Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rad nedjeljom i blagdanom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Podržavate li rad (uz plaćanje, naravno) nedjeljom ili ne?

Da
88%
 88%  [ 16 ]
Ne
11%
 11%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 18


Autor Poruka
Domago j
Post Postano: 22.11.2005. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dobro, ljudi, zar vam se ne gadi taj truli potrošačko orijentirani kapitalizam, izrabljivanje osjećaja, i ponižavanje građana,
zar vam nije jasno da je sve ovo oko nametanja rada nedjeljom usmjereno samo u jednom pravcu:

troši, ne pitaj, kupuj, kupuj, nije bitno, plati kasnije, troši stoko, još, više, još, JOŠ!

Nema proizvodnje nedjeljom, samo potrošnja, samo trgovina, a marža ide u inozemstvo.

Cilj je potrošačka manija, opsesija kupovinom, svaki, SVAKI dan, jer ako jedan dan prestaneš, ako jedan dan ne kupuješ, shvatit ćeš obmanu...
Kao što u Billi DOSLOVNO piše: "Razmišljate? Kupite!"
Drugim riječima: ne razmišljaj nego trpaj u kolica, stoko, roblje neosviješteno!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2005. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Domagoj, lijepo si to objasnio, ali ne mislis li da je zabrana prodaje odredjenim danima krivi nacin za suzbijanje potrosackog mentaliteta?!

Ako je to pravi nacin, onda nista lakse. Zabrani se trgovanje svim danima osim npr. srijede i rijesen je problem.

Ali to bas i ne ide tako. Konzumerizam se lijeci humanijim metodama. A one ukljucuju pozitivan TV brainwashing (za razliku od danasnjeg pranja mozgova smecem), ucenje pozitivnom stavu o zivotu i ljudima oko sebe, informiranje u svrhu senzibiliziranja, a ne desenzibiliziranja i slicno.

Mislim da je to ispravan put drustvene evolucije, put koji jamci kvalitetan i dug opstanak ljudske civilizacije.

Zabrana rada nedjeljom je jezik kojim pricaju isti oni koji zagovaraju ponasanje koje si opisao u gornjem postu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2005. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne mislim drugacije, i ne moras se truditi podvaljivati mi takve izjave u usta. Trziste postoji i u sustavima s pravednijom raspodjelom dobiti.

Kao sto zivot nije crn-bijel, tako ni trzisna gospodarstva nisu crno-bijela.


Mene obrazuje televizija, a tebe feljtoni skribomana i piskarala koji kao Ilija Cvorovic vapiju za svjetskom pravdom i revolucijom. Hasta la victoria siempre, Che.

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne znam koliko se mogu sloziti s tobom. U nekim stvarima se slazemo, ali ja ipak vjerujem da je svijet ponesto drugaciji i sareniji od smith-marxovske podjele.


Svijet je jednostavniji i od toga. Zamisli sad, Smith i Marx. E vidis kolega, jedna strana tog entiteta je bajka, a druga je svijet, sarena i mirisna, cvjetna sva i neeevinnaaa...

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kapitalizam je sve samo ne optimalan.


Argumentiraj. Moju tvrdnju dokazuje politicki zemljovid svijeta. U odnosu na evolucijsku razinu na kojoj je ljudska i civilizacijska ukupnost - kapitalizam je genijalan, a ne optimalan...

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kao sto Nietzsche prica o nadcovjeku (u kojem se svi vole prepoznati), tako i kapitalizam prica o bogatsvu koje bi svi htjeli steci.


Nemoj mi Nietzschea. Oko njega se natezemo jer je covjek govorio u prispodobama i to bolje nego devet Isusa zajedno. Pa kao i u Isusovljevu slucaju, svaka "garaza" ima svoje tumacenje njegove filozofije.


Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
To znas jer si bio svjestan svijeta oko sebe u vrijeme Jugoslavije, ili zato jer si to procitao u povijesnim udzbenicima koje su pisali Tudjmaninovi puleni?!


Kvalifikacije i etikete. Eto, jebiga, sta cu, zavrsio sam osnovnu skolu koja ne vrijedi.
Prebacujem se u suvaricu.

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dobro, i?! Zelis li reci da je to crno? Ok, crno je. A kapitalizam je bijelo?! Ok, recimo da u tvom brainwashed svemiru jest bijelo.

A, sto je s nijansama?!


O bojama. Nijanse su zanemarivi (->evolucijski) prijelazi. Nijanse su hibridi i nemaju sjaj osnovne boje. Ni jedna svjetlost nije savrsena kao bijela.
Eh, moj bijeli Leteci mungose...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2005. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@8, "Ćestitam"...uspio si zaobići sve sve bitne argumente koje podupiru moje tvrdnje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2005. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › ...pozitivan TV brainwashing (za razliku od danasnjeg pranja mozgova smecem)...

"Pozitivno pranje mozga" je kao da kažeš "humani genocid", ili "silovanje iz altruizma", ili "pozitivan tiranin". Toga nema, nit će biti.
Vjerojatno si mislo na edukaciju iliti formaciju građana putem TVa.
Eno ti Big Brother, nauči se nečemu gledajući ga, ako možeš. Televizije su komercijalne, i naravno da neće raditi same protiv sebe time da educiraju gledatelje da ne budu potrošački orijentirani!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2005. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@8, "Ćestitam"...uspio si zaobići sve sve bitne argumente koje podupiru moje tvrdnje.


Tebi je promakla poanta.
Meni nije imalo što. Wink

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2005. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › ...pozitivan TV brainwashing (za razliku od danasnjeg pranja mozgova smecem)...

"Pozitivno pranje mozga" je kao da kažeš "humani genocid", ili "silovanje iz altruizma", ili "pozitivan tiranin". Toga nema, nit će biti.


A koja je sada situacija?! Negativno pranje mozga, nehumani genocid, silovanje iz koristi, sebicna tiranija. No, krasno!

domagoj je napisao/la: ›
Vjerojatno si mislo na edukaciju iliti formaciju građana putem TVa.
Eno ti Big Brother, nauči se nečemu gledajući ga, ako možeš. Televizije su komercijalne, i naravno da neće raditi same protiv sebe time da educiraju gledatelje da ne budu potrošački orijentirani!


Tocno to. Samo sto se ne treba miriti s tim da takvo stanje MORA biti, jer je upravo stvar u nametanju takvog stanja i onda pranju mozga i desenzibiliziranju.

U ovih par recenica na kraju se osjeca neverojatna ravnodusnost prema problemu. Upravo to je jedan od ciljeva onih koji izrabljuju.

Ravnodusnost nije doijela kotac.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2005. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
@8, "Ćestitam"...uspio si zaobići sve sve bitne argumente koje podupiru moje tvrdnje.


Tebi je promakla poanta.
Meni nije imalo što. Wink


Voda je mokra, a Strumfovi plavi.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2005. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Voda je mokra, a Strumfovi plavi.


Čekaj, ti stvanro misliš da tvoje tehniciranje ima nekog smisla?
Prošlo je vrijeme kad si egzibicionističkom demagogijom mogao uvjeriti ljude da voda nije mokra iliti da Štrumpfovi nisu plavi. Wink
Mislim, maloprije si pričao o nijansama, a u svakom postu banaliziraš, napuhuješ stvari izvan proporcija, radikaliziraš s gotovo militantnim porivom...
Nekako mi se čini da si ti taj koji stvari gleda crno-bijelo, prihvatljivo-neprihvatljivo, napredak-atavizam, plavo-crveno...
Ne znam kako drukčije protumačiti tvoju nesigurnost.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2005. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
ne treba miriti s tim da takvo stanje MORA biti, jer je upravo stvar u nametanju takvog stanja i onda pranju mozga i desenzibiliziranju.

U ovih par recenica na kraju se osjeca neverojatna ravnodusnost prema problemu. Upravo to je jedan od ciljeva onih koji izrabljuju.

Ravnodusnost nije doijela kotac.


A ti zaboravljaš da ga nije donijelo ni senzibiliziranje puka.
Kotač je izmislio neki Kremenko dok je bježao od nečega. Ta nije pračovjek teoretizirao na sveučilištu...
Razumijem te, ali metode su ti gerilske.
Promjene se događaju odozdo i lateraltno po hijerahiji, odozgor se samo sere.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2005. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovako...ja sam prvenstveno protiv zabrana...tako i zabrana rada nedjeljom...kao da hrpa ljudi ne radi nedjeljom...npr.lijecnici, med. sestre, vatrogasci, ugostitelji... i da ne nabrajam dalje...hocemo li i njima zabraniti rad nedjeljom?
po meni je sve to obicna glupost...glup nacin rjesavanja drugih problema kao rad na crno, ne placanje prekovremenih itd....
ali dobro...moram reci jos i to da su meni sve firme za koje sam radila placale i do 50% vise za rad nedjeljom, a kako nemam djecu, meni je uvijek odgovaralo raditi neradnim danima, uglavnom manje posla za vecu placu...

uh, raspisah se...Smile

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2006. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se radi nedjeljom, neka rade i saborski zastupnici, ministri, doministri, župani, dožupani, gradonačelnici i sva politička svita i elita.
Živjet ćemo kvalitetnije kad oni budu više radili, a ne kad šoping centri budu imali sniženja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2006. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Idealno uredjenje ne postoji, cak ni kad je dvoje ljudi u pitanju, a kamoli cijela nacija.


jedino idealno društveno uređenje je diktatura u kojoj sam ja diktator. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2006. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još u komunizmu koji apsolutno nije imao veze sa Crkvom nije se radilo nedjeljom. a ako se sada radi pretpostavaljm da nam dolazi samo jos gore vrijeme od prosloga. a svi vi koji toliko navijate za rad nedjeljom sigurno i sami radite nedjeljom.

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2006. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
još u komunizmu koji apsolutno nije imao veze sa Crkvom nije se radilo nedjeljom. a ako se sada radi pretpostavaljm da nam dolazi samo jos gore vrijeme od prosloga. a svi vi koji toliko navijate za rad nedjeljom sigurno i sami radite nedjeljom.


Čekaj, a kapitalizam ima veze? Smile
Ja bih radio i nedjeljom i noću da mi netko da bilo kakav posao.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: