Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Marihuana - je li toliko stetna koliko svi tvrde?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.12.2007. 23:21 
Naslov:  Marihuana - je li toliko stetna koliko svi tvrde?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogi ljudi se pitaju utječe li Marihuana na kratkotrajan gubitak pamćenja. Taj utjecaj najlakše je za primjetiti. Takvi simptomi javljaju se isključivo samo u vrijeme trajanja djelovanja Marihuane, dakle, nekoliko sati. Nije nasljedan niti trajan, to su izmišljene priče. Isto tako, pretrage osoba, čestih konzumenata Marihuane ne pokazuju nikakve nedostatke niti oštećenja.

Ako već niste saznali, zasigurno ćete se i sami uvjeriti (ukoliko konzumirate ili ćete konzumirati) da Marihuana ima vrlo korisno djelovanje na apetit. Konzumacijom Marihuane apetit će Vam se uvelike povećati. Dobiti ćete želju da nešto pojedete, a okus hrane biti će mnogo intenzivniji. Uživati ćete u okusima. To je djelovanje korisnije nego što mislite. Postoje mnogi ljudi koji imaju problem s mučninama, gubitkom teka i sl. Marihuana mnogo pomaže tim ljudima.

Akutno djelovanje
Dvije su najčešće pojave kod pušenja i ostalih vrsta konzumiranja kanabisa ili samog THC-a, blaga konjuktivalna hiperemija (crvenilo očiju) i blago ubrzan srčani ritam. Niti jedna niti druga pojava nije neugodna niti opasna. Nakon pet tisuća godina uporabe kanabisa među stotinama milijuna ljudi diljem svijeta, ne postoje pauzibilni dokazi da je ova droga ikada izazvala makar i jednu smrt.
Potrebno je razmotriti još dva akutna učinka, vezana uz Marihuanu. Prvi je high osjećaj, odnosno promijenjeno stanje svijesti. Prema opisu rekreativnih potrošača, ovo stanje traje dva do četiri sata nakon pušenja, a pet do dvanaest sati kada ga se jede. Najčešći oblik promijene stanja svijesti je mirno, blago euforično stanje u kojem se vrijeme uspori, a osjetljivost na slike, zvukove i dodir pojača.

Kronično djelovanje
ostoje ljudi, najčešće pacijenti, koji zbog okolnosti pod kojima se njihova bolest razvija, puše i više od deset spliffova Marihuane na dan. Ne možete očekivati da pušenje nema nikakve posljedice na vaše zdravlje. Već pri samoj definiciji dima, možemo govoriti o obaveznoj prisutnosti CO 2 iliti ugljičnog dioksida, koji ulazi u pluća. No, kao što ću pokušati objasniti, štetnost pušenja Marihuane mnogo je manja od štetnosti koju ostavlja pušenje duhanskih cigareta, ili konzumiranje alkohola.
edno od najčešće postavljanih pitanja današnje javnosti vezano uz štetnost Marihuane je pitanje da li ona stvara ovisnost. Marihuana ne stvara fizičku ovisnost. Postoje svjedoci, tisuće njih, koji potvrđuju ovu činjenicu. Ti isti ljudi govore kako su Marihuanu konzumirali pušeći i više od 20, pa čak i 30 godina. Marihuana nije ostavila nikakve posljedice na njima, a kada su se odlučili prestati pušiti, nije bilo nikakve fizičke naznake o krizi, odnosno ovisnosti. Isto tako, postavlja se pitanje psihičke ovisnosti. Psihička ovisnost ovisi isključivo o Vama samima, a postoje podaci koji govore da ćete prije postati psihički ovisni o duhanskoj cigareti nego o Marihuani. U razdoblju svojeg istraživanja Marihuane, nisam naišao na niti jedan slučaj kronične psihičke ovisnosti. Isto tako, valja napomenuti istraživanja koja su se odvijala na Jamajci i Costa Riki, koja iznose činjenicu da čak niti veliki potrošači marihuane ne izgledaju psihički ovisni.

Zemlje u kojima je marihuana legalizirana imaju manji broj ovisnika o težim drogama,pokazale su studije. Većina intervjuiranih bivših ovisnika o težim drogama kao što su primjerice,heroin i kokain,izjavili su da "ne bi posegnuli za takvim drogama da je marihuana bila legalizirana". U SAD-u marihuanu mogu konzumirati ljudi oboljeli od težih bolesti,da bi smanjili fizičku bol. Jedna od zemalja u kojoj je marihuana legalna je Nizozemska.


osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko ima pravo uništavati život sam sebi,što se mene tiče ne trebam travu da bi se lijepo osjećao i cereko ko kreten tako da definitno kažem NE marihuani!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sam kod kuce ne, niti sam ikada, ali na nekom privatnom tulumu za 5-10 ljudi uvijek, štoviše poželjno je ! ! !

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da je štetniji alkohol od marihuane, a marihuana je svejedno nelegalna, a alkohol legalan... Kao da mene netko nešto pita. Smile

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.12.2007. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da je štetniji alkohol od marihuane, a marihuana je svejedno nelegalna, a alkohol legalan... Kao da mene netko nešto pita. Smile


uvijek me netko pretekne s mojim misljenjem !

dakle, upravo tako ... koliko ljudi umire zbog alkohola ? koliko se obitelji raspalo zbog alkohola, koliko zlostavljanja i nasilja zbog alkohola >???i ne samo u prometnim nesrecama ... a marihuana se tako sotonizira kao da je izvor najvise nesreca na svijetu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ja još nisam vidjela ni čula da je netko pod utjecajem marihuane išao tući ženu i sl. Kad se napušiš sve ti je super ili odeš spavati.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Pa ja još nisam vidjela ni čula da je netko pod utjecajem marihuane išao tući ženu i sl. Kad se napušiš sve ti je super ili odeš spavati.
- sve ti je super??? - inače si živi pesimist i sve ti je loše u životu pa se odeš malo napušiti?????????????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marshall-T je napisao/la (Pogledaj post): › Svatko ima pravo uništavati život sam sebi,što se mene tiče ne trebam travu da bi se lijepo osjećao i cereko ko kreten tako da definitno kažem NE marihuani!


To ti inače dođe samo od sebe ili nakon trećeg velikog piva?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.12.2007. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da sam stigo na vrijeme jab ovo sve napiso...al sad citiram:
Ingo je napisao/la: ›
Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da je štetniji alkohol od marihuane, a marihuana je svejedno nelegalna, a alkohol legalan... Kao da mene netko nešto pita. Smile


uvijek me netko pretekne s mojim misljenjem !

dakle, upravo tako ... koliko ljudi umire zbog alkohola ? koliko se obitelji raspalo zbog alkohola, koliko zlostavljanja i nasilja zbog alkohola >???i ne samo u prometnim nesrecama ... a marihuana se tako sotonizira kao da je izvor najvise nesreca na svijetu

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.12.2007. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

definitivno, uživanje marihuane uništava stanice memorije.ne tolikom brzinom kao derivat - hašiš al ima posljedica.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.12.2007. 23:17 
Naslov:  Re: Marihuana - je li toliko stetna koliko svi tvrde?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, marihuana je loša. Bwuahahaha Crying or Very sad

Šalica kave dnevno je riskantna

A tek omiljeni početak dana u Hrvata?

Kave bez kofeina su sigurno zdrave, zar ne?

Od kave se deblja

Kava = stres

I kava je droga!!!!

Visoko adiktiva, mjenja stanje svijesti, želite je još, ne možete bez nje...i savršeno legalna i društveno prihvatljiva.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.12.2007. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pušila sam marihuanu od svoje dvanaeste godine.. (ok, sad već duuugo ne..) i ispala sasvim ok! osijek031.com smile ... aj ljudi, pa šta danas NIJE štetno... joj...

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › (ok, sad već duuugo ne..)


ma ne moras se skrivati, sumnjam da ti itko iz škole cita ovo Wink

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marshall-T
Offline
Avatar

Ukupno postova: 525
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 1:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Marshall-T je napisao/la (Pogledaj post): › Svatko ima pravo uništavati život sam sebi,što se mene tiče ne trebam travu da bi se lijepo osjećao i cereko ko kreten tako da definitno kažem NE marihuani!


To ti inače dođe samo od sebe ili nakon trećeg velikog piva?
- ovo je jedno vrlo nepametno i pomalo glupavo razmišljanje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2007. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za razliku od glupavog razmišljanja da su svi koji puše marihuanu kreteni?

Ako ništa drugo, moram ti odati priznanje što bi me pustio 'da si sam uništim život' džointom, a ne ko Ruža Tomašić, da me odmah iza rešetaka na 5 godina strpaš.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: