Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



AZIL za napuštene pse

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li vidjeli Azil kod Nemetina?

Da
58%
 58%  [ 37 ]
Ne
36%
 36%  [ 23 ]
Ne zanima me
4%
 4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 10:32 
Naslov: Important AZIL za napuštene pse
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bok svima,

danas slušam Slavonski...opet AZIL, opet isti problemi...psi u blatu, nemaju gdje spavati, gladni, prljavi, bolesni..izlaze izvan azila,trće za autima...situacija je očajna. Jedni od drugih dobijaju bolesti, uvjeti su katastrofalni i neprimjereni.

Osobno sam spasio jednu kujicu od toga očajnog života i vjerojatne smrti. Uvjerio sam se u probleme koji postoje....strašno.

Odgovorna osoba je malo malo po kuolarima predstavljena kao osoba kojoj ne treba dati novac nego bolje da ako želite pomoći donesete hranu i ljekove za pse...neću ulaziti u to.

Moj prijedlog gradu, građanima - svima. Može li tko omogućiti jednu OGROMNU betonsku ploću na tom mjestu, žičane boksove, nekakav krov. I TO JE TO!!

Pa zar je moguće da u cijeloj Hrvatskoj to mora odzvanjati kao naša najveća sramota...jer je moguće da se nema novaca za sanaciju odnosno izradu jednog objekta za te jadne napuštene životinje?

Nadalje, grad bi trebao zaposliti jedu osobu i platiti neku plaću da sa vozilom obiđe tvrtke (pekarne, restorane, hotele) svaki dan i prikupi hranu za te pse.

Sve se to može, sve je to ostvarivo no očito to nitko na redovitoj razini to ne radi ili ne želi raditi.

Ja se osobno nudim da sve besplatno organiziram, iskontaktiram pa ako treba riješim i sponzorstva samo ako grad ili netko od jačih tvrtki ima sluha i konačno to tamo izbetonira, napravi pristojnim za život tih jadnih životinja i da im krov nad glavom...

molim Vas za komentare i podršku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2007. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podrška apsolutno.
to kako feil rješava stvari je definitivno... u najmanju ruku čudno.
samo mislim da ćeš, u kontaktima s gradom, definitivno bolje proći ako se povežeš s nekom udrugom ili bilo kojom institucijom. ne zato jer mislim da to kao pojedinac ne možeš, nego zato što mislim da do gradske, županijske ili bilo koje druge vlasti lakše dolaziš na takav način...
thumbs up! osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2007. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo u petak sam bila na partiju u tufni i novac od ulaznica je išao za azil, valjda su nešto skupili

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2007. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve pohvale za inicijativu.

pokušaj kontaktirat Gradnju. oni su velika građevinska firma i njima bi to bila sića, a opet je dobra reklama.

inače ja im nosim u azil više puta godišnje hrane, iako se uvijek rastužim kad ih vidim tamo...

ako još kako mogu pomoć... kao pojedinac... vrlo rado.

sretno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o tome i pričam, kada bi recimo Gradnja ili Osijek Koteks napravili samo najobičniju betonsku deku sa odvodom i nekakav krov na betonskim stupovima...to je par dana posla i nikakva posebna investicija...

grad bi morao moći to financirati.

Raspitati ću se...

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2007. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podržavam ovu inicijativu svakako.. evo skupila sam i nekih starih deka da im odnesem tamo za te sirote pse..
I mislim da je ovo što je Cat rekla, sasvim sigurno bolja opcija nego ići direktno prema gradskoj upravi, koja btw. još i ne postoji..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2007. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?

žao mi je što si tako frustriran pogrešnim odabirom zvanja i posla. također mi je žao što ljudi kao ti uopće dobivaju dozvolu za rad sa životinjama.
prilično sam uvjerena da su svi ti psi na ulici, tj. u azilu, zbog ljudi koji razmišljaju na sličan način kao ti.
razvijene zemlje ne samo da imaju odlično riješenu brigu o napuštenim životinjama, nego imaju i odličnu zakonsku regulativu za kažnjavanje onih koji su puno veće životinje od životinja, pa i provedbu iste u praksi... rekla bih da to dolazi s napretkom i razvojem civilizacije, odnosno zatiranjenm primitivizma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
debeli je napisao/la: ›
a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?

žao mi je što si tako frustriran pogrešnim odabirom zvanja i posla. također mi je žao što ljudi kao ti uopće dobivaju dozvolu za rad sa životinjama.
prilično sam uvjerena da su svi ti psi na ulici, tj. u azilu, zbog ljudi koji razmišljaju na sličan način kao ti.
razvijene zemlje ne samo da imaju odlično riješenu brigu o napuštenim životinjama, nego imaju i odličnu zakonsku regulativu za kažnjavanje onih koji su puno veće životinje od životinja, pa i provedbu iste u praksi... rekla bih da to dolazi s napretkom i razvojem civilizacije, odnosno zatiranjenm primitivizma.



...s obzirom da je ovo prepucavanje bilo na jednom topicu....ne želim ponovno iznositi svoje mišljenje u vezi toga....
no jedno je sigurno....dokle god nemamo kvalitetan zakon....koji ce ucinkovito rješavati problem...da netko može odbaciti psa na ulicu....i pri tome ne snositi nikakve posljedice.....preostaje nam jedino da se takvi psi uspavljuju...nakon određenog roka....a sad da se ide pod svaku cijenu skupljati pse i ocekivati da ih netko ponovno uzme....to kod nas još nema smisla....jer praksa je do sad pokazala....da definitivno ima više onih koji su spremni odbaciti psa...nego ga udomiti....
i ne znam cemu silovanje...ideje da se nešto preokrene.....u vezi toga.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
a zašto ne sruše taj blatni svinjac , izvor zaraze, i pretnju prometu kroz Nemetin.
I nastave fino utamanjivati pse nakon prekoračenog zakonskog roka, pa svi sretni i zadovoljni.
Hm baš me zanima oće li iduće godine lutalice biti cijepljene protiv bjesnoće?


vrlo inteligento ko da te hitler odgajo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2007. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
i ne znam cemu silovanje...ideje da se nešto preokrene.....u vezi toga.....Cool

tko kaže da itko išta siluje? čovjek ima volje napraviti promjenu... kako drugačije misliš da se promjene događaju nego tako da netko ima volju, ideju i inicijativu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
i ne znam cemu silovanje...ideje da se nešto preokrene.....u vezi toga.....Cool

tko kaže da itko išta siluje? čovjek ima volje napraviti promjenu... kako drugačije misliš da se promjene događaju nego tako da netko ima volju, ideju i inicijativu?


istina...negdje se mora poceti....
no reci mi koliko je do sad takvih pocetaka bilo....koliko je inicijativa bilo pokrenuto....koliko se ovakva prica provlacila po raznoraznim medijima....
...i reci mi što se do sad napravilo u vezi toga....
..upravo zbog toga što je to sve toliko jednostavno i jeftino za napraviti...a do sad nitko kurcom nije mrdnio....ti je dovoljan pokazatelj....kolko je grad spreman i ubuduce nešto napraviti oko toga....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2007. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
no reci mi koliko je do sad takvih pocetaka bilo....koliko je inicijativa bilo pokrenuto....koliko se ovakva prica provlacila po raznoraznim medijima....
...i reci mi što se do sad napravilo u vezi toga....
..upravo zbog toga što je to sve toliko jednostavno i jeftino za napraviti...a do sad nitko kurcom nije mrdnio....ti je dovoljan pokazatelj....kolko je grad spreman i ubuduce nešto napraviti oko toga....Cool

to sve stoji, ali i dalje ne znači da nitko ne treba ništa ni pokušavati... jednom će biti prvi put i netko će nešto uspjet promijeniti... zašto to ne bi bilo baš sada?
možda i nije, ali svejedno respect i podrška za sve one koji pokušavaju.. u protivnom bi definitivno bili zakopani preko glave u letargiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

......istina da ce biti i taj prvi put...(iskreno se nadam)....al ne volim one koji su tu na forumu...ili bilo gdje u javnosti....spremni napisati...joj kako je to sjajno...joj podržavam to....joj to bi bilo super...a kad konkretno treba napraviti nešto....onda se ni ne sjecaju o cemu se radi.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pollux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 145
Lokacija: Sin city - Old town
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2007. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja necu vise nista pisati...jednostavno sam imao potrebu to podjeliti s nekim...nema veze.

Nesto cu pokusati pa cemo vidjeti...

_________________
no fear!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: