Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Škotska : Hrvatska - biseri jednog škotskog komentatora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2008. 11:47 
Naslov:  Škotska : Hrvatska - biseri jednog škotskog komentatora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlično! osijek031.com smile

Reporter Guardian Unlimiteda zabljesnuo je već u prvom javljanju, razočaran što su Škoti u 11. sekundi izgubili loptu. Istog je časa od izbornika Burleyja zatražio da podnese ostavku!

Zatreba li vam ikada ponovo u životu izvještaj s ogleda škotske reprezentacije, i to onaj iz minute u minutu, savjetujemo vam da sljedeći put posjetite stranice Guardian Unlimiteda.

Tamo smo, naime, u srijedu prirodom posla pazili što pišu škotske kolege te smo naletjeli na izvjesnog Scotta Murraya, novinara koji se doista istaknuo – malo je reći – osebujnim stilom.

Uvjerili smo se da mu smisla za humor nipošto ne manjka, ali smo ostali i dojma da mu nogomet nije najvažnija sporedna stvar na svijetu, da škotsku vrstu ne ljubi previše te da iznad svega ne voli Engleze.

Evo, uostalom, sažetka kako je on pratio dvoboj protiv Hrvatske, a nas je osvojio već prvim javljanjem u kojemu se obratio novom škotskom izborniku Georgeu Burleyju:

1. minuta: Počelo je! Škotskoj je bilo potrebno točno 11 sekundi da izgubi loptu. 33. je sekunda, igraju samo Hrvati. Burley, odlazi!

3. minuta: Steven Fletcher opalio je po nogama Kovača. To je najviše što se jedan Škot približio lopti.

6. minuta: Caldwell šalje loptu Stevenu Fletcheru, no između staje Ćorluka. Napredujemo, zamalo smo spojili dodavanje.

20. minuta: Olić je opet probio lijevu stranu nakon dodavanja Modrića, a Hutton je ponovo zaspao. Često to radi – dok igra!

22. minuta: Ono što su maločas napravili Hrvati, sada su načinili i Škoti na drugoj strani. Hm, kako sada kriviti Huttona? U svakom slučaju, Caldwell je bio toliko spor da sam na trenutak pomislio da je na terenu Dirk Kuyt.

24. minuta: Maloney – škotski odgovor na Davida Beckhama (što hoćete, izvodi sve slobodne udarce za nas, zar ne?) – pronalazi Millera, no on dopušta da mu lopta zalijepi šamar i ode izvan igrališta.

65. minuta: Utakmica je sada posve isprekidana zbog silnih zamjena. Ne razumijem zašto od početka nisu na travnjak poslali svih 22 igrača i pustili ih da igraju ragbi (prethodno je nabrajao sve grube startove, op.a.).

67. minuta: Kakva obrana Gordona! Modrić je lijepo proigrao Budana, ovaj se sjurio u šesnaesterac, no naš golman brani.

Kako bi Englezi voljeli imati ovakvog vratara! OK, i kako bi Škoti voljeli imati napadača kao što je Rooney, vezne igrače kao što su Gerrard i Cole, braniča kao što je Ferdinand...

77. minuta: Čini mi se da je upravo obavljena stota zamjena na utakmici. Nije da brojim, nije da je ikoga briga.

82. minuta Hrvatska ima u svom posjedu loptu više od Škota, međutim ne zna što bi s njom.

Utoliko je u ovom trenutku važnije naglasiti da Škotska igra neodlučeno protiv momčadi koja je dvaput zaredom isprašila Englesku, dok ista ta Engleska u ovom trenutku gubi od Francuske, a njih smo mi pobijedili.

Mislim da vam je jasno na što ciljam. Bacam li ovakvim komentarima uroke na našu reprezentaciju? Možda. Ali ne treba propustiti priliku natrljati Englezima nos kada ti se pruža.

86. minuta: Teren napušta Ćorluka kojem će svakog trenutka otpasti glava. Boyd je bio taj koji mu je glavu pokušao skinuti s ramena. A rekli su da je ovo prijateljska utakmica.

90. minuta: Kako ono ide pravilo? Trideset sekundi nadoknade za svaku zamjenu? Ne razumijem, zašto onda ovaj sudac dodaje samo četiri minute, pa trebalo bi se igrati još barem pola sata!


Net.hr
27.03.2008.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2008. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha.
osijek031.com smile
čisto mi dođe žao što nisam gledala tu utakmicu... osijek031.com smile
pa da mogu usporediti

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2008. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bas sam pricao s kolegom u firmi o jucerasnjoj utakmici...
Ni on ni ja nismo godinama zaspali prije ponoci...
Jucer se moj organizam odlucio sacuvati od iznimno dosadne utakmice pa sam zaspao vrlo brzo i lako...
Samo sam otisao u OFF mode...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2008. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je škotski ekvivalent Željka Vele sa malo britanskog štiha Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2008. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahha osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Kako bi Englezi voljeli imati ovakvog vratara! OK, i kako bi Škoti voljeli imati napadača kao što je Rooney, vezne igrače kao što su Gerrard i Cole, braniča kao što je Ferdinand...
osijek031.com smile
3. minuta: Steven Fletcher opalio je po nogama Kovača. To je najviše što se jedan Škot približio lopti.
osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čovjek naravno nije ozbiljan Smile

I Dario Dodić i Tomo Pacak sa sportnet.hr znaju raditi ponekada tekstualne prijenose u tom stilu.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: