Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tko nas i kako vodi u Europu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2008. 8:44 
Naslov:  Tko nas i kako vodi u Europu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiv članak:

U petoj brzini - ravno u zid

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2008. 13:15 
Naslov:  Re: Tko nas i kako vodi u Europu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Zanimljiv članak:

U petoj brzini - ravno u zid
Nekužim što su htjeli reči, ako je to zbog Slovenije i ZERP-a onda mi je logično da se ne žuri jerbo nećeš sve živo napraviti pa i skinut gaće i pustit da te guze samo da bi bio članica Europske Unije.
Jedino mi nije jasno zašto i ranije nisu imali prema nekim određenim stvarima čvršće stavove, nego ugađali pa smo i dalje bili pljuga kakva smo i danas... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2008. 13:30 
Naslov:  Re: Tko nas i kako vodi u Europu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Nadalje, premijer Sanader odjednom otkriva kako je Ana Lovrin najnesposobniji ministar na čelu europski najvažnijeg resora. I unatoč činjenici da je protekle dvije godine vodila to isto Ministarstvo pravosuđa koje nije učinilo gotovo ništa na ispunjavanju kriterija za EU, njoj je i u novom mandatu ukazano povjerenje. Da bi sada, poslije pljuske Bruxellesa, Sanader postavio Lovrin nekakav ultimatum da do lipnja obavi sve ono što se trebalo obaviti najmanje u protekle tri godine. Niti je ona za to bila sposobna jučer, niti će biti sposobna u iduća četiri mjeseca.


Nije imao drugu marionetu, pa će i ova poslužiti do lipnja, a do tada će (valjda) naći (po njemu) pravog kandidata...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2008. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo i tekst koji se nadovezuje na temu...

Hrvatska odustala od Europske unije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prica o Europskoj uniji je od prvog dana samostalnosti bila samo prica za malu djecu. Mamac kojim nam ispred ociju mashu zadnjih 15 godina. Kupovina vremena. U samostalnoj drzavi toliko toga, treba to nekako raspodijeliti.

Vjerojatno cemo jednog dana i uci u EU, ali to nece biti ni priblizno brzo koliko su naivni gradjani ove drzave ocekivali, jer je ocekivani datum odavno prosao.

Zasto je datum prosao?! Zato sto politicka elita nikada nije ni zeljela brz ulazak u EU, jer bi to znacilo omogucilo funkciniranje instrumenata kontrole, a kontrola je ono od cega su bjezali od prvog dana.

Mutna voda je idealan mikrosustav za privatizacije javnih dobara, ogromne drzavne investicije u radove koje obavljaju probrani i raspodjelu pretvorbenog samoupravnog kolaca.

Milenijska prilika koje su te hijene iskoristile i oglodale do kosti. Sada, kad se kost nazire i kada je balon strpljenja pred pucanjem, traze se kvalitetni alibiji u ZERPovima i raznoraznim "zastitama nacionalnih interesa", a zapravo kupovina posljednjih mikrona sekudni.

Ono sto je sigurno je da ce recesija koja kuca na vrata najmanje pogoditi upravo njihovu kastu, dok ce veslo zgutati svi oni poluidioti koji su zadnjih 15 godina trubili u nacionalne diple, zmirivsi pred sranjem i otimacinom koja im se odvijala ispred zdravih ociju i nacionalizmom pomucenom pametecu.

Gradjani Hrvatske su imali priliku kakva se nacijama i drzavama pruza jednom u 500 godina, imali su priliku stvoriti idealnu drzavu, drzavu skrojenu po mjeri gradjana.

No, ne ljutite se na nase politicare... umjesto toga, ostavite upaljene radio uredjaje i televizore, vjerujem da cete iz tih kutijica sarenih lazi dobiti svoju dnevnu dozu pilula spokoja, istih onih koje ste sa smijeskom na licu gutali zadnjih 15 godina.

Imaju Hrvatsku!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2008. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nagradno pitanje...

Kada je napisan tekst ovdje pjesmice?!

Skriveno: 
Karamba Karambita

Sto mu gromova,
jelenskih mi rogova,
svih mi dabrova s Ontaria,
karamba, karambita,
tako mi cukundeda vraca
i bubnjeva Darvuda,
dal’ je bilo bolje za vrijeme druga Tita?!

Na mamac nacije su sakrili udice,
Celicne ostre udice nam zaprcali u guzice,
Kao ovce nas zamandališe u posebne torove
sad prave od nas jednoglasne horove.

Cet’ri noge dobre, dvije noge lose,
Cet’ri noge dobre, dvije noge lose,
Pokradenim parama voze Mercedes i Porsche.

Najvece poltrone su instalirali na televiziju,
Kao zivotnu viziju nam nude hipokriziju.
Nebeskom narodu su uvaljeni zemaljski problemi,
za pljacku su izmisljeni suptilni sistemi.

Predsjednik biracima odobrava volju,
Vozika se gle - na naftonosnom polju.
Pred izbore evo bogami prevara nova,
Naivnim penzionerima se dijeli sica lova.

Ista ploca, ali druga strana,
Udruzena zavjera CIA-e, Vatikana,
Stedisama su opet oteli devize,
Zauzvrat su dali strucne ekonomske analize.

Napredna inteligencija istjerana iz zemlje,
Na njihovo mjesto ispuzalo podzemlje.
Postenom coveku je ostalo samo da place,
Ili za vesanje da kupi kanapce

Kao utjeha nam je ponudjen lotto, sportska prognoza,
Radiestezija, horoskop, hipnoza,
Redovi dugi kano klisurine,
Ispred privatnih banaka, Jezde i dafine.

Ako je zemlja camac, znamo tko je kapetan,
Sto smo blize brodolomu on je vise sretan.
Duboko uveren kormilari u mnogosedu,
Dok on sere, veslaci govna jedu!


Preostaje jedino da ugasis TV,
Odmoris mozak i manes se od budala,
Prvo te u rat nateraju i naprave invalida,
Onda nisu u stanju da kazu ni fala.

Ugasi TV, vidis da te truje,
Pristojnog coveka nateruju da psuje,
A onda ce opet kao Hitler, Causescue,
S polozaja pasti uz larmu i tresku.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.02.2008. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Reforme bi srušile njegovu piramidu moći, tko zna kamo bi ga odvele reforme u pravosuđu i još više, istinska borba protiv korupcije. Tko zna što bi se otkrilo da se malo zaviri u državnu blagajnu, u državne financije, u privatizaciju, osobno bogaćenje...

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Zasto je datum prosao?! Zato sto politicka elita nikada nije ni zeljela brz ulazak u EU, jer bi to znacilo omogucilo funkciniranje instrumenata kontrole, a kontrola je ono od cega su bjezali od prvog dana.

Mutna voda je idealan mikrosustav za privatizacije javnih dobara, ogromne drzavne investicije u radove koje obavljaju probrani i raspodjelu pretvorbenog samoupravnog kolaca.

Milenijska prilika koje su te hijene iskoristile i oglodale do kosti. Sada, kad se kost nazire i kada je balon strpljenja pred pucanjem, traze se kvalitetni alibiji u ZERPovima i raznoraznim "zastitama nacionalnih interesa", a zapravo kupovina posljednjih mikrona sekudni.

Imaju Hrvatsku!


To sam ja uvijek govorila, a ljudi me smatraju freakom što više ne gledam dnevnik, ne čitam novine, i ne želim uopće slušati njihove laži i masovno ispiranje mozgova. Pa eto, nisam ni ja jedini freak, i "buntovnik bez razloga" što to mislim od samog početka. I iskreno, boli me k...c i za Uniju, nisu ni to ništa manje lopine, i znaju oni jako dobro što se ovdje događa, lopov kuži lopova.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2008. 7:14 
Naslov:  Re: Tko nas i kako vodi u Europu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve smo prodali strancima, zašto ne bismo i vlastiti ponos, čast i mukotrpnu borbu za samostalnost? Otišli smo iz Unije, bivše Jugoslavije da bi opet lizali tuđa govna na europskom tlu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što je europski povjerenik Olli Rehn zaprijetio Hrvatskoj, iz HDZ-a je potvrđeno da odustaju od ZERP-a

HSS spreman izaći iz Vlade?

Skriveno: 
Nakon što je europski povjerenik Olli Rehn zaprijetio Hrvatskoj, iz HDZ-a je potvrđeno da odustaju od ZERP-a

Zaštićena ribolovno-ekološka zona u Jadranu broji zadnje dane. Zbog prijetnji iz EU da će zbog ZERP-a pregovori s Hrvatskom biti blokirani, HDZ je sve bliži odluci da se ZERP četvrti put zamrzne za zemlje EU do pristupa Hrvatske Uniji.

Bilo je to jasno iz izjave premijera, nakon sastanka s Ollijem Rehnom, kako je moguća blokada pregovora zbog ZERP-a, kako sastanak s EK, Italijom i Slovenijom nije realan i kako će to značiti da “moramo odlučiti nešto drugo”. Sanader je danas na hitan sastanak, kako doznajemo, sazvao koalicijske partnere kako bi im objasnio u kojoj se situaciji nalazi Hrvatska.

- Još nekoliko dana pokušat ćemo postići napredak intenzivnim diplomatskim kontaktima na stručnim razinama i sa slovenskom i s talijanskom stranom. No, ako nam se postavi dvojba ili - ili, EU ili ZERP, a čini se da smo došli do toga, onda je moguća opcija i suspendiranje ZERP-a do ulaska u EU - rekao nam je jučer visokopozicionirani izvor u Vladi.

S odustajanjem od ZERP-a vjerojatno će se pričekati do sastanka Ive Sanadera sa slovenskim i talijanskim kolegama, potkraj idućeg tjedna u Bruxellesu. - S obzirom na to da Italija ima tehničku vladu, a Slovenija je u izbornoj godini u kojoj njihovi političari zbog pritisaka političke utakmcije nemaju veliki manevarski prostor, nismo pretjerani optimisti - ističe naš izvor u Vladi.

Odustajanje od ZERP-a moglo bi izazvati ozbiljne probleme u vladajućoj koaliciji jer je šef HSS-a Josip Friščić jučer ponovno dao do znanja da HSS ne namjerava dići ruke od glavnog izbornog obećanja žuto-zelene koalicije: ZERP-a.

Friščić je u Osijeku rekao da je HSS spreman zatražiti referendum hrvatskih građana o primjeni ZERP-a.

- Posljednje ankete govore da Hrvati daju potporu ulasku u EU, ali i da više od 50 posto građana ne prihvaća ucjene niti odustajanje od prava da gospodarimo ZERP-om. Da se dogodi odustajanje, odmah bi se pojavilo i pitanje granica, gdje su neskrivene ambicije naših susjeda Slovenaca da im pripadne sve što mi smatramo da treba rješavati na sudu. Iščitao sam bilješke i rasprave posljednjega Swobodina izvješća i nigdje nije stavljen nikakav ultimatum pred nas, pa si ga ne trebamo mi sami stavljati.

Ako bi, pak, došlo do toga, tada bi najbolje bilo da građani kažu što o svemu misle - rekao je Friščić.

- Ne vjerujem da je HDZ spreman trgovati ulaskom u EU po cijenu našeg prostora. Već smo imali konsenzus o tom pitanju, pa ne vidim razlog da ga nemamo i sada - zaključio je Friščić.

Friščićevi nam suradnici sinoć u neslužbenim razgovorima nisu mogli odgovoriti na pitanje hoće li izaći iz Vlade ako Sanader povuče ZERP. - Doista ne znam što ćemo, vidjet ćemo najprije što će nam danas Sanader reći, a nakon toga ćemo zauzeti stajalište - rekao je jedan od najbližih Friščićevih suradnika.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sanaderu opet nas prodaješ, ccc, evo poruka svima koji su glasali za HDZ "eto vam sad na seljačine primitivne nabijem vas na kurac", sad ćete valjda vidjet da je sanader i cijeli hdz spreman prodat svoje dupe i vlastitu mater samo da pokrije svoja leđa, a cijeli hrvatski puk ko jebe, jebala ih EU kad jedna usrana slovenija može oko prsta vrtit pola europe

" Ako bi, pak, došlo do toga, tada bi najbolje bilo da građani kažu što o svemu misle - rekao je Friščić. " - moš mislit što će nas se nešto pitat, kad nas se nešto pitalo, pita nas se samo kad ih trebamo ustoličit, a onda prevagnu mrtvi, dijaspora, redneci, hillbillji i svekolika nepismena seljačka masa

" Ne vjerujem da je HDZ spreman trgovati ulaskom u EU po cijenu našeg prostora. Već smo imali konsenzus o tom pitanju, pa ne vidim razlog da ga nemamo i sada - zaključio je Friščić. " - e vjeruj frišćiću moj friščiću, ti si zaslužan što je hdz na vlasti preko tebe će se sve slomit kad sanader proda sve i podijeli

" Friščićevi nam suradnici sinoć u neslužbenim razgovorima nisu mogli odgovoriti na pitanje hoće li izaći iz Vlade ako Sanader povuče ZERP " - krenulo je, parcovi napuštaju brod osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2008. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Najavio je da će se o premijerovu prijedlogu predsjedništvo HSS-a očitovati u utorak, ustvrdivši da za opstanak vladajuće koalicije nije nužno da dvije najjače stranke imaju jedinstven stav. "To nije predviđeno koalicijskim sporazumom, ali je dobro da usuglasimo stavove", rekao je Friščić. "

cisto sumnjam da imaju imalo dostojanstva i da ce napustiti koaliciju,kamoli usprotiviti se hdz.u, fotelje su u pitanju, jebes narod i predizborna obecanja Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andrea21
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2008. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2008. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

andrea21 je napisao/la (Pogledaj post): › peticija
http://www.petitiononline.com/hr2008/petition.html


potpiso i proslijedio mailom iljadama ljudi, oni će meni zerp ukidat mamicuimasabijemublok

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2008. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, Jovo Kanader i dodvoravanje Europi umjesto da im se pokaže da se ima muda.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2008. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Eto, Jovo Kanader i dodvoravanje Europi umjesto da im se pokaže da se ima muda.


a to je zapravo samo jedan mali testić, testić pokoravanja, sad kad vide da nemamo svoje ja i kad nas počnu vitlat kako se kome digne kurac, pa to će bit milina, a sanadera i ekipu boli kurac, a mi svi građani ćemo u glas vikat "jel da se spustimo niže il višlje da me moš bolje jebat"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: