Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Blokiranje dijela foruma

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
aethur je napisao/la: ›
Ja bih postavio ovakvo pitanje. Zašto bi netko uopće brisao svoj post? Ako nešto napišeš, onda i stojiš iza toga i nema potrebe to brisati, niti da ne bi uvrijedio nekoga, niti da bi izbjegao eventualne sankcije.
Nedavno je bio slučaj kada je jedna forumašica otvorila topic i nakon nekoliko minuta izbrisala prvi post. Zašto? Ne vidim iole pametnog razloga da se to čini.
Prezirem svaki oblik cenzure, uključujući i autocenzuru, a mnogi to na portalu rade.

Ja bih tebe cenzurirala! Wink

Začudo, ovdje sam ozbiljan tonya, stoga mjesta za naše igre i međusobna optuživanja nema.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › nisam na to mislila
mislia sam da mogu u potpunosti obrisati post...

ako se dobro sjećam, post se može obrisati sve dok iza njega ne dođe drugi post.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bih postavio ovakvo pitanje. Zašto bi netko uopće brisao svoj post? Ako nešto napišeš, onda i stojiš iza toga i nema potrebe to brisati, niti da ne bi uvrijedio nekoga, niti da bi izbjegao eventualne sankcije.


Ima puno stvari koje bih mogao ovdje komentirati....
Na pitanja zašto bi netko nešta napravio nema smislenog odgovora. Čisto logički odgovori koji se tebi nameću drugoj osobi možda nemaju uopće smisla. U emocionalne razloge ne želim ni pačati jer tek tu se valjamo po blatu nerazumlja. Načini na koji razmišljamo su potpuno drugačiji od osobe do osobe, nešto što je tebi sasvim jasno i prirodno, nekome drugom može biti potpuno nerazumno i neshvatljivo. Tako da u nečije motive nema smisla ulaziti.

Treba dati mogućnost da se tako nešto napravi, tko želi, neka ju iskoristi. Ostali se mogu iščuđavati; i to je njihovo pravo.

Ovo što kažeš, da ako nešto napišeš, da iza toga i stojiš - stvari koje ovdje napišeš ne moraju biti uklesane u kamenu, zavijekevjekovaamen da je tako i nikako drugačije. Npr. ja topicu o vezama na daljinu je bilo postavljeno pitanje i ja sam tada odgovorio iskreno i logički, razumno, što mislim o takvim vezama i što bih napravio u takvoj situaciji. Nekoliko tjedana kasnije sam se našao u takvoj situaciji i postupio sam suprotno onome što sam napisao; shvatio sam da ipak ne držim toliko do tog mišljenja i kasnije sam taj post editirao i maknio hrpu gluposti koje sam napisao, a kojih se ne pridržavam.
Vrijeme donosi neke promjene u načinu razmišljanja, iskustvo također. I to može biti razlog zašto bi netko mogao želiti obrisati neki post.
Samo budala se drži jednog krutog mišljenja i nikad ga ne mjenja.

Citat: › Nedavno je bio slučaj kada je jedna forumašica otvorila topic i nakon nekoliko minuta izbrisala prvi post. Zašto? Ne vidim iole pametnog razloga da se to čini.
Prezirem svaki oblik cenzure, uključujući i autocenzuru, a mnogi to na portalu rade.


Da prezireš autocenzuru, može se lako vidjeti u broju offtopica koji si generirao. Ja se pak zalažem za neki oblik kontrole i autocenzure; nekima to pada lakše, nekima teže. Nekog smislenog postanja mora biti, ne možemo svi reći prvo što nam pada napamet (dobro, svi osim nekolicine ljudi na forumu). Recimo, topic je 'Želite li ići na Oliver?' moj prvi poriv je bio da otpišem 'ne želim' kao jako dobru foru za odgovor na pitanje. No ipak sam se suzdržao, jer je takav komentar glupav i nepotreban i nije čak ni takva fora kakvu ju ja zamišljam. Jel to autocenzura? Naravno. I to konstruktivna, korisna, jer nisam napravio post koji ništa ne govori, ništa smisleno ne iznosi i ničem ne vodi....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Treba dati mogućnost da se tako nešto napravi, tko želi, neka ju iskoristi. Ostali se mogu iščuđavati; i to je njihovo pravo.

Naravno,opcija edit treba postojati, međutim, želim istaknuti da su česti slučajevi gdje se obrišu cijeli postovi, zbog tko zna kakvih razloga.
allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo što kažeš, da ako nešto napišeš, da iza toga i stojiš - stvari koje ovdje napišeš ne moraju biti uklesane u kamenu, zavijekevjekovaamen da je tako i nikako drugačije. Npr. ja topicu o vezama na daljinu je bilo postavljeno pitanje i ja sam tada odgovorio iskreno i logički, razumno, što mislim o takvim vezama i što bih napravio u takvoj situaciji. Nekoliko tjedana kasnije sam se našao u takvoj situaciji i postupio sam suprotno onome što sam napisao; shvatio sam da ipak ne držim toliko do tog mišljenja i kasnije sam taj post editirao i maknio hrpu gluposti koje sam napisao, a kojih se ne pridržavam.
Vrijeme donosi neke promjene u načinu razmišljanja, iskustvo također. I to može biti razlog zašto bi netko mogao želiti obrisati neki post.
Samo budala se drži jednog krutog mišljenja i nikad ga ne mjenja.

U pravu si. Ali, neke osobe konstanto brišu svoje postove, iz, opet kažem, tko zna kakvih razloga. Naravno da se samo budala drži jednog mišljenja i nikada ga ne mijenja, međutim, prije nego nešto napišeš, uvijek dobro razmisliš što ćeš napisati. Ne zbog drugih, nego (barem ja tako), želim da piše ono što zaista mislim, a ne ono što mi je nametnuto.
Što se tiče tvoga primjera, žalosno je što je među rijetkima na ovom forumu.

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da prezireš autocenzuru, može se lako vidjeti u broju offtopica koji si generirao.

Kada bih rekao da mi nije drago što sam autor većine recentnih offtopicam i da smatram da su napravljeni bezrazložno, ne bi mi nitko vjerovao. No, također, to sam rekao i Leonu, za neke mislim da nisu trebali biti offtopic.

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja se pak zalažem za neki oblik kontrole i autocenzure; nekima to pada lakše, nekima teže. Nekog smislenog postanja mora biti, ne možemo svi reći prvo što nam pada napamet (dobro, svi osim nekolicine ljudi na forumu). Recimo, topic je 'Želite li ići na Oliver?' moj prvi poriv je bio da otpišem 'ne želim' kao jako dobru foru za odgovor na pitanje. No ipak sam se suzdržao, jer je takav komentar glupav i nepotreban i nije čak ni takva fora kakvu ju ja zamišljam. Jel to autocenzura? Naravno. I to konstruktivna, korisna, jer nisam napravio post koji ništa ne govori, ništa smisleno ne iznosi i ničem ne vodi....

Što se tiče Olivera, to sam i ja htio napraviti, a pretpostavljam da nismo jedini. Ali to ne smatram autocenzurom, nego... Hm... Izgubih nit. Jednostavno je bespotrebno. Ali mislim da bi bila fora Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: