Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Komarci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predlažem uvođenje elementarne nepogode Cool
možda onda dobijemo i koju dodatnu kintu od države? Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2005. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@vlasac.....prijatelju, za razliku od razno-raznih gradskih lopova zeleni nisu ni na gradskoj ni na županijskoj ni na državnoj sisi...i molim da se osječki zeleni ne mješaju s udrugom koja se zove "prijatelji kopačkog rita" predvođenu darkom vargom te ocem i sinom mikuškom koji osječanima poručuju da se dobro obuku i našpricaju repelantima kako ih komarci ne bi grizli. nadalje, osječki zeleni, za razliku od Zelenih Hrvatske nikada se nisu i neće baviti politkom niti svoj rad usmjeravati u političke svrhe. Osječki su se zeleni do sada, više ili manje uspješno, borili i izborili za zabranu prodaje parka Vidikovac Novaliću, prestanak devastacije parka prirode papuk zbog rada kamenoloma Kamen Ingrada, zagađenja drave, zabrane sadnje gmo usjeva u županiji...

ekipa koja se sada bavi tzv.kontrolom komaraca očito je nesposobna, kako to da se nitko nije sjetio potražiti pomoć i savjet WHO-a ....ili su i za to nesposobni!?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2005. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
@vlasac.....prijatelju, za razliku od razno-raznih gradskih lopova zeleni nisu ni na gradskoj ni na županijskoj ni na državnoj sisi...i molim da se osječki zeleni ne mješaju s udrugom koja se zove "prijatelji kopačkog rita" predvođenu darkom vargom te ocem i sinom mikuškom koji osječanima poručuju da se dobro obuku i našpricaju repelantima kako ih komarci ne bi grizli. nadalje, osječki zeleni, za razliku od Zelenih Hrvatske nikada se nisu i neće baviti politkom niti svoj rad usmjeravati u političke svrhe. Osječki su se zeleni do sada, više ili manje uspješno, borili i izborili za zabranu prodaje parka Vidikovac Novaliću, prestanak devastacije parka prirode papuk zbog rada kamenoloma Kamen Ingrada, zagađenja drave, zabrane sadnje gmo usjeva u županiji...

ekipa koja se sada bavi tzv.kontrolom komaraca očito je nesposobna, kako to da se nitko nije sjetio potražiti pomoć i savjet WHO-a ....ili su i za to nesposobni!?



čuj na ovo posljednje pitanje trebala bi odgovoriti GEMI,mislim da je ona više stručnija za ova odgovor..
a ja bih te pitao da mi ovu svou rečenicu obrazložiš "prestanak devastacije parka prirode papuk zbog rada kamenoloma Kamen Ingrada, zagađenja drave, zabrane sadnje gmo usjeva u županiji uspljei ste bravo nako što se sve to več desilin u županiji"... Iskreno zakon o zabrani aviotretiranja ste vi prvi podupirali i tražili izglsanje da je meni za sva vaša sranja neka subvencija bilo bi ljepo..
Naime lako je sjediti i laprtati šta treba i kako treba ali zaniljivo je kako se ta ekipa Osječkih zelenih napalila na zakon o aviotretiranju kada je trebao diči na snagu sve su podržavali jer subvencijama su im se prijetili kao što sada pred izbore mjenjaju ploču što nisu izdali ovo priopčenje na dnveniku prije pola godine ili prije 2 mjeseca veča baš sada i ovog trenutak pa stvar je jednostavna zasvrbilo ih u guzici jer su svjestni da neče biti para kad se ekipa u gradu izmjenja a to ih tako svrbi da se stvorio gadan osip moj opsip čim čujem Osječi zeleni bilo na vjestima ili u novinama...Nisi više osječani mutavi shvačaju neke stvari istina sporo ali polako doči če sve na svoje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2005. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nadam se da si u pravu i da će zaista sve vrlo brzo doći na svoje! i opet ti ponavljam, ne treba mješati os zelene sa familijom mikuška iz kopačkog rita. oni su protiv, prijatelju, ali ti mene očito ne razumiješ. a taj zakon o zabrani donjelo je ministarstvo koje, moš' mislit' redovito pita zelene za savjet prije nego nešto odluče,. zabrana je donesena zbog navodne toksičnosti, ali ja o tome zaista nemam pojma...a ne da se zaštite jebene čaplje!!!!
zato, prijatelju, pucaš na krivu adresu!!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2005. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I DA SE RAZUMIJEMO, JA NISAM ČLAN OSJEČKIH ZELENIH!!! S ljudima se poznam poslovno, sedam godina pratim njihov rad i slažem se da su imali cirkusantskih poteza. ali zaista nije ok da me cimaš i trpaš u nešto s čim nemam veze!!! ja samo iznosim činjenice, a zašto netko nešto nije učiniio kad si ti to očekivao, pojma nemam!!! Činejnica je da me jebu komarci kao i tebe, da mi smetaju i da pizdim

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2005. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komarci nam potvrdjuju da mora uci ako zelis biti jeben. Slikovito receno.

Svi bi da zivimo u cistom i nezagadjenom gradu, s cvrkuvatim pticicama, rodama koje nas prelijecu i kenjaju po nama, patkama, labudovima.

E, pa gospodo, i komarci ulaze u hranidbeni lanac tih ptica, kao i gomila drugih kukaca koje potamani taj otrov. Plus sto je taj otrov sigurno stetan i za ljude, samo sto za ovo nemam konkretnih argumenata, pa bih volio cuti misljenje onih koji znaju.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2005. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuj ak ga koriste u svijetu neznam što ne bi i kod nas šta smo ljepiši bolji ili smo samo glupav narod sa kojim savtko radi šta hoče..

Čuj gaap sorry ak si mislio da je napad na tebe nema veze sa tobom ,sorry ak je tak ispalo,vjeruj mi provjerno znam da si slali pra pisama potpore tome da se donese zakonik supljalji su dokumnte vršili pritisak i preko medija i preko gradske vlasti..
U biti oni su bili samo marionete u cjelom cirkusu kako zaraditi jer se naša vlast mogla ograditi i reči gle i čuvari prirode su uz nas to treba ozakonit pa onda ovom sa helikopterom dati da radi na račun države to je smisao svega bio pozdrav..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2005. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije bed. sve je ok!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2005. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@vlasac, vidim da se kontas u problematiku aviozaprasivanja (heh, jesi pilot ili nisi?! ;-)) ... ajd daj neke brojke o aviozaprasivanju. Ono, koliko kosta let, hektar i te djidje, koliko oni naplacuju. Ti si sigurno daleko upuceniji od svih nas u te price, a i vi piloti sigurno pricate u hangarima (osim sto radite tko zna sto jos ;-))...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2005. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle po hektaru se od grada izmuze oko cca 220 kn kako ???Prvo grad raspiše natječaj za firme koje če obavljati uništavanje komaraca (razne deratizacijske i dezinsekcijske firme)to su svima nama poznate tvtrke iz Osijeka i okolice koje na svim natječajima pobjeđuju kakvu god da ponudu dali?? Tada te tvrtke iznajmljuju u ime grada avione od jedine 2 firme koje se zaista time bave u Osijeku pilote avione mehaničare tj zakupljuju posao..Od cijene 220 kn po hektaru tvtrke za deratizaciju daju zrakoplovnim tvrtkama 22kn po hektaru..Što znači stvarna cijena hektara je maksimalno 30kn:DAKLE OKO 190 KN IDE TVRTKAMA ZA DERATIZACIJU.. Neka potroše još 50 na troškove rada znači ostaje im 140 knPO HEKTARU!!!!Izračunajte si koliko je dug Osijek +sve ostale opčine pa če te shvatiti da se tu radi o miljunima kn. Mozda če vam sada biti jasno zašto ovo sve skupa kriminalistička policija ispituje več mjesec dana toplo se nadam da če zbog ovoga nekome glave padati...



Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
@vlasac, vidim da se kontas u problematiku aviozaprasivanja (heh, jesi pilot ili nisi?! ;-)) ... ajd daj neke brojke o aviozaprasivanju. Ono, koliko kosta let, hektar i te djidje, koliko oni naplacuju. Ti si sigurno daleko upuceniji od svih nas u te price, a i vi piloti sigurno pricate u hangarima (osim sto radite tko zna sto jos ;-))...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2005. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljiva je cifra koja izade na osnovi dotičnog merdića 7260000kuna samo za jedno tretiranje avionima ( govorimo o 33 000 hektara larvicidnog područja) a obavlja ih se par puta godišnje no mene muči ta cijena po meni stvarna cijena neka je 30 kn a to nas građane košta oko 990000 da se sve izvrši avionom meni ima u gornjoj brojci viška brojeva a vama!!!!!pa neka mi netko objasni šta če bandi 30 miljuna kuna neka netko to meni pojasni očito brod tone pa treba još malko napunit đepove prije odlaska ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2006. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stara tema, ali jos uvijek se pouzdano ne zna koliko je otrov kojim se tretiraju komarci (onaj iz aviona i onaj s tla) stetan za ljude...Sad

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..."muči me jedna stvar jel se to Osječki zeleni okreču kako vjetar puše,predpostavljam da se pokušavaju sakriti dok izbronička stihija prođe te onda nastaviti filozofiju po principu: "daj da se nešto priča i još ako češ mi to subvencionirati puna šaka brade"..."

...dragi vlasac, iako smo se maknili od Osječkih zelenih, vratiti ću se na njih...vrlo dobro mi je poznat rad OZ koji je započeo još prije 10tak godina i btw. udarni sastav se nije mijenjao od tada...znači ljudi nakon 10 godina borbe (najčešće protiv vjetrenjača) ipak znaju o čemu pričaju...druga stvar: OZ nikada nisu bili financijski podržavani od strane države ili nedajbože lokalnih vlasti, ma koja god politička struja bila na vlasti...sav financijski udjel dolazi preko raznih natječaja za NV udruge na koje se može svatko prijaviti...a to što OZ imaju stil "udri nogom vrata i uđi" mnogi naravno ne odobravaju...pogotovo ako se tiče njih i njihovih interesa...hvala na pažnji...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i ispričavam se ako sam malo otišla offtopic...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoce li Grad Osijek kupiti nekoliko ovakvih lasera i instalirati ih na rubove grada? ;-)

Znanstvenici zaduženi za svemirski program razvili laserski pištolj za ubijanje komaraca

Skriveno: 
AMERIČKI znanstvenici razvijaju laserski pištolj koji će biti u stanju ubiti milijune komaraca u nekoliko minuta.

Laser koji je popularno nazvan "oružje za uništavanje komaraca" puca na životinjice jednom kada "prepozna" zvučnu frekvenciju koju "male beštije" proizvode mahanjem krilcima. Laserska zraka ubije komarca tako da ga na mjestu spali, pišu svjetski mediji. Ovu sjajnu "spravicu" razvijaju neki od astrofizičara iz programa nazvanog "Star Wars" u kojem su se tijekom Hladnog rata razvijali anti-raketni štitovi.

Program financirao Bill Gates

Ovaj program za masovno ubijanje komaraca zamišljen je, u prvom redu, za sprječavanje širenja malarije. Voditelj projekta Jordin Kare rekao je kako će laser biti "sposoban" na širokom području u samo nekoliko minuta "spržiti" milijune komaraca.

Ovaj izum će najviše koristi afričkim zemljama koje imaju najviše problema s malariju. Na tom kontinentu svakih 30 sekundi od te bolesti koju prenose ženke komaraca umre jedno dijete. U svijetu godišnje ima oko 300 milijuna slučajeva obolijevanja od malarije od kojih milijun ljudi umre. Kare tvrdi kako njihov izum neće štetiti ekološkom sustavu "napadnutog" područja, jer ne postoje "dobri komarci". Navodno te zrake neće djelovati protiv drugih insekata, a cijeli projekt financirala je zaklada koju vodi Bill Gates.

Index.hr

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: