Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umiljata grdosija (Njemačka Doga)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PICK-UP
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Našice
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 17:25 
Naslov:  Umiljata grdosija (Njemačka Doga)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto i ja da postavim pitanje o psičima. Naime na prolječe hoču uzet jednog psa da mi čuva dvorište. Buduči da je dvorište ogromno takav treba i pas da bude. Ali ne želim da je krvoločan. Znam da se kaže kakav gazda takav pas al iznimke uvijek postoje. Ne privlače me Pitt Bulovi, Dobermani, Rotwaileri i takove razvikane pasmine. Svidja mi se Njemačka doga ali jako malo znam o njima, njihovom karakteru i dali su zahtjevni. Pa Vas molim ako ima tko kakvih saznanja o toj vrsti ili možda ga posjeduje da mi malo olakšate izbor.


Unaprijed veliko HVALA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Njemačke su doge prekrasni psi, a kad se ne znaš snaći i guglati, evo ti malo podataka prenesenih sa http://www.vauvau.net
Citat: › Zemlja porijekla:
Njemačka

Namjena:
Nekada lovački pas na veliku divljač, sada pas čuvar i kućni pas.

Veličina:
Minimalna visina u grebenu za mužjake iznosi 80 cm, za ženke 72 cm. Ne navodi se maksimalna visina, što znaci da je prekoračenje dozvoljeno. Težina ovih pasa trebala bi biti od 46 do 54 kg, što ovisi i o visini i spolu.

Dlaka:
Njemačka doga ima kratki, glatki i sjajni plašt. Priznaju se četiri varijacije boja: žuta ili tigrasto
žuta s crnom maskom, crna eventualno s malo bjeline, bijela s crnim mrljama (harlekin boja kod koje su dozvoljene plave oči i gubica boje mesa) i plava boja.
Kod takozvane manteldoge crna boja je raspoređena kao plašt, kaput ili "mantel", pri čemu su prsa, vrat, trbuh, šape i vrh repa bijeli. Kod takozvane platendoge je taj crni "mantel" prošaran bijelim.Ove zadnje dvije varijante nisu međutim priznate, niti se uzgajaju u svim zemljama.

Njega:
Njega dlake je kao i kod svih pasa takve vrste vrlo jednostavna, no zato su troškovi za hranu veliki.
Neka vaš pas leži uvijek na mekoj podlozi kako se ne bi stvorili ružni otisci na dlaci.
Ovi psi brzo rastu i moraju se uzgajati s puno pažnje i opreza. Tu pripada dobra i zdrava prehrana, ali i točno dozirane aktivnosti kako se mladi pas ne bi suviše iscrpio. Ne smijete ga staviti pod pritisak, ništa raditi silom i paziti ako se pojave prvi znaci umora. Loš postupak može štetno djelovati na razvoj tetiva, kosti i mišića.Narav:
Ovi psi su privrženi, mirni, inteligentni, razumni i osjećajni, nepodmitljivi, znatiželjni i vjerni svome gospodaru i njegovoj obitelji. Bez obzira što ovi psi malo laju, izvanredni su psi čuvari, pogotovo ženke. Često se već događalo ako je doga čuvala kuću da je lopov mogao ući, ali više nije izašao.
Ovi psi nisu osjetljivi i imaju visoku toleranciju na bol, što nažalost rnože dovesti do toga da neku bolest primijetite kada već zna biti kasno.

Odgoj:
Njemačka doga izraste u vrlo kratkom vremenu u ogromnog psa. Već odmalena ga morate privikavati da hoda mirno na uzici. Ovi psi trebaju puno osjećaja i harmonično okružje za vrijeme odrastanja.
Vrlo su osjetljivi na ton glasa svoga gospodara - ljubazna riječ na pravom mjestu izazvat će čuda.

A eve i zanimljiva sličica jednog krasnog primjerka Njemačke Harlekinske Doge

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Njemački ovčar, nemoš pogriješit. Najbolji džukac.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2007. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › Njemački ovčar, nemoš pogriješit. Najbolji džukac.



Apsolutno - ovo potpisujem uz potpunu moralnu i materijalnu odgovornost!!!

Najbolji radni pas!

Najinteligentniji pas!

Najvjerniji među psima!

Tako kako će ti se on radovati kad te vidi - vjeruj mi ,majka rođena ti se nije radovala!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2007. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sexyback je napisao/la: ›
Tako kako će ti se on radovati kad te vidi - vjeruj mi ,majka rođena ti se nije radovala!!!
prekrasan je, i on i doga, ali svaki se pas tako veseli kad te vidi, ako s njim imaš normalan i zdrav odnos..
najzahvalniji i najpredaniji psi su oni spašeni iz azila ili sa ulice, jer to itekako dobro znaju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PICK-UP
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Našice
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer sa nazvao uzgajivačnicu Njm. doga i molio vlasnika da mi da svoje mišljenje. Kaže: Stoji teza da su ovčari inteligentniji pažljivi i sve pozitivno o njima. Ali Doga je sve to i još malo više jer je otmjenija. Za dogu se nezna da je krvoločan pas i da je nekog napala iz 2 razloga ne osječa bol i ničeg se ne boji jer je u njenim očima sve malo zbog njene veličine a poznato je da psi napadaju ako su u opasnosti i iživcirani okolinom. Sa tim psom se dobiva samo psihološki efekt straha jer nitko pametan nebi ništa pokušavao protiv takvog psa dok ovčari mogu a i nemoraju bit dobri za čuvanje. Uzgajivač je ta dva psa usporedio za primjer sa 2 auta ovčar je Lada Niva odličan radni terenac izdržljiv nezahtjevan nema terena koji on neče proči dok je Doga Mercedes ML. Sve karakteristike što ima ovčar ima i doga samo je Doga više šminkerska i na oko močnija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 20:20 
Naslov:  Re: Umiljata grdosija (Njemačka Doga)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PICK-UP je napisao/la (Pogledaj post): › Eto i ja da postavim pitanje o psičima. Naime na prolječe hoču uzet jednog psa da mi čuva dvorište.


Joooj...molim te nemoj se ljutiti..ali ako trebaš psa samo radi čuvanja..onda si bolje kupi alarm ili nešto slično...

Psi su jako velika odgovornost..mora se s njima puno raditi..voljeti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PICK-UP
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Našice
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam da je odgovornast i ne bježim od toga. Ionako sam kod kuće više od 18 sati tako da ne smatrm da bi bio zapostavljen. Samo hoču da imam privrženog, nježnog i jedinstvenog psa i prijatelja. Razočaran sam u ljudima a pas nikad neče iznevjeriti. Netko je na jednom forumu napisao Gade mi se ljudi, što ih više poznam više volim pse.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.12.2007. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PICK-UP je napisao/la (Pogledaj post): › Znam da je odgovornast i ne bježim od toga. Ionako sam kod kuće više od 18 sati tako da ne smatrm da bi bio zapostavljen. Samo hoču da imam privrženog, nježnog i jedinstvenog psa i prijatelja. Razočaran sam u ljudima a pas nikad neče iznevjeriti. Netko je na jednom forumu napisao Gade mi se ljudi, što ih više poznam više volim pse.


Dobrodošao u klub!!!

P.S. poznam na tisuće ljudi - i sa svakim novim poznanstvom sve više učvršćujem ovaj stav!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.12.2007. 2:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čudi me da vrli poznavatelji pasa i pasmina nisu navodili da je životni vijek dogolikih i hrtolikih pasmina u prosjeku oko 11 godina (2-3 god +/-). Da isti zbog tzv. visokog praga boli (ha,ha,ha) često zadnju trećinu života provode uz teško podnošljive bolove u kralježnici, koja je zbog specifične građe izložena velikim naporima.
@ vezano za njemačke ovčare (što bi naš narod reko vučjak), dugogodišnjim nestručnim križanjima u krvi (neuki vlasnici i samouki uzgajivači) uspijeli su uništiti pasminu koju je shwaba stvarao preko 60-tak godina. Sada gotovo da nema nj. ovčara koji nema barem 2° displazije kukova. No to naše ljubitelje životinja i borce za prava kućnih ljubimaca ne brine, nego još potiču proizvodnju životinja koje bi u prirodi bile osuđene na smrt. Pa sada razmislite koliki prag tolerancije boli moraš imati da trčiš za štapom s obje isčašene noge u kukovima?
BTW ako ima zainteresiranih, biti će u 2 mj. iduće godine 4-5 njem ovčara(službena) starosti od 10-14 god. za udomiti. Pa ako im neko želi napakostiti i održavati na životu još koju godinu nek pošalje PM Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PICK-UP
Offline
Ukupno postova: 10
Lokacija: Našice
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napomenuo ja taj uzgainač da se jako teško može nači 100%tni njemački ovčar zato jer ima mnogo ljudi koji se bave sa uzgojem i u interesu im je samo da se kote i prodaju za 100tinjak € a žive u katastrofalnim uvjetima. Razmnožavaju ih unutar obitelji i zbog toga se teško može nači pravi Vučjak. Navodi da čak i policija ima probleme sa nabavkom pasa za svoje potrebe pa posežu u inozemstvu za dobrim primjercima koje masno plačaju. Ja sam definitivno zagrizao za Dogu i počeo sa intenzivno tražit. Javio sam se u nekoliko uzgajivačnica i pribilježili su me ako bude neki psić koji ne prolazi norme za ocijenjivanje zbog boje ili ako netko vrati psa (često se zna desit) da mi ga daju po povoljnoj cijeni. I bili su jako Iznenađeni kad sam im rekao da hoču baš dogu a papiri mi ne znače ama baš ništa. Jedan je rekao da če mi iz prvog legla dat jednog bez i jedne lipe samo da dođem kad se oštene izaberem kojeg hoču, platim sve usluge veterinara i za otprilike 100 dana ga mogu vodit kući. Nadam se da če do ljeta bit kod mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 18:46 
Naslov:  Re: Umiljata grdosija (Njemačka Doga)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onda, PICK-UP, jesi nabavio tele?

Znam, dižem temu iz naftalina ali zanimaju me iskustva.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2009. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Onda, PICK-UP, jesi nabavio tele?

Znam, dižem temu iz naftalina ali zanimaju me iskustva.


Ništa nije nabavio,kupio je alarm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: