Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Srbiji milijarda eura od EU

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 22:45 
Naslov:  Srbiji milijarda eura od EU
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predstavnici Srbije i Europske komisije potpisali su sporazum o korištenju jedne milijarde eura pomoći Europske unije, namijenjene gospodarskom razvoju zemlje.
Sporazum su potpisali potpredsjednik srbijanske Vlade Božidar Đelić i direktor Direkcije za zapadni Balkan Europske komisije Pierre Mirell.
"Ovo je najveći ugovor za pomoć Srbiji koju je ona ikada dobila", kazao je Đelić na svečanosti potpisivanja Sporazuma, dodajući da je novac doniran za razdoblje od ove do 2011. godine, te da će biti uložen u izgradnju institucija - reformu državne uprave, pravosuđa i policije, te društveno-gospodarski razvoj, brži proces europskih integracija i suradnju sa zemljama regije.
Prosječna svota pomoći po stanovniku, kazao je Đelić, iznosi 103 eura, što je manje nego u Crnoj Gori gdje na svakog građanina otpada 192 eura, ali više nego u Turskoj, gdje je taj iznos 32 eura.
Nepovratna novčana pomoć EU-a, rekao je Đelić, dolazi iz fondova za pretpristupnu pomoć (IPA), čiji je ukupan proračun od 11,5 milijardi eura namijenjen zemljama kandidatima i potencijalnim kandidatima za članstvo EU.
Đelić je istaknuo da pomoć EU-a nije uvjetovana rješavanjem statusa Kosova, niti drugim političkim pretpostavkama.
"Idemo ka Europi zato što je to naš cilj, ali i zato što je proces europskih integracija i sredstvo kojim se služimo da bismo unaprijedili funkcioniranje naše zemlje", kazao je Đelić.
Predstavnik EK Pierre Mirel kazao je da je Srbija europska zemlja koja će jednoga dana postati članica EU, u čemu su već napravljeni neki koraci, kao što je nedavno parafiranje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanje EU, te je izrazio nadu da će Srbija uskoro ispuniti uvjete za potpisivanje tog Sporazuma.
Srbija je od 2001. godine utrošila oko milijardu i 400 milijuna eura pomoći koje je dosad dobila od EU-a, a sljedeće godine trebala bi dobiti 190,9 milijardi pomoći od IPA-e, od čega bi samo na razvoj lokalne infrastrukture trebalo biti utrošeno 25 milijuna eura, na obrazovanje odraslih oko osam milijuna, dok bi dva milijuna eura bila namijenjena medijima i promociji europskih integracija.
Hina|Net.hr
29.11.2007.

Sad se tek vidi koliko su sposobni naši političari...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2007. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je naslov: "Srbija i konacno ostaje bez 11.000 cetvornih kilometara", nitko ne bi ni trebnuo.

Sto se EU tice, lova je out-there i treba je samo skupiti.

Mislim, bi li ti mijenjao, evo recimo za pet milijardi 15% Hrvatske?

Gorka je to medovina, lufus...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2007. 16:59 
Naslov:  Re: Srbiji milijarda eura od EU
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srećom mi nemamo Kosovo pa se ne možemo uspoređivati, vjeruj mi da će velik broj ljudi u Srbiji osjetit olakšanje kad Kosovo postane neovisno, normalnih ljudi. Ovo nisam stavio zbog Kosova već zbog Karađića i Mladića.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2007. 5:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kradzic nije drzavljanin Srbije, a Mladic je tamo di i Kadija. A ni onaj cetnik iz Pacetina nije daleko, zaboravio sam kako se zove, zivio u Tenji.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: