Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



RIAA srušena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2008. 9:25 
Naslov:  RIAA srušena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nedjelju (20. siječnja) je s neta 'srušen' site Recording Industry Association of America's (RIAA), udruge koja je manje više zadužena za policijske akcije zatvaranja torrent siteova po svijetu.

Would you like to know more?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2008. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerojatno je povezano sa zadnjim tuzbama koje su se podigle protiv Piratebaya. Dok se na brdovitom balkanu jos uvijek glasa za stranke koje bi ljude vratile u opanke, narodne nosnje i kameno doba, u Svedskoj Pirate party spada u top10 stranaka.

Citat: › Swedish prosecutors appear to be close to finally pressing charges against the Pirate Bay, having served them with 4,000 pages of legal papers. While this might appear bad, the administrators have already moved some of the servers out of the country, so Swedish prosecutors can't shut it down, even if they want to. Moreover, the people of Sweden are decidedly on their side, with the Pirate Party, who is sympathetic to TPB's cause, being one of the top ten political parties in Sweden. Still, this looks like a dirty trick on the part of the prosecutors — they're dumping all of this on the defendants in the hope that they won't have enough time to sort through it and defend themselves. For comparison, the second-biggest murder case in Sweden required only 1,500 pages.
http://arstechnica.com/news.ars/post/20080114-swedish-prosecutors-dump-4000-legal-docs-on-the-pirate-bay.html


Story...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2008. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja još uvijek ne mogu Kanađanima oprostiti gašenje demonoida Sad Sad :plač: :plač: :šmrc: :šmrc:

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2008. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, mene to ne zabrinjava previse. Dok postoje indexer-pretrazivaci poput torrentz.com, ne mislim plakati ni za jednim ugasenim trackerom.

Zapravo, bolje da postoji mnostvo manjih trackera, nego par ogromnih cijim gasenjem se korisnici dovode do placa. ;-)

Od pamtivijeka se zna da nije dobro jaja cuvati u samo jednoj korpi... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2008. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Demonoid sam volio zbog funkcionalnosti. Krajnje jednostavno i lako za koristiti. Tražio sam malo po nekim ostalim trackerima pa nisam našao tako kvalitetna rješenja kao kod demonoida. Istina, torrentz nisam pogledao.
Ono što mi je u demonoidu bilo odlično je prikaz novih torrenta, tj. novopridošlih. Složenih po kategorijama i dalje po stranicama...
Naravno, torrenti su i zamišljeni tako da se ne može i ne mora imati sva jaja u jednoj korpi Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2008. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Torrentz nije tracker, nego nesto jos bolje. ;-)

Indexer-trazilica velikog broja public trackera. Dakle, na torrentzu se mogu pronaci i stvari s opskurnijih trackera, ali torrentz ima jedan feature koji ga izdize iznad svih ostalih - daje informacije o svim trackerima koji hostaju neki torrent, neovisno o tome je li tracker neveden u torrent fileu ili ne.

Oni koji koriste multitracker cliente (npr. uTorrent) ce znati cijeniti te informacije.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: