Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Plasma ili LCD Question

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 9:55 
Naslov:  Plasma ili LCD Question
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daklen ovako..... Planiram utrošiti nešto para na novi tv... E sad, prerondao sam pola neta da vidim prednosti i nedostatke plasmi i LCD-a i što tko preporučuje..... Naravno svašta pročitao, a ništ nisam pametniji. Very Happy Problem je što je većina tekstova u kojima se uspoređuju prednosti i nedostatci navedenih, poprilično stari (godinu i više dana), a kako tehnologija napreduje brzim koracima, htio bih neki osvrt na trenutnu situaciju, naravno ako se netko konta u TeVeje......

Znači ukratko, pitanje je LCD ili plasma, i zašto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...što god da uzmeš....ne vjerujem da ceš se pretjerano oduševiti sa slikom....istina da je slika idealna kad gledaš nekave filmove sa dvd-a (pogotovo disnijeve crtice)....onda je slika idealna.....no što se tice tv signala....zna biti katastrofalno.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno, isto kao što kaže tamni, jedino što te može onda spasiti je MAXTv ili DigiTV jer i oni daju kristalju sliku Wink Antenski TV signal na lcd ili plasmi, posebno kod nas, je užasan.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
...što god da uzmeš....ne vjerujem da ceš se pretjerano oduševiti sa slikom....istina da je slika idealna kad gledaš nekave filmove sa dvd-a (pogotovo disnijeve crtice)....onda je slika idealna.....no što se tice tv signala....zna biti katastrofalno.....

hm istina je gledao sam nedavno kod prijatelja utakmicu,LCD,107cm,mislio sam da je ok,al blago razočarenje,slika je "zrnata " i mutna,pa ti mogu reći da mi je kod kuće na starom dobrom(50hz) tv slika znatno bolja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i iznimno me živcira "razvučena" slika, odnosno kad se tv fotmat 4:3 razvuče na filmski format 16:9. od toga se ježim. takav se tv isplati kupiti ako se uglavnom gledaju dvd-ovi. za gledanje tv programa je glupost. loša i razvučena slika. dobro, ne mora se razvući, ali, kupiti to za gledanje televizije, pa imati dvije debele crne crte sa strana - također glupost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
masterzz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osim problema formata slike postoji nešto što se zove efek ghosting kod tih novi vrsta tva, pa kad ide npr F1 može bit zamagljenja, i zapečenja slike tj ostatka obrisa npr logoa neke firme nakon dužeg vremena ostavljanjeg istog na programu ali prednost je smanjena potrošnja energije i relativno zdravlje očiju

moja preporuka ti je da odeš, vidiš šta ti paše i kupiš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oligo preporučio bih ti definitivno LCD. Imaš dobre Samsungove nisu ni skupi a slika ima je odlična. Koliko sam vidio slika na plasmi je katastrofa. Plasma je čini mi se više za HDTV a za nas smrtnike europske koji još sanjamo o HDTV_u je ipak LCD bolja kupnja. A još kad pomisliš da plasmu nakon nekog vremena moraš ponovo napunit plinom što isto nije baš jeftino...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ako si vec odlucio da uzmeš nešto od toga....probaj naci trgovinu gdje možeš istodobno usporediti sliku na plazmi i lcd-u....ali po mogucnosti da je nekakav tv program....(zemaljski)...i onda ce ti sve biti puno jasnije.....no za te novce....možeš uzeti obicni tv....sa veeeelikim ravnim ekranom...100Hz....i ostalim glupostima.....i bit ceš izuzetno zadovoljan...što god da gledaš.....(a sa osatkom novaca što si uštedio zavrneš jednu rundu u excaliburu)....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2007. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
Znači ukratko, pitanje je LCD ili plasma, i zašto?
Ghosting je bio problem na starijim modelima plasme, sa novim modelima to vise nije problem. Vecina upotrebljava "pixel shift"... ako je slika staticna poslije odredjenog vremena se automatski mice za par pixela.
Izabrao bi na nacin upotrebe, plasma za tv a lcd za kompjuter. Za iste novce se obicno dobije mnogo veca plasma nego lcd. Da ne kupujes za par godina opet novi... potrebna/pozeljna je 1080p rezolucija, barem dva HDMI ukljucka i certified HD TV ili HDCP.

Iz iskustva... u trgovinama je vecinom slika losa zbog mnogo elektronicke interferencije, prema tome pogledaj ali...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2007. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala svima na trudu, našao sam zanimljivi LG-ov 107cm LCD sa hrpu svega, rezolucija je lijepih 1920x1280, krasnog izgleda..... ma mislim da je riješeno to Very Happy Što se slike tiče imam max TV tako da nije problem kvaliteta zemaljskog signala ;-) Još jenom, hvala svima na lijepim savjetima.....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: