Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kanalizacija u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2007. 11:02 
Naslov:  Kanalizacija u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pošto sam na više topica vidio da Osječani žive u zabludi oko toga da se u Dravu ispuštaju otpadne vode iz grada tj. da se i dalje ispuštaju na potezu Neptun - Zeleno polje, dao sam se u malo istraživanja.
Uguglao sam 'kolektor Osijek' i na 12 stranica pronašao ove relevantne članke:

Završetak gradnje južnog kolektora
Završetak 2
...čime je završena izgradnja infrastrukture za odvodnju otpadnih voda iz Osijeka do ispusta u Nemetinu.

Izvještaj sa sjednice Skupštine OBŽ 15. prosinca 2006. g
...citiram:
"* Pušteno u pogon postrojenje za obradu otpadnih voda
* Trasa južnog kolektora u Osijeku puštena u rad"
Kraj citata.

Da ne bi sve bilo divno zaslužno je nekoliko "manjih" ispusta.

Na kraju je provjeren i www.vodovod.com na kojem lijepo stoji:
"Sve otpadne vode sustava odvodnje grada Osijeka ispuštaju se u recipijent rijeku Dravu na ispusnoj građevini u Nemetinu na lokaciji budućeg centralnog uređaja za pročišćavanje otpadnih voda."

te kako se treba urediti centar za pročišćavanje.

Informirajte se malo ljudi, i nemojte više srati Wink o tome da se kupamo u gradskim govnima (oni koji se kupaju u Dravi).

Što se tiče ostalih gradova, uzvodno od Osijeka, za njih ne znam niti mi se sad da tražiti podatke....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2007. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Informirajte se malo ljudi, i nemojte više srati Wink o tome da se kupamo u gradskim govnima (oni koji se kupaju u Dravi).

Što se tiče ostalih gradova, uzvodno od Osijeka, za njih ne znam niti mi se sad da tražiti podatke....


Bolje gradska govna nego seljačka u Bobotskom kanalu Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2007. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na ispustima na području grada, dakle uzvodno i nekoliko metara nizvodno od pješačkog mosta ne ispuštaju se govna, ali se ispuštaju otpadne, oborinske vode. dio tog sustava koristila je i stara šibicara... sjećamo li se kad drava pocrveni od željeznog oksida?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2008. 18:56 
Naslov:  Re: Kanalizacija u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoće li biti šanse da i ovako što doživimo nakon izgradnje?
a kako se tek pokazala vozačka solidarnost.....


_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2008. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › na ispustima na području grada, dakle uzvodno i nekoliko metara nizvodno od pješačkog mosta ne ispuštaju se govna, ali se ispuštaju otpadne, oborinske vode. dio tog sustava koristila je i stara šibicara... sjećamo li se kad drava pocrveni od željeznog oksida?
u te bistre vode mi stari upo s pet godina i umalo se udavio osijek031.com smile pokojna baba ga je ribala 2 sata u vreloj vodi da spere ta "govna" sa sebe

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 7:46 
Naslov:  Re: Kanalizacija u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krokodili u Osječkoj kanalizaciji!
U nedjelju, 3.6. u institutu za prirodne znanosti "Ruđer Bušković" ustanovljeno je da se u Osječkoj kanalizaciji nalazi mrjestilište krokodila. Na istraživanje su ih potaknule stalne pritužbe građana kako redovito čuju krikove iz kanalizacijskih otvora.

Naime, prema teoriji instituta, krokodili su najvjerojatnije došli iz područja Vardarca u Baranji, koje obiluje tim životinjama. Nije ustanovljeno kako su krokodili dospjeli u kanalizaciju ali istraživači misle da su najvjerojatnije doveženi za prodaju na crnom tržištu životinjnja.
Osječka policija je zaštitila sve izlaze iz kanalizacije, kako nebi došlo do krokodilskih napada na građane.
Zasad su ovo sve informacije koje smo mogli dobiti od predstavnika udruge za zaštitu životinja "Bijeli Miš", Marka Pjetlić-a, koji je nadležan za sigurnost tih "izgubljenih" životinja.
Svi izlazi iz Osijeka biti će zatvoreni ukoliko krokodili pronađu put do ulice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2008. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
sad možemo razviti kožnu industriju, krokodilske torbice

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: