitelji 2007.: 44.013 dolara (Sat Rolex debilix)

Da, Sanader je 2003. čak i nudio rješenja:

Koja su rješenja problema vanjskog duga koja nudi HDZ? Kao prvo, treba otkloniti uzroke zaduženja. Uzroci zaduženja su prije svega državni deficit i deficit u bilanci plaćanja. Sve mjere iz gospodarskog programa HDZ-a već se provode u mnogim zemljama i u skladu su sa svim pravilima WTO-a, EU i drugih međunarodnih organizacija, ali će biti uistinu revolucionarne u odnosu na sadašnju vladu koja vodi gospodarsku politiku bez ikakve koncepcije i vizije.

Novi gospodarski program HDZ-a predviđa ozbiljan odmak od dosadašnje politike udovoljavanja diktatu MMF-a i orijentiranja politici međunarodne likvidnosti nauštrb dugoročnom rastu i razvoju. Ogroman vanjski dug jedna je od slabosti koja onemogućuje ravnopravan dijalog s međunarodnom zajednicom. Vrijeme je da se vanjski dug stavi pod kontrolu i postupno smanjuje. Logično je da to ne mogu i ne znaju učiniti oni koji su zemlju i doveli u takvo stanje.


e svaka ti čast sanaderu super si to izveo eo skidam ti kapu i serem ti se u usta lažljiva nesposobna!!!!!!!





Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.04.2008. 16:02 
Naslov:  Re: Smanjenje PDV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit ću kratak: Prekinite ljudima bacat vruće krofne u oči, mater vam jebem lažljivu. Znate da to nije moguće, a zaboravili ste da su odrasle i neke nove generacije koje su ipak malo pametnije i kontaju vaše pederske laži. Zabijte si vaše sjednice u dupe. Jebote kog mi plačamo da nam vodi državu. Ne znam ko je ovdje lud, mi koji smo ih izabrali ili oni koji nam u oči lažu...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2008. 16:31 
Naslov:  Re: Smanjenje PDV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la (Pogledaj post): › Bit ću kratak: Prekinite ljudima bacat vruće krofne u oči, mater vam jebem lažljivu. Znate da to nije moguće, a zaboravili ste da su odrasle i neke nove generacije koje su ipak malo pametnije i kontaju vaše pederske laži. Zabijte si vaše sjednice u dupe. Jebote kog mi plačamo da nam vodi državu. Ne znam ko je ovdje lud, mi koji smo ih izabrali ili oni koji nam u oči lažu...


ma da je to samo laganje i krađa, pa na to smo navikli otkako je nove nam države RH za koju su mnogi prolili svoju krv, al ovo je već sustavno uništavanje budućnosti meni, tebi mojoj i tvojoj djeci, pa meni stvarno nije jasno jesu oni toliko glupavi ili šta se s njima dešava, pa užas, ja već 24h pokušavam dokučit neki razlog smanjenju pdv-a, jedina stvari koja nas čupa da ne crknemo, jer pdv-om za vrijeme turističke sezone uspijemo pokrit 1/10 velike rupčage u budžetu, al kad smanje pdv ja ne znam, stvarno ćemo pocrkat Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2008. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i onda kad mi netko pita zasto nisam patriot i zasto bih otisao iz HR... mater mu jebat

debili na vlasti

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.04.2008. 19:23 
Naslov:  Re: Smanjenje PDV-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › ... ja već 24h pokušavam dokučit neki razlog smanjenju pdv-a, jedina stvari koja nas čupa da ne crknemo, jer pdv-om za vrijeme turističke sezone uspijemo pokrit 1/10 velike rupčage u budžetu, al kad smanje pdv ja ne znam, stvarno ćemo pocrkat Sad


Jedini razlog za smanjiti PDV je pokretanje same rasprave oko smanjivanja PDV-a. Moraju pederčine opravdati svoje postojanje i pokazati kao da neki kurac rade. Idu ono kao prikazati naivcima da se bore za narod ove sjebane zamlje. Neka probaju smanjiti namete na naftne prerađevine. Tu država ubire najviše, od PDV-a, cestarine, posebne trošarine i još malo za kumove... Mater im jebem samo gledaju na koji način da izvuku više novaca od poreznih obveznika a ovdje kao smanjuju PDV. Ma nek se gone u pičku materinu. I onda još idu graditi onaj uzaludni, promašeni i neisplativi projekt mosta do Pelješca koji nas je i tako već zadužio a nismo još ni kamen temeljac roknili. Jednostavno rečeno: NABIJEM IH!!!

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2008. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni samo nije jasan onaj podatak s kojim mi godinama filuju mozak... množite se jer će nam faliti radne snage pa ćemo morati uvoziti

koji q će nam faliti kad nemam ništa, gologuza smo sirotinja

ono sad nam je radno mjesto na prvom mjestu ispred nekih vrednota života...

kad mi netko kaže kako je posao lako dobiti dođe mi da ga prifitiljim za zid... šta lako... znam kako ljudi oko mene žive... koliko primjera jada i bijede....

kad mi netko kaže pa ti si mlada... o jeaaa. ne bojim se ja da nakon diplome neću dobiti radno mjesto. ma budale kao ja jedva čekaju. dođite mazge radite, a kad prijeđete 30-u marš van gamadi stara.... dobiješ posao jer završiš 5 dana u bolnici... wtf.... kakva je to država???

meni nisu samo jasni ljudi koji daju otkaz nekome jer je taj netko star....
pa ja bi prva zapošljavala ljude iznad 40-ete... imaju već maltene odraslu djecu(čitaj barem samostalno mogu u školu, nema pelena, nema vodenih kozica...) .... nisu prestari mogu raditi, boje se otkaza savršena marva....

da se vratim na pe de vu(nadam se da se sjećate onog vica... šeta mali ivica rivom, kad vidi škegru priše i vikne pe de vu. kaže njemu škegro: ne kaže se pe de vu, nego pdv... nato će tata od malog: ma gospon ne zna vam on reći R)... koje smanjenje... ioavko grcamo u dugovima lapanja u džep... kako bi se to odnosilo na kunu, na stope kredita, na punjenje državne blagajne...

drugari samo stavljaju bubu u uho, nerealne stvari koje zadovolje raju. kad prođu izbori onda ovčice shvate da će i dalje žvakati slamu umjesto sočne zelene trave


_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2008. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da su ga htjeli smanjiti i da im to odgovara već bi to poodavno uradili, bar za neke stvari, one najosnovnije...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2008. 2:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanaderu se divim...
Jedini čovjek koji može srati kroz usta i istovremeno disati...

Sami smo si krivi kad nismo izašli na izbore u predviđeno vrijeme...
Samo smo ga odabrali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2008. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›

Sami smo si krivi kad nismo izašli na izbore u predviđeno vrijeme...


eh, naknadne pameti...pa što nisi izašao?ne bi bila neka velika promjena al bar bi znao da si pokušao...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2008. 1:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izašao sam, ne brini za mene...
Samo sam razočaran onima koji nisu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2008. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Sanaderu se divim...
Jedini čovjek koji može srati kroz usta i istovremeno disati...

Potpuno upravu osijek031.com smile, takoder je izvrstan plivač-pliva u govnima,a ni nos ne mora začepit.
Nakon one Latinice nije se udostojio ni izac pred javnost pa demantirat sve to.

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: