Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad ne cine zgrade, nego njegovi stanovnici

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
slajder
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2008. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grad ne cine zgrade, nego njegovi stanovnici. Rijetko sam sreo na jednom mjestu toliko razmazenih i umisljenih ljudi. Neznam na osnovu cega! Grad kompletno je jadan, bijedan kao i vecina njegovh stanovnika. Znam da svi zive s roditeljima i da je to normalno i svi imaju neka financijska opravdanja, al nitko ne bi poduzeo nista da se to promjeni. Grad je pun zavisti i lijenosti koje su toj kolicini na jednom mjestu zaita rijetko vidjaju. Na ulici vidjam puno starih ljudi ili nabrijanih klinaca i pitam se gdje je srednji stalez. Na poslu??? U drzavnoj firmi. Zakljucak: Osijek je zbog njegovih stanovnika - jadan i primitivan i dogo se od toga nece oporaviti - intelektualciima ne preporucam zivjeti u Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2008. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slajder je napisao/la: ›
grad ne cine zgrade, nego njegovi stanovnici. Rijetko sam sreo na jednom mjestu toliko razmazenih i umisljenih ljudi. Neznam na osnovu cega! Grad kompletno je jadan, bijedan kao i vecina njegovh stanovnika. Znam da svi zive s roditeljima i da je to normalno i svi imaju neka financijska opravdanja, al nitko ne bi poduzeo nista da se to promjeni. Grad je pun zavisti i lijenosti koje su toj kolicini na jednom mjestu zaita rijetko vidjaju. Na ulici vidjam puno starih ljudi ili nabrijanih klinaca i pitam se gdje je srednji stalez. Na poslu??? U drzavnoj firmi. Zakljucak: Osijek je zbog njegovih stanovnika - jadan i primitivan i dogo se od toga nece oporaviti - intelektualciima ne preporucam zivjeti u Osijeku.

idi živi dalje onda

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.04.2008. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja je poanta ovog posta ?

tko si ti, i kakav kredibilitet imas da ti savjetujes intelektualce gdje ce zivjeti ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2008. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odi živi u zg tamo ćeš dobit posao za razliku od osijeka pa se nećeš šetkat po gradu i govorit kako su svi razmaženi i umišljeni, a glede onoga da nitko ne poduzima ništa da se njegovo financijsko stanje promijeni, pa za tvoju informaciju poduzima, građanin se jednostavno odseli odavde ako vidi da ne može naći posao

i upravo to što ingo kaže, ajde molim te objasni mi po čemu ti to možeš savjetovati nekom intelektualcu da je ovo nepodobna sredina za život, koliko znam ovaj grad ima sve potrebno jednom intelektualcu, od kazališta i muzeja pa do ustanova koje proizvode intelektualce, i za tvoju informaciju puno studenata iz cijele hrvatske dolazi u osijek na školovanje i tu i ostaje zato što im paše sredina i smatraju da imaju neku perspektivu ovdje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2008. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti znaš da svi žive sa roditeljima,hahahaha,tko to SVI?
pa šta i da žive uostalom...Što tebe drži ovdje,odi u beli zagreb grad pa nam javi kakva je situacija... Laughing
Btw.znam jako puno mladih ljudi koji samostalno žive,rade,pristojno zarađuju,dobro se zabavljaju,ne kukaju,vole ovaj grad i uživaju u njemu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.04.2008. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo tako ... ja pozudano znam da cak i ljudi iz Čaprazlije dolaze zivjeti u osijek !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2008. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj jebote pa meni je na faksu službeni jezik bio zagorski, onak 60% studenata je bilo od izvan osijeka, a tak je na dosta fakulteta, za razliku od zg, na faksove u osijeku se lakše upada, manja konkurencija, pa masovno dolaze ljudi odasvuda, e sad još i da neko u vladi skonta to, pa slavonija i baranja bi ekonomski živnula, osijek godišnje proizvodi jako puno intelektualnog materijala samo što idijoti u vladi to ne shvaćaju, pa onda ni nema posla baš za sve pa se ide trbuhom za kruhom, glupa vlada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1. što je pjesnik htio reći svojim postom? ??
(jel to možda istrgnuto iz neke druge teme?jer ja ne vidim ni glavu ni rep ni smisao te priče)
2.kao što je netko pitao, tko si, što si, jesi li uopće iz ovog grada, živiš li u njemu, kakve veze imaš s njim?
3.po mom mišljenju, jedino ispravno što si rekao je prva rečenica - grad doista čine stanovnici, a ne zgrade
4.da, ti imaš pravo na svoje mišljenje i ono se ne mora slagati s mojim
5.ovaj grad, istina, nije ni blijeda slika onoga što je nekada bio, ali ako svi budu razmišljali kao ti, pljuvali, govorili ljudima da ne žive ovdje - nikada neće ni biti sličan onome što je bio
6.ovaj grad ima hrpu nedostataka, kao i ljudi u njemu, ali isto tako i grad i ljudi imaju svojih pozitivnih strana...jer govoriš upravo o LJUDIMA, a ljudi imaju i vrline i mane
7.ajd ti meni reci u kojem to gradu/mjestu/državi nema umišljenih, razmaženih, jadnih, primitivnih ljudi i sve ostalo kako ih nazivaš pa da se svi kolektivno preselimo tamo


marrai je napisao/la (Pogledaj post): › Ti znaš da svi žive sa roditeljima,hahahaha,tko to SVI?
pa šta i da žive uostalom...Što tebe drži ovdje,odi u beli zagreb grad pa nam javi kakva je situacija... Laughing
Btw.znam jako puno mladih ljudi koji samostalno žive,rade,pristojno zarađuju,dobro se zabavljaju,ne kukaju,vole ovaj grad i uživaju u njemu...


upravo tako

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2008. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i da...ovo sam već napisala u jednom drugom topicu, ali, ipak...

"U Ono vrijeme išao putnik te došao do gradskih zidina i vrata. Ispred vrata stajaše neki starac. Sve to pored puta promatrao neki čovjek. Putnik pozdravi starca i upita: Kakvi ljudi žive u ovom gradu?
Starac ga pogleda i reče:-A kakvi ljudi žive u gradu iz kojega dolaziš?-
Putnik reče: -Pa, dobri ljudi, slažu se, pomažu si međusobno u dobru i zlu, dobri svakako, sjajni.-
Starac ga pogleda i kaza:- Vidiš takvi dobri ljudi žive i ovdje u ovom gradu-
Ode putnik i vrijeme stade prolaziti, nakon nekog vremena naiđe sljedeći putnik.
On upita Starca isto pitanje:- Hej starče, kakvi ljudi žive ovdje u ovom gradu?-
Starac uzvrati pitanjem: -Kavi ljudi žive u gradu iz kojega dolaziš?-
Reče putnik:- Užasni, sami lopovi, zlice i probisvjeti, samo gledaju kako da te prevare i nagrde jedni druge, zli, loši ljudi.-
Starac će putniku:- Vidiš u ovom gradu žive isti takvi, zli ljudi.-
Nakon što putnik ode, znatiželjan zbog onoga što je čuo i vidio ustade onaj čovjek pored ceste i priđe starcu, te ga upita.
-Pa kako si mogao reći jednom putniku da u gradu žive dobri, a drugom zli ljudi ondje?-
Starac pogleda čovjeka i reče:- Ljudi su onakvi kakve ih nosiš u srcu"

dakle, u Osijeku, kao i u bilo kojem gradu/mjestu ima nas svakakvih i nikada se nece svi svima svidjeti, niti je to potrebno...

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2008. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj grad ima najveći nedostatak što sav novac ide u Zagreb i što ga ne dobivamo dovoljno...

ja bih voljela da je malo veći, ali što da sad radim...

ako ti se ne sviđa napravi nešto u životu i makni se odavde...

smatram da nitko nema pravo kukati i pljuvati ako nije pokušao nešto učiniti.... svaka situacija se može okrenuti na drugu stranu.

eto za početak preporučam Zagreb, a kad njega prerasteš Istanbul-super grad od 32 četvrti...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2008. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
ovaj grad ima najveći nedostatak što sav novac ide u Zagreb i što ga ne dobivamo dovoljno...

ja bih voljela da je malo veći, ali što da sad radim...

ako ti se ne sviđa napravi nešto u životu i makni se odavde...

smatram da nitko nema pravo kukati i pljuvati ako nije pokušao nešto učiniti.... svaka situacija se može okrenuti na drugu stranu.

eto za početak preporučam Zagreb, a kad njega prerasteš Istanbul-super grad od 32 četvrti...


Ovaj grad nema nedostatak. Nedostatak ima naša generacija koja se zatekla u krivo vrijeme, vrijeme nemorala, lopovluka, odurne centralizacije, metropolskog kompleksa, rasula u gospodarstvu, rata, Glavaša, Đapića, Bandića, Bozanića, Sanadera, opće agresije, pomanjkanja uzora, centralne privrede (da, Juga je mala šala za ovo), i sve ostalo.

Tko se sjeća osamdesetih, taj zna da Osijek nema nedostataka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kelly
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2008. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je o ovakvim pogledima na okolinu i ljude općenito suludo raspravljati...ali jedno je sigurno... autor ovog posta je opisao sam sebe, odnosno stanje vlastitog uma, a opće je poznato da onako kako vidiš svijet oko sebe je ustvari zrcalni odraz tebe samog... osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2008. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slajder je napisao/la: ›
grad ne cine zgrade, nego njegovi stanovnici. Rijetko sam sreo na jednom mjestu toliko razmazenih i umisljenih ljudi. Neznam na osnovu cega! Grad kompletno je jadan, bijedan kao i vecina njegovh stanovnika. Znam da svi zive s roditeljima i da je to normalno i svi imaju neka financijska opravdanja, al nitko ne bi poduzeo nista da se to promjeni. Grad je pun zavisti i lijenosti koje su toj kolicini na jednom mjestu zaita rijetko vidjaju. Na ulici vidjam puno starih ljudi ili nabrijanih klinaca i pitam se gdje je srednji stalez. Na poslu??? U drzavnoj firmi. Zakljucak: Osijek je zbog njegovih stanovnika - jadan i primitivan i dogo se od toga nece oporaviti - intelektualciima ne preporucam zivjeti u Osijeku.

Sve potpisujem samo što bih tu zonu (Grad je pun zavisti i lijenosti koje su toj kolicini na jednom mjestu zaita rijetko vidjaju) i proširio!


Zadnja promjena: mali_ivica; 03.04.2008. 22:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2008. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradu opsijeku ništa ne nedostaje... svaki čovjek, ako želi raditi, naći će si posao...

Kod ljudi je problem što traže posao gdje će odmah imati ogromnu plaći i gdje će odmah raditi za stalno... ali to je nemoguće... sve to treba steći...

kao što mi piše u profilu,, imam 19 godina, završio sam školu i radio po cijeloj hrivatskoj... i uvijek bih se vraćao u Osijek... I srećom, našao sam posao, ne baš toliko stalni, ali sam zadovoljan, sa solidnom plaćom za ovu situaciju u lijepoj našoj.... dakle, posla ima, samo ga treba naći, jer posao neće naći tebe...

ne vidim u čemu je problem ako netko živi s roditeljima... iako se polako ali sigurno bliži mom životu osamostaljenje, ne vidim razloga zašto etko ne bi živio s roditeljima ako nije financijski stabilan i ako nema mogućnosti osamostaliti se...

Grad kao grad, sa ljudima i zgradama, je zapravo jedan od ljepših gradova u lijepoj našoj... bio sam u Zagrebu pola godine, i tamo svi samo jurcaju, nema opuštenosti, nema uživanja, samo žurba, posao, napetost...

Srednji stalež, koji navodiš, radi za razliku od ljudi kao što si ti, i pokušava si stvoriti koliko toliko normalan život... A ne da ide po gradu i gleda skupinu derišta od 14-15 godina kako razbijaju kante... Ljudi kao što si ti vidjeti će samo loše stvari, no neće primjetiti dobre strane grada... gdje god da odeš biti će ti isto... Takvo je vrijeme došlo i mislim kako je Osijek upravo grad u kojem je još uvijek opuštena atmosfera, gdje nema strke i zbrke, gdje možeš uživati i u ljepotama grada i u ljudima koji stanuju u njemu...

I za kraj, moje mišljenj je, kao i mišljenje većine ljudi koji su ovdje ostavljali postove, da je tema totalno debilna i besmislena...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2008. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm da će svaki čovjek naći posao????? da, ali ne u struci....

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: