Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Užas promiskuiteta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 14:56 
Naslov: Question Užas promiskuiteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad se već razvlači tema o homoseksualnosti, ajde, gdje svrstavate promiskuitet?

Evo zanimljive definicije:

Citat: › Promiskuitet je oblik seksualnog ponašanja kod kojeg je prisutna promjena seksualnog (ili seksualnih) partnera, odnosno neodrživost zadovoljenja seksualnih potreba u vezi sa jednim stalnim partnerom.

Psihologija i psihosociologija je davno dokazala kako je promiskuitet psihički poremećaj ovisnosti o seksu. O promiskuitetu su najprije progovorili bračni par Parker, behaviouristi, koji su promiskuitet postavili na klimave noge. Prije Parkerovih na promiskuitet se gledalo kao na sasvim normalno stanje kod muškaraca. To je bio oblik machizma i dokazivanja muškosti. Kod žena je ta situacija išla malo drugačije. Naime, žene koje su mijenjale partnere su često proglašavane bludnicama, a u doba inkvizicije čak i vješticama te su bile brutalno pogubljivane.

Dokazom kako je promiskuitet bolest ovisnosti isti kao i alkoholizam i narkomanija, Parkerovi završavaju svoje djelovanje na tome polju, ali se na njega nastavlja Dr. Patrick Cornes u svome istraživanju iz 1987. On je naime zaključio kako 8% odraslih muškaraca i 3% odraslih žena koje pate od ovog problema.

Seksualna ovisnost ima jasno prepoznatljive obrasce ponašanja koji često počinju u djetinjstvu i adolescenciji. Poremećaj je definiran štetnim posljedicama seksualnog ponašanja na osobu samu i nesposobnosti osobe da prekine s takvim ponašanjem.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Promiskuitet


Nisam baš nešto čula javne napade na promiskuitetne osobe, niti da ih se proglašava bolesnima i sl.

Zašto?

Je li za to zaslužna seskualna revolucija 60-tih godina prošlog stoljeća?
Gdje je granica promiskuiteta?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znanstveno dokazano...
muskarac koji stalno mjenja partnerice - kuuul
zena koja stalno mjenja partnere - kuuurva

A ne kuzim zasto bi promiskuitetne osobe smatrali bolesnima, oni samo nemogu biti u vezi s jednim partnerom...
Sad kad napisem i zvuci malo bolesno Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 18:12 
Naslov: Question Re: Užas promiskuiteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisam baš nešto čula javne napade na promiskuitetne osobe, niti da ih se proglašava bolesnima i sl.
Zašto?


Javnih napada nema, ali zato postoje "priče iza leđa" koje su sasvim dovoljne da saznaš šta ta osoba radi , s kim, kad i gdje iako te u 99% slučajeva to uopće ne zanima..

Osoba je etiketirana u društvu kao takva (za cijeli život) ..neki to smatraju simpatičnom ludošću (otkačenosti), neki proživljavanjem mladosti, preboljevanjem bivših ljubavi, neki osvetom, liječenjem iskompleksiranosti, a neki velikom i odvrtanom gluposti/ludosti...

Zašto tih javnih napada nema i zašto ih se ne proglašava bolesnima ? Ha, Very Happy mislim da je to sasvim jasno.. osim što bi jedan dio ostao "kraćih rukava" (dakle uskraćenih užitaka) , postoji i onaj drugi dio onih o kojima bi povrijeđena/napadnuta strana mogla progovoriti (pa bolje mir i tišina - ali samo ona javna, jer ona potiha govorkanja uvijek ostaju... Smile )

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2007. 19:08 
Naslov: Question Re: Užas promiskuiteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Psihologija i psihosociologija je davno dokazala kako je promiskuitet psihički poremećaj ovisnosti o seksu.


nekako mi ovo ne stoji jer tu nije stvar u sexualnoj nezasitnosti nego čestom mjenjanju partnera.
ova definicija više stoji nimfomanima...

a takve osobe,šta reć o njima osim da spadaju u rizičnu skupinu prenositelja spolnih bolesti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 19:08 
Naslov:  Re: Užas promiskuiteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi smo svjedoci današnje komercijalizacije ljudskog tijela. Najviše naravno na TV-u, ali i u ostalim medijima. Gdje god da se okreneš, ne možeš pobjeći golotinji, da tako kažem.
Zato naravno da smatram da je za promiskuitetno ponašanje (a i odijevanje) koje se reklamira kao dobro, zaslužna seksualna revolucija iz mladosti naših baka.

No, ne mislim da do određene mjere ta revolucija nije bila potrebna.

Elena_Os je napisao/la: › Javnih napada nema, ali zato postoje "priče iza leđa" koje su sasvim dovoljne da saznaš šta ta osoba radi , s kim, kad i gdje iako te u 99% slučajeva to uopće ne zanima..


A što se tiče ovoga, ljudi su po prirodi takvi da ih zanima tuđi život. Samo nisu svjesni da sa svojim zanimacijama mogu i povrijediti nekoga, makar taj netko bio i promiskuitetan. Ok, njegova/njezina stvar. Ako njemu/njoj ne smeta, ne smeta ni meni. Samo ako se radi o nekom mom legi/legici bit ću prva koja će upozoravati na zaštitu i boleštine.

_________________
"KAD ČOVJEK NE ZNA ŠTO ŽELI NA KRAJU DOBIJE MNOGO ONOGA ŠTO NE ŽELI"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2007. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MF je napisao/la: ›

A što se tiče ovoga, ljudi su po prirodi takvi da ih zanima tuđi život. Samo nisu svjesni da sa svojim zanimacijama mogu i povrijediti nekoga,


jel samo ja tu vidim dobar materijal za novu temu?Smile

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
MF je napisao/la: ›

A što se tiče ovoga, ljudi su po prirodi takvi da ih zanima tuđi život. Samo nisu svjesni da sa svojim zanimacijama mogu i povrijediti nekoga,


jel samo ja tu vidim dobar materijal za novu temu?Smile


Ajde otvori. Pomislih na jednu temu. Rolling Eyes

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
Psihologija i psihosociologija je davno dokazala kako je promiskuitet psihički poremećaj ovisnosti o seksu.


nekako mi ovo ne stoji jer tu nije stvar u sexualnoj nezasitnosti nego čestom mjenjanju partnera.
ova definicija više stoji nimfomanima...

a takve osobe,šta reć o njima osim da spadaju u rizičnu skupinu prenositelja spolnih bolesti...

da, ovdje bih se i ja složila s ovim, da mi promiskuitet nekako nije ''ovisnost o sexu'', već jednostavno rizično ponašanje.. ne bih rekla da promiskuitetna osoba mijenja partnere jer je ''ovisna'' o sexu, već jer je jednostavno takva po karakteru, jelte droljasta.. a to mi opet svakako vuče na neki od poremećaja ličnosti, kao što je @Elena spomenula.. liječenje kompleksa itd.. po meni, bolest je nimfomanija, dok mi promiskuitetnost tu dolazi više kao opis, dio karaktera.. možda uvjetovan i odgojem, ne znam..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He, nimfomanija se odnosi samo na žene Shocked ... koji je onda naziv za "muške nimfomane" Question

Citat: › Definicija
Nimfomanija je laički izraz za ženu čiji je seksualni nagon ili seksualna aktivnost subjektivno ocijenjen kao pretjerano intenzivan. Riječ nimfomanija grčkog je podrijetla i znači "djevojačko ludilo". Ovaj izraz nije znanstveno značajan jer ne postoje specifični kriteriji koji definiraju kolika se seksualna želja ili aktivnost može definirati kao prevelika
http://www.medicina.hr/seksualnost/clanci/nimfomanija.htm

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2007. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
MF je napisao/la: ›

A što se tiče ovoga, ljudi su po prirodi takvi da ih zanima tuđi život. Samo nisu svjesni da sa svojim zanimacijama mogu i povrijediti nekoga,


jel samo ja tu vidim dobar materijal za novu temu?Smile


Ajde otvori. Pomislih na jednu temu. Rolling Eyes

ne bih ja,novi sam još...stidim se:)

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
He, nimfomanija se odnosi samo na žene Shocked ... koji je onda naziv za "muške nimfomane" Question

Citat: › Definicija
Nimfomanija je laički izraz za ženu čiji je seksualni nagon ili seksualna aktivnost subjektivno ocijenjen kao pretjerano intenzivan. Riječ nimfomanija grčkog je podrijetla i znači "djevojačko ludilo". Ovaj izraz nije znanstveno značajan jer ne postoje specifični kriteriji koji definiraju kolika se seksualna želja ili aktivnost može definirati kao prevelika
http://www.medicina.hr/seksualnost/clanci/nimfomanija.htm


no dakle.. Shocked ... a oni su onda promiskuitetni.. Wink

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › ne bih ja,novi sam još...stidim se:)


Probij led... Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2007. 15:31 
Naslov: Question Re: Užas promiskuiteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Psihologija i psihosociologija je davno dokazala kako je promiskuitet psihički poremećaj ovisnosti o seksu.


Ovisnost o seksu? Taj pojam je samo psudoznanstveni mit. S nekoliko aspekata gledano, čovjek o seksu ne može biti ovisan.

Fiziološku ovisnost izaziva određena supstanca. Toga kod seksa nema. Iako se za vrijeme orgazma događaju neke biokemijeske reakcije koje bi, teoretski, mogle izazvati ovisnost - znanstvene osnove za takav zaključak nema.

Što se seksualnog apetita tiče, on je individualan.

Kako je seks fiziološka potreba u ljudi, usporedit ću ga ovdje s potrebom za hranom.

Dakle, svatko će imati različit apetit. Ipak, kada netko uzima previše hrane, hrani se nezdravo, ima loše navike koje mu štete - dolazi do različitih problema koje možemo nazvati bolešću. Jednako je i s onima koji jedu nedovoljno. U oba slučaja dolazi do poremećaja.

Tako je i sa seksom. Teško je definirati "normalno" seksualno ponašanje. Ali ako osoba svojom seksualnom (ne)kulturom izlaže sebe i druge nepoželjnim stanjima i situacijama, možemo reći da ista ima neki seksualni problem.

To su, na primjer, različite parafilije, aseksualnost i mnogi drugi, između kojih možemo smjestiti i promiskuitet.

Promiskuitet nije "ovisnost" o seksu niti "pretjeran" seksualni apetit. To bismo mogli definirati kao česte seksualne odnose s različitim ljudima. Ali, koliko često je često? Koliko partnera je previše? I u kojem vremenskom periodu?

Što se tiče naše kulture, ljudi će osuđivati "promiskuitetne", bez da sagledaju vlastito ponašanje. Najčešće će, pak, osuđivati oni frustrirani koji svojim (seksualnim) životom nisu zadovoljni.

Inače, ono što se naziva nimfomanijom kod žena, u muškaraca se zove donhuanizam.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2007. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Inače, ono što se naziva nimfomanijom kod žena, u muškaraca se zove donhuanizam.

morala sam ovo iskomentirati.. osijek031.com smile no dakle.. donhuanizam.. predivno.. osijek031.com smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blistav_osmjeh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2008. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Znanstveno dokazano...
muskarac koji stalno mjenja partnerice - kuuul
zena koja stalno mjenja partnere - kuuurva

A ne kuzim zasto bi promiskuitetne osobe smatrali bolesnima, oni samo nemogu biti u vezi s jednim partnerom...
Sad kad napisem i zvuci malo bolesno Very Happy


al vidiš da očito nisu tolko "kuuuul". ak sam dobro shvatila, tebi nisu. nisu ni meni. pa onda dakle izgleda i nije to tako. ili previše sanjarim? Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: