Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Serijal Djeca Zemlje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2006. 23:23 
Naslov:  Serijal Djeca Zemlje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel itko čitao ovaj serijal?

obično nitko nije čuo za taj serijal dok ne spomenem prvu knjigu Pleme Spiljskog Medvjeda po kojoj je snimljen i film, ali puno lošiji nego sama knjiga...
ostali djelovi su Dolina Konja, Lovci na Mamute, Ravnice Povratka i Vatreni Kamen

za one koji odluče pročitati serijal, da malo sažmem...
vrijeme radnje je kameno doba..
vjerujem da bi vrijeme radnje odbilo čitatelje, ali knjiga nije nikakva znanstvena literatura nego ima dobro osmišljenu radnju i indirektno nas poučava o životu naših predaka tj. o vjerovanjima, lovu, načinu izrade oruđa i oružja, običajima i slično...

glavni lik je djevojka Ejla (kromanjonka) kojoj roditelji pogibaju u potresu dok je mala i lutajući sama svijetom naleti na lava koji ju ranjava, ali preživljava te kolapsira od gladi i žeđi...
na njenu sreću na nju naleti pleme neandertalaca koje se brine za nju..
tu vidimo razlike između kromanjonaca i neandertalaca i razloge zašto su neandertalci izumrli, a kromanjonci se nastavili razvijati u današnje ljude..
to je prvi dio serijala koji mi je najbolji, a u sljedećim djelovima upoznaje ostale kromanjonce (pošto je bila mala ne sjeća se roditelja te su joj kromanjonci novost) i tu se vidi razlika u običajima neandertalaca i kromanjonaca (ona predstavlja neandertalce jer su ju oni odgojili do zrelosti) pa se tu javlja prva ljubav, ljubavni trokut i slične stvari...

preporučujem svima serijal jer je zanimljiv, a indirentko poučan i mislim da otkad sam ga pročitao znam puno više o praljudima bez da sam imao prvobitnu namjeru uopće saznati šta o njima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: