Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kristfest 2008.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2008. 13:57 
Naslov:  Kristfest 2008.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Franjevački samostan sv. Križa iz Osijeka ove godine četvrti puta organizira Festival kršćanske kulture i suvremene kršćanske glazbe pod nazivom Kristfest, a održat će se u danima od 22. do 25. svibnja 2008. godine.

Kristfest je namijenjen svim kršćanima, a posebno mladima. Promovira mnoge kršćanske sadržaje, a suvremenom kršćanskom glazbom mladima, na njima prihvatljiv i razumljiv način, želi približiti osobu Isusa Krista, za njega ih oduševiti i usmjeriti prema kršćanskim vrijednostima, što mogu osmisliti ljudski život. Tako je ovaj projekt ponajprije pastoralnog karaktera. Želi biti i ustuk porocima (različitim ovisnostima o drogi, alkoholu, cigaretama, nemoralu), kojima su mladi danas vrlo podložni, pa ima i preventivno značenje. Na mlade posebno impresivno djeluju izjave pojedinih glazbenika, koji daju svjedočanstvo o svom obraćenju i pravim životnim vrijednostima, odnosno o istinskome smislu života. Uz ta svjedočanstva glazbenika, važan pastoralni vid se ostvaruje kroz različite dobro pripremljene i osmišljene radionice. Navodim ovdje naslove nekih radionica: "Taizé duhovnost i ekumenski put"; Identitet Isusa Krista – tko je Isus; Slavljenje Boga kroz umjetnost (fotografija, glazba); Isus, član moje obitelji; i druge.

Kako su na našim prostorima još uvijek prisutne traume i duhovne rane nastale kao posljedice rata, Festivalom se nastoji i terapeutski djelovati pa želimo istaknuti i njegovu ekumensku dimenziju. Prijašnjih godina na festivalu su sudjelovali mladi iz Srbije te Bosne i Hercegovine, a ove godine želimo mladima s toga područja financijski pomoći kako bi mogli doći u većem broju.. Želju za dolaskom izrazili su i mladi Hrvati iz Mađarske. Očekujemo da će ove godine na Festivalu sudjelovati približno 1500 mladih svih uzrasta. Iz toga je vidljivo kako je riječ o manifestaciji međunarodnoga predznaka, što potvrđuju kako hrvatski tako i glazbenici iz drugih europskih zemalja.

Ovim je Festivalom Osijek dobio jedinstven kulturni događaj vjerskoga sadržaja u Hrvatskoj, a šire se smjestio i na popis sličnih događaja u Europi.

Zbog gore navedenih razloga, Festival kršćanske kulture i suvremene kršćanske glazbe ima veliku podršku Grada Osijeka, Županije osječko-baranjske, vjerskih zajednica te ustanova, koje skrbe o mladima. Zato vjerujemo kako ćete i vi učiniti ono što možete, primjerice na skupovima mladih što će biti na različitim mjestima održani prije Kristfesta, Festival u Osijeku najaviti i preporučiti, a mi ćemo vašem Uredu u dogledno vrijeme poslati i cjelovit festivalski program.

Za dodatne informacije dobro je posjetiti web stranicu: www.kristfest.com

Zahvaljujemo na suradnji i pozdravljamo franjevačkim pozdravom MIR I DOBRO.

U ime organizacijskog odbora
P. Željko Paurić
gvardijan franjevačkoga samostana u Osijeku


Zadnja promjena: Nandino; 20.05.2008. 22:03; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.04.2008. 14:01 
Naslov:  Re: Kristfest 2008.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krist



Zadnja promjena: Circa; 01.04.2008. 17:25; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2008. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›


Isus je spasitelj.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2008. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobra isprika za napiti se je uvijek zlata vrijedna

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2008. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imao sam prilike prisustvovati tom eventu prošle godine i mogu reći samo da popadija rastura i organizaciji pristupa znanto profesionalnije nego neki drugi... možda je samo stvar do mentaliteta i klijentele koja se okupila ali zaista je sve odrađeno pedantno i besprijekorno. zvuk čist i odličan. dovukli su pomoćnu binu i razglas s prošlogodišnjeg exita...
štandovi sa cugom i hranom su bili bogati i s pristupačnom cijenom. jedino što nije bilo alkohola... ali baš za one kojima je to potreba i nužnost ima dosta okolnih birtija u tvrđi.
pušenje nije zabranjeno ali u onom ugođaju mnogima je bilo neugodno zapaliti pa su to radili postrani. Wink
na stranu sa antagonizmom prema kristu/katoličanstvu i bla bla bla te ako se izuzmu domaći bendovi koji zaista nisu vrijedni spomena (jerbo baš i nisam poklonik ljudi koji u transu repetativno ponavljau stihove u maniri dječjih pjesmica tipa "krist je velik on je super i voli nas i bla" te tako unegodled), festival bi zadovoljio i brojne metalce i hardkoraše Very Happy
ozbiljno vam kažem.

lastfm najava od prošle godine:
http://www.last.fm/event/197219

ovo je super dernek i po mnogočemu intrigantna fešta. šteta što to mnogi nisu znali ili nisu prepoznali. nadam se kako će ovaj put odaziv biti znatno veći.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemo1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2008. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila sam prve godine i bilo je super, oduševila me je jedna francuska grupa (mislim Tsefanyah ili sl.). Izdali su i nekoliko CD-a, koje nažalost, nije moguće nabaviti u Hrvatskoj. Nisu ni naše grupe bile loše. Smile Link na stranicu kristfest.com vam neće puno pomoći, 2008.g. je još u izradi. Malo kasne. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2008. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam bila prošle godine sam zbog kutlessa ... došli čak iz amerike likovi..bilo oke.... iako nisam baš u tom filmu jaoj isus ovo ono... tako da čist sumnjam da ćem ić ove godine..

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.04.2008. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam cuo da se tamo ljudi pomole prije svakog gutljaja piva...
Jedan moj prijatelj može sredit upad, pa ako nekog zanima...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: