Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pomilovana žrtva silovanja?!?!?!?!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 13:59 
Naslov: Beark ! Pomilovana žrtva silovanja?!?!?!?!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što reći na ovo? Shocked

Citat: › Saudijski kralj Abdullah bin Abdul-Aziz pomilovao je žrtvu silovanja, koja je bila osuđena na šest mjeseci zatvora i 200 udaraca bičem, što su u ponedjeljak pozdravili aktivisti za ljudska prava.

Kraljev oprost objavljen je u ponedjeljak na dan kada počinje najveće islamsko godišnje hodočašće u Meku, sveto mjesto islama smješteno upravo u Saudijskoj Arabiji.

Saudijski ministar pravosuđa Muhammad al-Sheikh kazao je za lokalni dnevnik al- Jazeera da njegov suveren ne dovodi u pitanje sudsku presudu već da je oprost izrekao "u interesu naroda".

Devetnaestgodišnja žrtva grupnog silovanja počinjenog prošle godine, mlada Saudijka odlučila je prijaviti počinitelje zločina, no sud je kaznu izrekao i njoj jer je utvrdio da je prije napada bila u pratnji muškarca s kojim nije ni u kakvome srodstvu.

U konzervativnom islamskom kraljevstvu koje prakticira vrlo strogu verziju islamizma, poznatog kao vahabizam, strogo se odvajaju spolovi u ime šerijatskog prava (islamskog prava) i žene ne smiju komunicirati s muškarcima s kojima nisu u srodstvu.

Slučaj kažnjene žrtve odjeknuo je i u svijetu. Osudile su ga i organizacije za zaštitu ljudskih prava, a simpatije za žrtvu izrazio je i američki predsjednik George W. Bush, inače tradicionalni saveznik Saudijske Arabije.

Saudijski aktivist za ljudska prava tvrdi da kraljev oprost nije rezultat međunarodnog pritiska već da suveren uvijek nastoji ublažiti patnje naroda kada ustanovi da bi presude psihološki povrijedile osuđene.

www.vecernji.hr

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

polit benzinom i zapalit! ufffffffff kako me nešto ovako može naživcirat!!!!!
nadam se da će ih sve redom neko silovat u šupke zaostale retardirane muslimanske...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prekršila je zakon, bila osuđena, pa pomilovana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
polit benzinom i zapalit! ufffffffff kako me nešto ovako može naživcirat!!!!!
nadam se da će ih sve redom neko silovat u šupke zaostale retardirane muslimanske...


užarenom šipkom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › prekršila je zakon, bila osuđena, pa pomilovana.


Reci da se šališ. Shocked

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:36 
Naslov:  Re: Pomilovana žrtva silovanja?!?!?!?!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Takvo što je moguće samo u tim islamskim zemljama, ne mogu si ni zamisliti šta je ta žena prošla. Kao i odsijecanje klitorisa djevojčicama u Africi. Nevjerojatno je da se to događa u 21. stoljeću. Silovanje je samo po sebi veliki zločin i kao takav zaslužuje veliku kaznu bez pomilovanja. Ima li u tim šerijatskim zemljicama zakon o silovanju muškaraca? Tako kad ih netko napadne užarenim žaračem da znamo što slijedi.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › prekršila je zakon, bila osuđena, pa pomilovana.


Reci da se šališ. Shocked

ne šalim se. zakon je da žena ne smije komunicirati s muškarcima s kojima nije u srodstvu. druga je stvar je li taj zakon dobar ili ne. ona je kažnjena jer je bila u pratnji muškarca s kojim nije ni u kakvome srodstvu. to što je kasnije uslijedilo nije bitno za ovaj, po njihovom zakonu prekršajni čin, za koji je i osuđena, a sad je za taj isti pomilovana. sve to nevezano za to što je ona kasnija žrtva silovanja. to je drugi predmet. a ovo je senzacionalistički članak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Što reći na ovo? Shocked



Dobro kaže Kihotovski.. a i nas Stjepan "Evoks" Mesić precednik bi rekao "Institucije moraju funkcionirati, dok je zakon takav moramo ga se pridrzavati!"

ps. ko sam ja/ti/on/mi/vi/oni da osudjujem 'drugacije' !? otkud nam to pravo ?? jebote, imam osjecaj da smo isti ko cika bush ! ajmo sirit 'demokratiju' !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeste čudo što je pomilovana, ali mislim da članak ne bih nazvala senzacionalističkim. Takvi članci su potrebni da znamo što sve na ovom svijetu postoji i kako se krše ljudska prava "u skladu sa zakonom".

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › ps. ko sam ja/ti/on/mi/vi/oni da osudjujem 'drugacije' !? otkud nam to pravo ?? jebote, imam osjecaj da smo isti ko cika bush ! ajmo sirit 'demokratiju' !


Da živiš u takvoj kulturi, sigurno bi se složio da ti bičuju sestru, prijateljicu... možda bi se prijavio da to ti učiniš. Rolling Eyes

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Jeste čudo što je pomilovana, ali mislim da članak ne bih nazvala senzacionalističkim. Takvi članci su potrebni da znamo što sve na ovom svijetu postoji i kako se krše ljudska prava "u skladu sa zakonom".


Koja ljudska prava ?! Zena ima da radi sto je Alah propisao i gotovo. Nema price. Smile

Blah, ove tvoje izjave me podsjecaju na sudjene Seselju.. tu neka skupina zemalja se udruzila, osnovala neki nelegalni sud i sude Vojvodi jedne zemlje koja uopšte ne priznaje ni to udruzenje ni taj sud.. sta je sljedece !?! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Da živiš u takvoj kulturi, sigurno bi se složio da ti bičuju sestru, prijateljicu... možda bi se prijavio da to ti učiniš. Rolling Eyes


Da živim u takvoj kulturi vjerovatno bi se ponasao u skladu s obrascima ponasanje te iste kulture. Ili nebi. Il bi bio 'neprilagodjen' kao i ovdje Wink

a sto se tice bicevanja.. bic imam.. samo mi pali Alahov blagoslov.. i 'grešnica' ! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Takvi članci su potrebni da znamo što sve na ovom svijetu postoji i kako se krše ljudska prava "u skladu sa zakonom".

Ljudska prava se krše i u Osijeku, žene plaćaju jeftinije upad na doček Nove godine, Osama se upravo iščuđava zlim kršćanima u nekoj tamo Kroejši.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Osama se upravo iščuđava zlim kršćanima u nekoj tamo Kroejši.


A pod B.. ja mislim da je ona isprovocirala to silovanje.. Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni, znam da je to tvoj stil, ali neke teme baš nisu za sprdanje.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: