Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ulična sloboda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 11:12 
Naslov:  Re: ulična sloboda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U mojem malom gradu polako umiru gradski freakovi kojih smo se bojali ranije i sada mi je puno ljepse setati se nocu bez straha. A u Osijeku se osjecam potpuno sigurno i spremna sam se obraniti ako zatreba. Mozemo biti sretni sto ipak mozemo uzivati u nocnim ljepotama grada. Najgore je zivjeti u strahu, tako se ne isplati zivjeti.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma jasno je, ali očito su ljudi imali neugodnih iskustava pa im i nije baš svejedno..
Meni osobno nikada se nije ništa na ulici dogodilo, a znala sam i kao puno mlađa ići sama kući iz Vege (da, tada je postojala samo Vega tamo Wink ) pješke u DG.. nekada me je bila frka prolaziti tamo kraj vojarne, al onda bi prešla na biciklističku, koja je bliža cesti i sve 5.. često sam znala i stopirati sama, uvijek bi me netko povezao i zbilja nikada nisam problema imala.. sada se više ne bih upustila u takvu akciju ako baš nije nega sila da moram..
no, u pravu si Cat.. puno manje sranja ima u našem gradu i još uvijek je dosta sigurno hodati po gradu danju i noću.. kad nam u pol bijela dana počnu otimati mobitele iz ruku u centru grada - onda se trebamo zabrinuti.. za sada sam zadovoljna sigurnošću naših ulica..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2007. 14:18 
Naslov:  Re: ulična sloboda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sinoć u Novom Zagrebu pretučen i opljačkan 27-godišnji Francuz
Pucnjava u Nehajskog, nema ozlijeđenih, za počiniteljem se traga
U pucnjavi u Zagrebu ranjen 31-godišnjak
Pretučen dok je šetao s maloljetnim sinom
Ovo je samo nekoliko naslova iz zg-crne kronike u zadnjih mjesec dana...Možda nismo najsigurniji grad u Hrvatskoj, ali mislim da možemo biti vrlo zadovoljni s trenutnim stanjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam se prije bojala hodat sama po osijeku, bilo mi strasno otic do tramvajske sama. a onda sam se odselila u zagreb pa me i tamo bilo strah. eh, onda sam skuzila da zapravo ni tamo ni vamo nisam nikad dozivjela neku neugodnu situaciju pa mi je sad svejedno. ( osim jednom kad me tip u autu zaustavio ispred kuce, otvorio prozor, i reko da me vidio u gradu, i jel bi se mogli upoznat. onda sam se stvarno usrala) u zagrebu mi je jos nekak i sigurnije, jel tamo u ponoc ima ljudi ko u podne, a ovdje u mom djelu grada nema ljudi poslije 7.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam prije nekih 8, 9 godina imala bliski susret sa BBBima na Kvaternikovom trgu u Zagrebu..uvučena sam bila u krug u kojem je bilo 6, 7 mladića koji su me doguravali od jednog do drugog sa ispuštanjem vriske...bilo je 4 popodne.. stariji ljudi su prolazili, nitko ništa nije poduzeo, ma ni pomislio poduzeti... nakon što su se "zasitili" i isprepadali me, samo su se pokupili i uz glasan smijeh i vrištanje nastavili svoje pijano i nadrogirano bauljanje...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2007. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam se nikada bojala kretati Osijekom noću.
Bila sam jednom s prijateljicom u Beču i čudila mi se kako me nije strah podizati lovu na bankomatu po noći, ali naprosto nikada i nigdje gdje sam bila, nisam imala neku bojazan da mi se može išta ružno dogoditi.

Jedino što mi je znalo biti gadno kad se prikefelji neki jadan pas lutalica pa me prati do kuće. Svojedobno je neka budala polako vozila kola ulicom kojom sam išla i taman pomislim, skrenuo je u drugu ulicu, a on se opet pojavi, nešto je i pričao kroz prozor, ali sam stigla kući. Nije bio ugodan osjećaj, ali bilo pa prošlo.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam jednom sjedio u zagrebu na klupi ispred glavnog kolodvora s još dva prijatelja (iz osijeka) i odjednom se pred nama stvorila grupica od 20-ak nabrijanih likova. jedan me bio pitao: za kog navijaš?
ja ionako bio nešto nervozan toga dana, pa sam samo drsko odbrusio: za osijek, za koga bih drugog?!
lik me prvo kratko bijelo gledao, onda su se zbunjeno pogledali, okrenuli i otišli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.12.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo o cemu pricas, nije osnova drzava ili uredjenja drzave nego velicine grada.

ne mozes usporedjivati jedan london, pariz i osijek

vjerujem da i u nekom malom gradicu u francuskoj, njemackoj ili americi postoje mjesta gdje se sasvim slobodno mozes setati po noci, bez ikakvog straha da ce ti se nesto dogoditi.

svakako je ulicno nasilje vece u osijeku nego u valpovu, virovitici ili makarskoj.

ja sam prije bio bez straha ... sad se godinama vozim autom ... i vise mi nije ugodno ici pjesice.

vjerujem da je moj strah neopravdan, ali prisutan je. ne toliko strah koliko nelagoda.

u svemu tome vidim i utjecaj medija koji nas filuju crnom kronikom, i neko otudjenje koje vlada u drustvu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2007. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam prije bio bez straha ... sad se godinama vozim autom ... i vise mi nije ugodno ici pjesice.

vjerujem da je moj strah neopravdan, ali prisutan je. ne toliko strah koliko nelagoda.



Da, nelagoda bi bila prikladnija riječ, ali uopće ne razmišljam o tome.

Hodala sam Londonom, ali nisam osjećala neki strah.
Jednom smo prošli pokraj mjesta gdje je prethodni tjedan bila podmetnuta eksplozija, bilo je i nastradalih, ne bih znala da je to mjesto, da mi nisu rekli, ali nisam se baš nešto osvrnula na to.

S druge strane, užasno se bojim pasa, ne volim se voziti liftom. Svatko ima neki strah, fobiju.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2007. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moji prijatelji su u zagrebu dobili batina jel neko nekog ko je proso nije pozdravio (helou). jedan decko je nakon svega odlucio pruziti ovom drugom nekom tipu ruku pomirenja, no ovaj je, posto je bio u autu, cvrsto zgrabio tu ruku, zatvorio prozor i vuko ga po cesti. nekon toga su nekim okolnim putevima uspjeli doc do hitne, no najsmjesnije je sto je u medjuvremenu netko te likove koji su zapoceli tucu doslovno isprebijo. dovezli su ih u tu istu hitnu gdje su i ovi bili.
ja sam taj dan isto trebala biti tamo, al sam naglo odlucila otici kuci u osijek. vjerojatno da sam bila prisutna nebi sada govorila da mi nije bed hodat ni po zagrebu ni po osijeku usred noci. znam da njima sigurno nije svejedno bauljat usred noci po zg-u!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sinoć oko 9 sati navečer prijateljica napadnuta na podvožnjaku vinkovačka ulica,kreten joj prišao sa leđa i počeo je stiskat,ova jadna se nekako uspjela otrgnuti i pobječi...obavještena i policija...tolko o sigurnosti u Osijeku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 11:53 
Naslov:  Re: ulična sloboda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

takvih kretena uvijek bilo (jednog smo ispresavijali u parku kulture), srećom rijetko su uspješni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2007. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dajte ljudi dosta ove teme. nakon ovog ce me pocet bit strah.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.12.2007. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta imate od straha?
bojao se ti ili ne,ako se nađeš na krivom mjestu u krivo vrijeme...

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku je sigurnosna situacija super.
Kad mi netko dolazi iz Srbije, auto uvijek parkiramo u garazu, pa se onda vozimo drugim sredstvima.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: