Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako je imati baku i djeda?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2008. 22:12 
Naslov:  Kako je imati baku i djeda?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, moje bake su umrle prije nego što sam se rodila, oba djeda kad sam bila mala, odnosno ne sjećam ih se.... ovdje se svi sjećaju i kućnih ljubimaca i stalno se vrti neki topic (hranim vrapce, ako se to ne računa pod kućne ljubimce), a ja ne znam kako je to imati baku i djeda. Svi u ulici u ih imali, pa kad je neka frka, istrče se svađati umjesto unučadi... a ti imaš ključić oko vrata umjesto bake i djede.
Kontam, ne može ti nedostajati pretjerano nešto što nikada nisi upoznao, ali kakva su vaša sjećanja, sadašnjost, koliko ste bogatiji zbog toga? Možda vam nekada idu na živce?
Ne znam.

Dobila sam ime po baki. Ali ona je umrla kad je mom tati bilo 5 godina.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 23:13 
Naslov:  Re: Kako je imati baku i djeda?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Dobila sam ime po baki. Ali ona je umrla kad je mom tati bilo 5 godina.


Hm. Da je umrla samo pet godina ranije, ne bi zvala nikako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2008. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Et...ne dođe čovjek neko vrijeme na forum...i skonta da se ništa nije promijenilo.
Prva mi izlistana tema, čak se i sjetih svoje bake, ali brzo i zaboravih čitajući ovo....
Jebemu...
Ali da i ja ne budem offtopic, baka i djeda koji su mi oboje umrli prije sad već dosta godina, s njima sam bila puno bliža i baš su mi bili ono- pravi baka i djeda! A to podrazumjeva čuvanje, čitanje, pričanje, zezanciju, šetnje... Dok s mamine strane, koji su oboje još živi, s nima nikad nisam imala neki takav odnos, dosta su hladniji i nemaju baš takta bilo za djecu bilo za odrasle...tak da ih, zalosno ali istinito, ne mogu doživjeti baš onak kak spada..
Eto..
U svakom slučaju, lijepo je imati baku i djeda koji znaju pravo značenje toga. Meni i sada, nakon 10 i više god znaju baš faliti.. Sad

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2008. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ha. mene baka i djed odgojili.. s njima sam u biti vishe povezan neg sa starcima..

ja bi mogao pitati 'kako je imati normalnu obitelj?' Wink

@8 a mozes koji put i preshutit nesto,a ? nije ti ok shega da tako na nashu Danči..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, da se i ja nadovežem:

Ja sam imao tri bake. Jednu je ubila struja jer joj nikako nisam mogao zabraniti da se kupa i fenira, drugu je pokupio Simplon-Express, a trecu je tata usmrtio šakom.
Od svih pogibija u mojoj familiji, opisat ću vam posljednju, možda netko nešto i nauči.
Moj djed je bio protestant i slijepo je slijedio nauk Martina Luthera. Što će reći da je preko svake mjere volio vino, žene i pjesmu. Moja baka nije bila toliko pobožna, pa ga je odlučila ostaviti. Mom se tati srce razderalo napola te je otada oglušio i obnevidio, a slabije i piše po forumu.
On je od bijesa i mržnje prema svojoj majci uzeo šaku patrona, koje je djed čuvao još od prije onog rata, i krišom ih ubacio u kaloreks peć dok je baka spravljala japrak. U datom momentu, kad se streljivo već bijaše do usijanja ugrijalo, grunu i šporet i baka i lonac. Japrak su susjedi donijeli na karmine.
To je priča o mojoj poginuloj baki. A bila je dobra žena, i kuhala izvrstan cigojner-free sapun, poznat diljem one monarhije.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sviđa mi se ova tema.... ja također svoje nisam upoznala... djed je umro 4 godine a baka 3 godine prije mog rođenja.... majka mi je rekla da sam kao mala vidjela svoju prabaku..ali naravno bila sam toliko mala da se toga više ne sječam... pošto neam ni oca,tako da ne znam ni dali bi imala i s njegove strane baku i dedu... sad malo srcedrapajuće--- onak dk si klinac... pogotovo kad si mal drugačiji (to neaš neke dijelove obitelji koji se čini kao obaveznim) ljudi te odma dugačije gledaju. bar je kod mene tako bilo..kao da sam hendikepirana...ono tipa neam nogu ili ruku... pa se ljudi odma i drugačije ponašaju prema tebi... to da ti nešto ne može nedostajati ako ga nikad nisi ni imao.... moguće je da ti nedostaje... jer kada vidiš druge kako imaju to što ti neaš.-... osječaš se zakinuto... i ubijaš se pitanjima šta bi bilo kad bi bilo*?.... oki možda sam mal pretjerala al ....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 7:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kad sam konacno pomislila da se pojavila neka tema na koju bi i mogla dati komentar, otvorim topic i vidim da je Presvetli i ovdje uspio zagaditi prostor...voljela bih kada bi opcija IGNORE bila iskoristena do kraja, pa da ne vidim sto pise niti kad netko citira...

...no, da se vratim na temu: djedove nisam nikada upoznala, ali odrastala sam uz prabaku u baku i bas je bilo super...kasnije sam u zivotu shvatila zasto su bake i djedovi tako kul klincima...obicno imaju vise vremena za njih od roditelja...sto nije pravilo, ali ipak je barem djelomicno istina...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 8:56 
Naslov:  Re: Kako je imati baku i djeda?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Eto, moje bake su umrle prije nego što sam se rodila, oba djeda kad sam bila mala, odnosno ne sjećam ih se.... ovdje se svi sjećaju i kućnih ljubimaca i stalno se vrti neki topic (hranim vrapce, ako se to ne računa pod kućne ljubimce), a ja ne znam kako je to imati baku i djeda. Svi u ulici u ih imali, pa kad je neka frka, istrče se svađati umjesto unučadi... a ti imaš ključić oko vrata umjesto bake i djede.
Kontam, ne može ti nedostajati pretjerano nešto što nikada nisi upoznao, ali kakva su vaša sjećanja, sadašnjost, koliko ste bogatiji zbog toga? Možda vam nekada idu na živce?
Ne znam.

Dobila sam ime po baki. Ali ona je umrla kad je mom tati bilo 5 godina.

Baku i djedu u pravom smislu tih titula,osobe koje su uvjek imale strpljenja .
Bogatija sam za iskustvo i vjerovatno danas zato tolerantnija prema starijim generacijama.
S djedom sam nekako više imala zajednički jezik,još ga se sjećam kako stoji sa mojom jauznom na uglu svako jutro (stanovali su u blizini) od kada je mrtav imam stalno osjećaj da mu nisam vratila dovoljno ljubavi.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imala sam dvoje predivnih ljudi za baku i didu Razz
kad se sjetim njih, odmah mi suze krenu na oči Crying or Very sad ali to dvoje najdražih ljudi već dugo nisu sa mnom...
toliko ljubavi i topline kojom su obogatili moj život, staračke drhtave ruke koje ti miluju lice, krilo koje je uvijek tu, razumijevanje, beskrajna tolerancija na sve dječje nestašluke, strpljene za glupa pitanja..topal krevet u zimskoj noći, namješten samo za mene i mog brata, ujutro pripremljen doručak - bijela kava i kifla...
bili su moja sigurna luka, skrovište koje je bilo samo moje
najljepše uspomene mog djetinjstva vezano je za njihova blaga i nasmješena lica..
i da ne bi bilo sve idilično, oni su bili učitelji u mirovini, što je značilo da sam od svoje pete godine morala čitati i pisati svaki dan po dva sata, i učiti njemački koji sam mrzila Rolling Eyes

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Evo, da se i ja nadovežem:
Ja sam imao tri bake. Jednu je ubila struja jer joj nikako nisam mogao zabraniti da se kupa i fenira...


Ova baka nije umrla u kadi, već sam je bio napola spasio i odlučih ju iznije vani na Sunce da se malko prosuši. Dok sam ja išao po klofer da ju ocijedim, iz vedra neba se stvori crni oblak i sinu munjom pravo u našu baku.
Nitko nije ni sanjao da će baku ubiti struja, s obzirom da je već nekoliko puta za dlaku izmakla kletoj sudbi... Kao kad se naša kuća gradila, a baka bila postavljena na mješalici...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@8@svaka čast na priči, dirnula me u srce

@danica@ja sam imala 1 baku i jednog djedu... oni ti pružaju ono što roditelji ne stignu. tipa vodeet na izlete, baka mi je u 11 navečer pekla palačinke. što mama zbog umora-posao nije mogla....

malo su dosadni sa svojim pričama i komentarima, ali lijepo ih je imati

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Budući da je admin izbrisao moj post ili ga izbacio u offtopic, prisiljen sam ponovno napisati svoje mišljenje i iskustvo o ovoj temi.
Imam jednu babu, djeda mi umro, bio sam blizak s njim, bio mi je poput oca.
No, nema ga, life goes on i to je to.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jedna je baka, ne nužno moja, radila od 5-17 u rudniku Trepča i mogla je popiti litru loze u cugu.

7 puta je pohvaljivana, a 1,5 puta proglašavana udarnicom.
Imala je prelijepe ruke kojima je redovito prebacivala normu, što u ugljenu, što u lozovači.

Obnoć bi sjedila kraj prozora i recitirala Jesenjina i šila. Mnogi su joj djedovi dolazili pod prozor.
Zbog njezina emacipiranog radnog vremena, neki i istovremeno.

Jednom je tako u njenom rudniku bilo 9 Rusa na praksi i do duboko u noć čula se pjesma:
"Sjela mala za mašinu, šije pizdu materinu"

i stara narodna:
"Sjela cura pa šije,
prid njom litra rakije"

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2008. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...kad sam konacno pomislila da se pojavila neka tema na koju bi i mogla dati komentar, otvorim topic i vidim da je Presvetli i ovdje uspio zagaditi prostor...voljela bih kada bi opcija IGNORE bila iskoristena do kraja, pa da ne vidim sto pise niti kad netko citira...
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

A lopove jedan... Wink
ontopic - Majčini roditelji su još živi, bliže se osamdesetoj! Odlično se drže, stoga sam im zahvalana na genima. Smile Kod njih sam provodila gotovo svaki vikend u djetinjstvu, uživala na selu uz životinje... Mislim da bi svaka osoba to trebala imati u djetinjstvu. Tatin otac umro je prije mog rođena, a majka mu baš i nije bila tipična baka, dakle, baš i nije bila dražesn starica. No, i ona je umrla prije nekoliko godina.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: