Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Racuni za plin - valjaju li nas HEPovci?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 9:03 
Naslov:  Racuni za plin - valjaju li nas HEPovci?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svake godine ista prica...

Dakle, racuni za plin za prosinac 2007. i sijecanj 2008. nemaju previse doticaja sa zdravo-seljackom logikom... Prosinac je bio znatno hladniji, sigurno sam puno vise grijao, a racun za plin je manji nego za sijecanj.

Racun za prosinac 2007. - 137 kn
Racun za sijecanj 2008. - 175 kn

Jesu li u pitanju razlicita obracunska razdoblja, niza kalorijska vrijednost plina - bilo to nesvjesno velekupovanje losijeg plina ili nesto trece?!

Anonymous, kakvi su tvoji racuni i tvoja iskustva?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati da sam se i ja sličnu stvar upitao... I susjed i ja smo manje grijali kuće u siječnju, a obojica smo dobili oko 300 kn više plina nego za prosinac... Bilo bi lijepo da nam to netko objasni... S druge strane, postoji jedno moguće rješenje... HEP je brojila za prosinački obračun očitavao negdje prije Božića, a za siječanjski tek početkom veljače... To je možebitni razlog ovog nesklada u računima, iako mi i to malo smrdi... Previše je 300kn razlike Rolling Eyes

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i to ne samo plin
koristim gradsko grijanje i osjetno je bilo hladnije
da bi mi sad došao veći račun wtf???

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma jednostavno je to. HEP je firma lopovčina, uvaljenih lijenčina, neznalica, pogrešnih metoda, loše usluge, uostalom prava hrvatska državna firma. Kako se među njihovih milijun zaposlenika (čak su donedavno imali i 10.000 automobila!) izgleda ne može naći dovoljno inteligentnih i vrijednih koji će svakomjesečno i točno očitati brojilo. Pa većinom ga očitavaju jednom u 6 mjeseci! A onda nabacuju nekakve procjene, koje su u pravilu veće od realne potrošnje, pa ljudi budu u nekakvoj preplati (što je to?), pa im se kao vraćaju novci, ili prebijaju budući računi (kako?), i tako dalje. Tko hoće spoznati istinu o HEPU-u, dovoljno mu je pročitati pismo direktora HEP-a Sanaderu, i sve će biti jasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I kod nas je bilo za trećinu više...
Izgleda da ću morati zapisivati sama potrošnju..pa uspoređivati..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.02.2008. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa isto tako nekako za gradsko grijanje
jedan mjesec 230 drugi 260

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PopCornStar
Offline
Ukupno postova: 34
Lokacija: K okretištu trajvana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 12:39 
Naslov:  Re: Racuni za plin - valjaju li nas HEPovci?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Svake godine ista prica...

Dakle, racuni za plin za prosinac 2007. i sijecanj 2008. nemaju previse doticaja sa zdravo-seljackom logikom... Prosinac je bio znatno hladniji, sigurno sam puno vise grijao, a racun za plin je manji nego za sijecanj.

Racun za prosinac 2007. - 137 kn
Racun za sijecanj 2008. - 175 kn

Jesu li u pitanju razlicita obracunska razdoblja, niza kalorijska vrijednost plina - bilo to nesvjesno velekupovanje losijeg plina ili nesto trece?!

Anonymous, kakvi su tvoji racuni i tvoja iskustva?!


A šta da ti velim "Leteći" nego istinu...Pojma ti ja to nemam... O mojim (našim računima) brine žena... Jer da ih ja vodim brzo bi mi isključili i plin i vodu i struju a sitna djeca gladna ostala.Sve bi ja to spisko u birtiji i na brze aute. Dobro,ne baš na aute... Rolling Eyes Al zašto se sekiraš? Fino nazoveš HEP i oni ti objasne. Možda je "Dikobrazoid" u pravu... Ašto se kvalitete tiče mislim da tu Hep ne može puno... Oni su samo isporučioci. Kupuju plin od Ine i prodaju potrošačima...Barem mislim...jbga

_________________
kad piti je prestao netragom je nestao Put
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod nas najave koji dan je očitanje pa onda mi savjesni stanari naljepimo ceduljice sa "očitanim" stanjem.tako da ja preko zime uvijek očitavam manje a razliku im plaćam kad je potrošnja manja.ako mogu oni nas varat ima načina da im se uzvrati.u biti sve im platim ali onda kad to meni paše jer i oni dižu cijene kad njima to odgovara.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ma jednostavno je to. HEP je firma lopovčina, uvaljenih lijenčina, neznalica, pogrešnih metoda, loše usluge, uostalom prava hrvatska državna firma. Kako se među njihovih milijun zaposlenika (čak su donedavno imali i 10.000 automobila!) izgleda ne može naći dovoljno inteligentnih i vrijednih koji će svakomjesečno i točno očitati brojilo. Pa većinom ga očitavaju jednom u 6 mjeseci! A onda nabacuju nekakve procjene, koje su u pravilu veće od realne potrošnje, pa ljudi budu u nekakvoj preplati (što je to?), pa im se kao vraćaju novci, ili prebijaju budući računi (kako?), i tako dalje. Tko hoće spoznati istinu o HEPU-u, dovoljno mu je pročitati pismo direktora HEP-a Sanaderu, i sve će biti jasno.


W.M.Felt-ajd malo smanji sa svojim sranjima,radim u HEP-u kao elektro-monter i mogu ti reći da se našljakam ko konj za svoju plaću(4.200kn dobio prošli mjesec)ne kažem da nema lijenčina al mi je pun kurac takvih kao ti koji samo seru i generaliziraju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteći i meni je sijećanj skuplji,tj.potrošio sam više plina
prosinac-288,67
sijećanj-365,41
Ali sam se šokirao kada je došao jer je pisalo preko 4100 kn,ispostavilo se krivi upis stanja broila,gospođa iz HEP-a krivo upisala prvi broj.
Nečudim se što je veći jer prvi dio sijećnja djeca na zimskom ferju,ja manje posla,što znaći da smo više bili u kući i više ložili

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja živim u kartonskoj kutiji, nemam plin, hvala na pitanju leteći Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da samo plin, mamu im električnu. Prvo mi kažu da sam preplatio struju za 1 000 kn, a sad mi šalju uplatnice za dug od 500 kn.
Ko tu koga jebe drugovi ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2008. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni su računi za plin ok. U prosincu 125 kn, a sad u siječnju 108 kn. Ok, ja živim u stanu.. Ali računi za struju mi nisu jasni.. Uselili u novu zgradu i dobili da plaćamo paušal od 106 kn mjesečno, odjednom stiže razlika od 535 kn i slijedeće uplatnice na 107 kn, da bi mi od 2. mjeseca paušal bio 82 kn?!? wtf?! Nije li se taj paušal trebao onda povećati da razlika bude što manja a ne smanjiti još više, pa kad dođe razlika past ću u nesvijest..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.02.2008. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nama je i onako preveliki račun za plin (oko 1200 kn) uvećan za nekih 300-400 kn (ne znam točno).

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2008. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Svake godine ista prica...

Dakle, racuni za plin za prosinac 2007. i sijecanj 2008. nemaju previse doticaja sa zdravo-seljackom logikom... Prosinac je bio znatno hladniji, sigurno sam puno vise grijao, a racun za plin je manji nego za sijecanj.

Racun za prosinac 2007. - 137 kn
Racun za sijecanj 2008. - 175 kn

Jesu li u pitanju razlicita obracunska razdoblja, niza kalorijska vrijednost plina - bilo to nesvjesno velekupovanje losijeg plina ili nesto trece?!

Anonymous, kakvi su tvoji racuni i tvoja iskustva?!


da samo na kuci nemam 170kn vec 1000kn plina... svugdje je isti problem, ocito plin nema kaloricnu vrijednost koju mora imati, dovlace ga iz rusije il ukrajne a placas tj naplacuju ti po najvecoj vrijednosti; a jeftino kupuju....samo ja neznam ko ima takav uredjaj da se izmjeri.
sa strujom je vrlo lako odes na etf, .. oni imaju uredjaj koji kosta par tisuca eura...da ti izmjere kvalitetu struje, tj napon frekvenciju vise haromike koji u biti unistavaju kucanske uredjaje... a ovo.. zbilja neznam. a i da ti izmjeris kog ces tuzit? oni ce reci da oni nemaju veze s tim i da ti curi plin il vec neznam koji ce gadovi smisliti laz... pasiiimater

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: