Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Imate li samopouzdanja?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 8:07 
Naslov: Question Imate li samopouzdanja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad sretnete samopouzdanu osobu, odmah je prepoznate. To je osoba koja zna što želi i zna da može ostvariti sve što želi. Samopouzdanje i vjera u sebe ključni su pojmovi za ostvarenje svakog životnog cilja. Zbog niske razine samopouzdanja ljudi najčešće 'sabotiraju' dobre stvari u životu. Čak i kad im se sreća smiješi, oni je ne znaju prihvatiti. Pomoći ljudima da se cijene i vole važan je, iako težak zadatak i za trenera i za one čije je samopouzdanje poljuljano.

Nedostatak samopouzdanja u korijenu je mnogih životnih problema. Vjerojatno ste i sami svjesni mnogih posljedica.

Varijante su beskonačne. No ima i onih koji se naoko doimaju zadovoljnima i samouvjerenima, pa čak ipresamouvjerenima, ali kad ostanu sami, skidaju masku (veseljaka, mudrijaša, brbljavca) i tada su sasvim drukčiji.
(Iz pera Tatjane Divjak)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2006. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čini mi se kako ga mnogi na forumu imaju puno više nego u riil lajf.. pitam se pitam, jesu li svi jednako hrabri reći svoje mišljenje i ljudima u lice? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je to i normalno da si samouvjereniji na forumu nego u realnosti ali ipak možeš steči neki dojam kakva je tko osoba, možda čak bolje nego u stvarnosti.

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2006. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam očekivala da će itko tako lako priznati Smile
za sebe smatram kako na forumu pišem jednako kako razgovaram s ljudima u živo (samo što ovdje manje psujem Very Happy ) ..ali možda smo se malo udaljili od teme. btw. gemi, ide tebi taj odabir topica Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 09.02.2006. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam. Ne dam da mi promaknu životne prilike zato što se previše bojim ili što mislim da ja to "ne mogu". To dođe s godinama, vjerujem. Jasno, svi imaju svojih bojazni i strahova, ali dobro poznavati sebe i poznavati granice svojih mogućnosti je vrlo važno da bi se bilo što postiglo (obrnuto: ja čak djelujem manje samouvjereno na netu nego uživo, čini mi se:) Međutim, teško je naći crtu između samouvjerenosti i umišljenosti.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › nisam očekivala da će itko tako lako priznati
za sebe smatram kako na forumu pišem jednako kako razgovaram s ljudima u živo (samo što ovdje manje psujem ) ..ali možda smo se malo udaljili od teme. btw. gemi, ide tebi taj odabir topica


;-) ti bar znas, a i dosta ljudi s Foruma031 da mene ne tepe pricanje ili reći svoje misljenje ovdje ili u real life - ista sam... Ne kontam zasto je nekome lakse biti egotrip lik/likica na Forumu, a u zivotu mulac...a znam dosta tih koji se cak hvale da imaju sasvim drugi stav uzivo.
Jel to pitanje samopouzdanja ili ne...hm...e sad to ne bi znala reci.

Sebe ne smatram pretjerano samopouzdanom, samouvjerenom ili ne daj Boze na ego tripu...jos uvijek se znam zacrveniti, jos uvijek mi zna biti itekako neugodno... Smile

Za primjer mogu navesti onu moju opcepoznatu fobiju od samostalnog ulazenja u birtiju. Jednostavno nisam u stanju uci u kafic solo i prosvrljati, vidjeti koga ima (ili nema) i sjesti i solo popiti kavu. Nek' oproste svi oni koje sam tim kompleksom ugnjavila. Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.02.2006. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisi jedina! al ja se u takvim situacijama prisjetim odvaznih stvari koje sam napravila (npr. isla sam u ministarstvo obrane, trazit pomocnika ministra, naravno nisam imala zakazan razgovor ni nista slicno, jos me tip na ulazu pitao jel upoce imam osobnu) i koje izgledaju kao sitnice u odnosu na ulazak u birc! i pomaze!
al zapravo ne znam kakvo mi je samopouzdanje, jer recimo imam malo vjere u sebe, al bez problema mogu pric tipu kojeg ne znam i reci mu da mi se svidja kak izgleda . . . zajeb

_________________
Lako je kad te netko ni ne zavoli,tad samo tamna strana srca zaboli. Tesko je kad za nekog jedinog i svog postanes zrnce soli,tesko je kad tvoj netko prestane da te voli...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vjerujem u te price, u stvarnom zivotu nemas samopouzdanja, a na forumu imas...meni ta varijanta vise zvuci kao da ga nemas uopce i nigdje! Ili jesi ili nisi, kao sto Gemi kaze, ako imas samopouzdanja apsolutno je nebitno gdje i kako ga koristis, u lice ili na ekranu ili vec bilo gdje.
Sto se mog samopouzdanja tice, najveca sreca u razvoju istog mi je bila teska govorna mana u djetinjstvu i jedna fenomenalna zena logoped koja je radila sa mnom i utuvila mi jednu veliku stvar u psihu:"Nitko nece u tebe vjerovati, ako sam ne vjerujes. Ako te netko od druge djece izruguje ili se nece s tobom igrati samo zbog toga sto imas govornu manu, taj ne zasluzuje ni sekund tvog vremena, taj u biti ima manu koja je puno veca od tvoje. Imas ti druge kvalitete, koje ce pravi ljudi vec prepoznati". To cijelog zivota koristim kao mantru (iako je govorni poremecaj odavno izlijecen) i evo me, (nije preseravanje vec ilustracija), izmedju ostalog, danas govorim 6 stranih jezika, a nije bilo tako davno kad ni svoj maternji nisam mogao koristiti kako spada.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luigy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U potpunosti se slazem s tobom Allende, dobro zboris. Vjera u sebe je najvaznija, a s time dolazi i samopouzdanje. Zato treba vjerovati u sebe, a drugi neka pricaju sta hoce. Vjerovatno pola od tih stvari sto ti kazu, ni sami neznaju njihovo znacenje i smisao. To ti je danas mentalitet takav, ako si bolji od drugih, ljudi te ismijavaju, ako si losiji od drugih opet se sve svodi na ismijavanje. Ljudi neznaju cijeniti druge ljude. Zasto?!?! Zato sto nisu naucili cijeniti sebe. Covjek koji cijeni sebe, cijenit ce i ostale...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

blah. krenuo sam pisat nes al sam se zbunio.
enivejz, slucaj sa viskom ili manjkom samopouzdanja uzivo il preko neta varira od osobe do osobe. nema smisla generalizirati.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekao bih da imam samopouzdanja, možda bolje, prihvatio sam sebe kakav jesam sa svim svojim manama (nastojim ispraviti) i vrlinama i držim se nekih svojih uvjerenja i stavova bez obzira na mišljenje drugih. Ali naravno spreman sam svakoga poslušati pa i mjenjati svoje stavove ako ispadnu pogrešni i sl. Vjera u sebe i tolerancija prema drugima.

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la: ›
Vjera u sebe i tolerancija prema drugima.


hehehe....podsjeca na parolu hss-aSmile

slazem se sa napisanim te ustvrđujem i za sebe. prelijen sam da sam nes smislim.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:43 
Naslov:  Re: Imate li samopouzdanja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znao sam da negdje duboko u meni čući neki političar. Very Happy

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!
hehehehe....znao sam!ZNAO SAM!

kao, izvana tako miran i povucen, a iznutra drzi Castro-like govore:)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: