Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Earthlings

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2008. 17:07 
Naslov:  Earthlings
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dokumentarni film Earthlings, film o odnosu ljudi prema životinjama mi se upravo vrti u pozadini dok ovo pišem.
U filmu su prikazane amaterske snimke šta ljudi rade sa životinjama (eksperimenti nad životinjama, uzgoj za hranu, iživljavanje iz objesti i sve moguće grozote). Joaquin Phoenix je pripovjedač.

Dok ovo pišem, duboko udišem zbog šokantnih scena koje se mogu vidjeti u filmu.
Film mi nameće veliku dilemu.

Obožavam životinje, ali također jedem i mesnate proizvode. Zbog toga se osjećam jako licemjerno i to je jedna stvar koja me na neki način proždire.
Do nedavno sam svoje ponašanje objašnjavao time da je Darwin još davnih dana rekao da najjaći opstaju, što znači da ljudi, kao dominantna vrsta, koriste životinje kao hranu. Jednako tako i jedan lav, koji je nadmoćniji od zebre, će loviti zebru zbog hrane.

Sve bi to bilo u redu da i danas lovimo hranu, ulovimo jednu jedinku i pojedemo ju, ali gledajući ove snimke masovnog uzgoja u malim, mračnim, zatvorenim i prljavim prostorima, grubim ponašanjem i na kraju, brutalnim i masovnim klanjem me ne ostavlja ravnodušnim i često razmišljam koristim li Darwinovu teoriju kao objašnjenje valjanom.

Neki bi rekli da je u tom slučaju najbolje otići među vegeterijance, al istraživanja pokazuju kako nema namirnice koja može zamjeniti životinjski protein, koji ima krucijalnu ulogu za zdrav organizam. Postoje biljni proteini, ali bez kombinacije sa životinjskim mogu naškoditi jer tijelo ne dobiva ono što mu je potrebno.

Svakome preporučujem ovaj film, sumnjam da ćete ostat ravnodušni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2008. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da. imam istu moralnu dilemu.

kao mlada i nadobudna prve dvije godine faksa nisam jela meso (sad kad razmišljam ne mogu vjerovat), ali taj nedostatak proteina nisam adekvatno nadomještala, tako da sam drugu godinu faksa praktički prespavala.

mene osobno čak i ne muči toliko činjenica da mi ubijamo životinje radi prehrane, koliko spoznaja da se te životinje uzgajaju u groznim uvjetima i ubijaju na vrlo okrutan način.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2008. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to iživljavanje me i muči. Bušmani ulove jednu životinju i zahvale se toj životinji uz objašnjenje da moraju jesti. Mi ih masovno ubijamo u najbrutalnijim uvjetima.

Pogledao sam 20-ak minuta i više ne mogu gledati.
Pukao mi je film kad sam vidio da u Turskoj rješavaju problem pasa lutalica tako da ih ubace u smetlarski kamion i zdrobe ih unutra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2008. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno se slažem s poppy... i dodajem.. tko sam ja da drugima govorim što će jesti... tko sam ja da pričam o vegetarijanstvu kad sam i sam ponovno počeo jesti meso mrtvih životinja... ali upravo je problem u tome na koji se način i u kakvim uvjetima uzgajaju životinje da bi ljudi žderali mesinu i jaja. svinja koja cijeli život u boksu provede dok ju ne ubiju s mogućnošću kretanja jedan korak naprijed - jedan nazad, kokoš neslica koja je u boksu 30x30 centimetara dok daje jaja, kad prestane ide živa s perjem, nogicama i kljunom u paštetu..

na žalost, jednom sam bio prisiljen posjetiti tvrtku Kunis u Županji koja "proizvodi" zečeve za konzumaciju... katastrofa! kavezići sa po 3-5 zečeva dimenzija 50x50x40 centimetara, a u njima sve oni bijeli zečevi s crvenim očima, samo jedu nagurani jedan na drugog i čekaju klanje. a nije ni klanje... vješaju ih žive za noge na neka mini vješala i zvekeću po potiljku s drvenim batom... ne znam jel neko nekad čuo kakve zec zvukove ispušta kad umire... a to vrištanje traje po pet minuta prije nego se ne "smiri" kako kažu zaposlenici.

dok sam bio klinac morao sam svake godine sa starim na klanje svinja, i kao najmlađi (uz priču nek se mali čeliči) bio sam zadužen za držanje posude u koju iz prerezanog svinjskog grla šprica vruća svinjska krv. a kad prvi mlaz zvekne u posudu, ako ne držiš kako treba krv se od dna posude odbije i zvekne te u lice... vruća svinjska krv... imao sam negdje 11-12 godina kad sam rekao prvi put nek se jebe i on i svinjokolja i krv i narodni običaji pa sam dobio po pički, al me nikad više nije vodio... samo je bio razočaran jer mu je sin pederčina i plačipička.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2008. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje biti peder i plačipička nego sadist koji se iživljava na životinjama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2008. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok sam bio na selu, mene je pokojni djed redovito svake jeseni naučavao kako se kolju svinje. I, barem u seoskom kućanstvu, to je bilo normalno. Također, što se tiče prostora u kojem su boravile, nije bio skučen, imale su dovoljno mjesta, u svakom slučaju uvjeti su bili dobri za njih.
Što se tiče zečeva, njih je također uzgajao, stoga sam prisustvovao nekoliko puta ubijanju. E to je bilo sranje, baš zbog onih smrtnih krikova, deranja kože, udaraca drvetom po vratu da prije krepaju...
Jednom me pokušao nagovoriti da probam to napraviti, odjebo sam i od tada nisam više niti gledao niti, a bome ne jedem niti zečetinu. Jer to je jebeno okrutno bilo, dovoljno da mi se zgadi.
Stoga kada sam odjebo karijeru seljaka, zahvalio sam se samo što ne moram više ta sranja gledati.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2008. 2:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj joj joj! Sad ste svi šokirani! A kad zamiriši janko s ražnja onda vam ne smeta!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
echoes
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2008. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja sam imala priliku vidjet svinjkolju i sl.,mislim da je to jedan od razloga zašto ne jedem meso već 4 godine..i uopće mi ne fali..svaki put dok ZAMIRIŠI JANKO S RAŽNJA sjetim se tih prizora i zgadi mi se život..

_________________
samo da nađem mjesto da je posadim, ona procvjeta brzo i dosadi, ljubav, pa zar i ljubav...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2008. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Joj joj joj! Sad ste svi šokirani! A kad zamiriši janko s ražnja onda vam ne smeta!

Ej, janjetina, svinjetina, puretina ma daj mesa, sve mogu pojesti, osim zečetine.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zuhra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 327
Lokacija: Rijeka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2008. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Zuhra031
**************
hosting 10gb disk, 10gb bw, sve free
-> regaj se http://api.binhoster.com/redir/95665
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: