Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeste li za ili protiv ulaska Hrvatske u NATO?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li za ulazak Hrvatske u NATO?

Da
32%
 32%  [ 60 ]
Ne
49%
 49%  [ 92 ]
Ne znam/Svejedno mi je
18%
 18%  [ 34 ]
Ukupno glasova : 186


Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 9:14 
Naslov:  Jeste li za ili protiv ulaska Hrvatske u NATO?
31.03.2008. 9:23
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Peticiju za raspisivanje referenduma o pristupanju Hrvatske NATO-u prvog dana akcije (30. ožujka 2008., op. ur.) potpisalo je 15.000 građana. S obzirom da se potpisivanje provodilo na polovini za to predviđenih mjesta, iz Odbora su rekli da su zadovoljni takvim početkom akcije.

Na više upisnih mjesta Odbor je bio prisiljen nezaprimiti potpise nekoliko stotina građana, koji sa sobom nisu imali ili nisu znali svoj matični broj građana (JMBG). Stoga pozivaju građane da prije potpisivanja potraže svoj matični broj građana, koji se nalazi na starijim dokumentima - osobnim iskaznicama, zdravstvenim iskaznicama, vozačkim dozvolama i domovnicama, ili da ga zatraže u policijskoj upravi.

Prvoga dana zahtjev su svojim potpisom podržale i mnoge javne osobe. Od sutra (31. ožujka 2008., op. ur.) građani će svoj potpis moći dati na svim predviđenim mjestima, a popis mjesta objavljen je na internetskoj stranici www.natonareferendum.org

Udruga planira skupiti deset posto potpisa ukupnog biračkog tijela kako bi Hrvatski sabor, prema Ustavu, raspisao referendum. Premijer Ivo Sanader izjavio je da ako se skupi dovoljan broj potpisa da će referendum biti raspisan. Dodao je da posljednje ankete pokazuju da raste potpora građana za ulazak u NATO te da sada iznosi oko 70 posto.

U Odboru ističu da nisu ni za ni protiv ulaska Hrvatske u NATO, nego smatraju kako se građani imaju pravo o tom pitanju izjasniti na referendumu.

HINA

U Osijeku peticiju možete potpisati na štandovima postavljenim na sljedećim lokacijama:
- Trg slobode
- RK Doma
- Trg A. Šenoe 1 (Centar za mir, nenasilje i ljudska prava)
- glavna tržnica, Trg Lj. Gaja 5
- RK Sjenjak

Vezane rasprave na forumu portala Osijek031.com:


_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kao ono....sad nije referendum potreban....grozno....sad cemo stat trupe u starne zemlje, placat clanstvo, kupovati americke usrane avione stare 100 god, da nam 6-flota baca sranja po jadranu i da mogu uplovljavad di god im se prohtje....radi cega....nema vise opasnosti za Hrvatsku.... Kao ono....za stabilnost....de nek politicari osiguraju sigurnost na robno-novcanoj razmjeni, trgovinsko-pravnoj domeni, sudstvu i jos mnogim domenama.....
Ja sam protiv NATO-a.

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.03.2008. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la: ›
....nema vise opasnosti za Hrvatsku....
Ova ti je stvarno dobra.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
El-Fatih je napisao/la: ›
....nema vise opasnosti za Hrvatsku....
Ova ti je stvarno dobra.

Pa realno je da nema opasnosti za Hrvatsku. Tko u ovoj regiji uopće može prijetiti? Srbija, koja se najčešće spominje, nema nikakvih uvjeta za novi rat, a njihovo partnerstvo s Rusijom? Ni to nije neka konstanta po kojoj bi se navodili za početak rata.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja_mm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: promjenjiva
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2008. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Protiv NATO-a

_________________
[b]One ring to rule them all........ Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.03.2008. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›

Pa realno je da nema opasnosti za Hrvatsku. Tko u ovoj regiji uopće može prijetiti? Srbija, koja se najčešće spominje, nema nikakvih uvjeta za novi rat, a njihovo partnerstvo s Rusijom? Ni to nije neka konstanta po kojoj bi se navodili za početak rata.
Nikad nemožeš znati sa sigurnošću kako će se posložiti geopolitičke kockice u bližoj budućnosti,uvijek je bolje spriječiti nego liječiti.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Nikad nemožeš znati sa sigurnošću kako će se posložiti geopolitičke kockice u bližoj budućnosti,uvijek je bolje spriječiti nego liječiti.

Pa istina, no i dalje sam mišljenja da su izgledi za novi rat uistinu mizerni ili gotovo nerealni. Uostalom to potvrđuju i neki neovisni ratni analitičari. Osobno sam za članstvo u NATO savezu, no istodobno sam i za referendum.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2008. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
kopile je napisao/la: ›
Nikad nemožeš znati sa sigurnošću kako će se posložiti geopolitičke kockice u bližoj budućnosti,uvijek je bolje spriječiti nego liječiti.

Pa istina, no i dalje sam mišljenja da su izgledi za novi rat uistinu mizerni ili gotovo nerealni. Uostalom to potvrđuju i neki neovisni ratni analitičari. Osobno sam za članstvo u NATO savezu, no istodobno sam i za referendum.


Geopolitičke kockice! Ha, ovo kao da je rekao i sam Slaven Letica, hrvatski stručnjak za sve.

Evo kako su se posložile geopolitičke kockice ovdje. Imamo par država koje su zadužene do grla, nemaju gospodarstvo, sve vrijedno prodale su strancima, a pogotovo temelj gospodarstva - banke, podkvalificiranu radnu snagu, u pravilu negativan natalitet (osim Kosova), izrazit odljev mozgova (naravno, kad bi uopće imale mozgova), politički su pale na koljena jer im je jedini izlaz ulazak u europske integracije, sve veću inflaciju, kulturno i obrazovno su na dnu Europe (ali su zakon u sportu! ha, ha). I tako dalje.

Dakle, geopolitičke kockice su se posložile tako. Predlažem da, ako se netko ovdje odluči za novi rat, bolje da odmah pobijemo sami sebe, jer će nam prije ili kasnije doći na isto.

Samo bih se osvrnuo na jednu od najvećih zabluda vezano za Nato. Kažu neki, kad uđeš u Nato, postaneš sigurnija zemlja za strane investicije. Ha, ha, pa koje to strane investicije? Ako su strane investiticije kupovanje najboljih banaka, hotela, kuća na moru, i slično, onda stvarno rasturamo u stranim investicijama. Čak su i objavili, najveći strani investitor Austrija, najveće investicije, Erste, Rba, Hypo, malo građevine i turizma. Well done, bez Natoa nećemo uspjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Samo bih se osvrnuo na jednu od najvećih zabluda vezano za Nato. Kažu neki, kad uđeš u Nato, postaneš sigurnija zemlja za strane investicije. Ha, ha, pa koje to strane investicije? Ako su strane investiticije kupovanje najboljih banaka, hotela, kuća na moru, i slično, onda stvarno rasturamo u stranim investicijama. Čak su i objavili, najveći strani investitor Austrija, najveće investicije, Erste, Rba, Hypo, malo građevine i turizma. Well done, bez Natoa nećemo uspjeti.

To sam već više puta istaknuo, definitivno zabluda. Pa nije NATO Caritas da nam djele šakom i kapom, naravno da oni gledaju na svoju korist. E sada, kakve će imati koristi od nas...
Smatram kako je problem u Hrvatskoj što se stanovnike uopće ne podučava o članstvu. Postoje dvije frakcije, oni koji su za ulazak i koji su protiv. I svi imaju svoje priče, svoje razloge, ali nema nikoga neutralnog tko će objasniti što je to NATO i zašto nam treba ili ne treba.
Kažu iz osječkog odbora da su u dva dana prikupili oko 500 potpisa. To je ništa, jedna mizerna brojka. Nego, gospodine "Deep Throat", ne vidim vaše pravo izjašnjenje oko članstva...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2008. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Samo bih se osvrnuo na jednu od najvećih zabluda vezano za Nato. Kažu neki, kad uđeš u Nato, postaneš sigurnija zemlja za strane investicije. Ha, ha, pa koje to strane investicije? Ako su strane investiticije kupovanje najboljih banaka, hotela, kuća na moru, i slično, onda stvarno rasturamo u stranim investicijama. Čak su i objavili, najveći strani investitor Austrija, najveće investicije, Erste, Rba, Hypo, malo građevine i turizma. Well done, bez Natoa nećemo uspjeti.

To sam već više puta istaknuo, definitivno zabluda. Pa nije NATO Caritas da nam djele šakom i kapom, naravno da oni gledaju na svoju korist. E sada, kakve će imati koristi od nas...
Smatram kako je problem u Hrvatskoj što se stanovnike uopće ne podučava o članstvu. Postoje dvije frakcije, oni koji su za ulazak i koji su protiv. I svi imaju svoje priče, svoje razloge, ali nema nikoga neutralnog tko će objasniti što je to NATO i zašto nam treba ili ne treba.
Kažu iz osječkog odbora da su u dva dana prikupili oko 500 potpisa. To je ništa, jedna mizerna brojka. Nego, gospodine "Deep Throat", ne vidim vaše pravo izjašnjenje oko članstva...


Ne. Iskreno, poprilično su mi poznati svi za i protiv, i kratkoročno ćemo možda i popuštiti, ali dugoročno ne želim sudjelovati u upitnim vojnim akcijama Amera, silom kupovati njihovo oružje za puste milijarde i to isto opravdavati stvaranjem atmosfere straha od nekih budućih ratova sa našim uvijek opasnim susjedima. Ne želim ni antipatiju arapskih naroda (s kojima smo mogli, da smo znali, i dobro surađivati - no, kako reče Mesić, i s Libiji nismo u stanju uzeti pokoji milijunčić, a ona dijeli šakom i kapom). Na kraju, ne za Nato, samo zato što svi ulaze - malo kompleksaškog prkosa krasi i mene, kao i svakog pravog Hrvata. A da ne kažem da nas neće nitko ni pitati. No to je tako, Sanaderu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trenutačno nismo u Savezu pa sudjelujemo u NATO akcijama. Bez ikakvog pogovora i bez ikakvih zahtjeva. Kao, krpamo se Njemačkoj u Afganistanu, no daleko je to od onoga na što ćemo imati pravo kada postanemo članica.
Budući da Hrvatska nema mogućnost (a niti vlast ima muda napraviti tako nešto) da se potpuno demitalizira, kupovina oružja je potrebna. No, bez članstva kupujemo više nego što nam je potrebno, jer nemamo saveznike (ovo zvuči kao prava politička uvjeravajuća parola).
Prkos? Ovdje mi djeluje na onu poznatu "Inati se Slavonijo...".
No, možemo razglabati, ali tko će nas pitati. Uostalom, mi Hrvati i nekoliko pripadnika drugih manjina te naravno dijaspora, izabrali su na prošlim izborima HDZ za svoje vladajuće. HDZ ne želi referendum, a želi članstvo.
Čemu onda toliko bunta za taj famozni referendum, kada su Hrvati, pripadnici nekoliko manjina i dijaspora, rekli da im ne treba?
Možda se i tu javilo malo "kompleksaškog prkosa"...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

protiv NATO-a, protiv EU, protiv religija, protiv klanova, protiv lobija, protiv interesnih skupina, protiv udruga, protiv stranaka, protiv oružja, protiv love, protiv nafte, protiv ratova, protiv "mirotvoraca", protiv novog svjetskog poretka, protiv terorizma, protiv patriotizma, protiv regionalizma, protiv feminizma, protiv socijalizma, komunizma i kapitalizma, protiv podjele na jake i slabe, protiv podjele na velike i male, crne i bijele, crvene i žute, protiv lijevih i desnih, izuzetno protiv onih u "sredini" - bez ikakvog stava, protiv "naših" i "vaših"!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la (Pogledaj post): ›
kopile je napisao/la: ›
Nikad nemožeš znati sa sigurnošću kako će se posložiti geopolitičke kockice u bližoj budućnosti,uvijek je bolje spriječiti nego liječiti.

Pa istina, no i dalje sam mišljenja da su izgledi za novi rat uistinu mizerni ili gotovo nerealni. Uostalom to potvrđuju i neki neovisni ratni analitičari. Osobno sam za članstvo u NATO savezu, no istodobno sam i za referendum.


sory al mislim da ne postoji ratni analiticar...vojni, da...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

codar je napisao/la: ›
sory al mislim da ne postoji ratni analiticar...vojni, da...

Vojni, istina. Moja greška.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2008. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nije greska,vise je lapsus Smile al tu smo da se ispravljamo medjusobno;-)

_________________
everest neverest...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: