Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



zasto je general branimir glavas u zatvoru?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: treba li General Branimir Glavas biti na slobodi?

NE
58%
 58%  [ 37 ]
DA
38%
 38%  [ 24 ]
nisam siguran
3%
 3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi ovdje pricamo o onome za sto je on optuzen,a to je za ubojstvo nekoliko srpskih civila. a ti srpski civili nisu bili neduzni ocevi,pravili su sranja po gradu o kojima sad nitko nece pricati.
osim toga, generali s ovcare su dobili sramotno niske presude za stotine ljudi koje su tamo ubili,ne znam zasto bi glavas bio onda optuzen za par civila.
ne zelim da me se krivo shvati,ne mrzim ja srbe ili bilo koju drugu nacionalnost.u tadasnjem osijeku gdje sam ostavila svoje roditelje,moram priznati da mi je ipak drazi zivot mog tate nego nekog srbina koji je zaluđen milosevicevom idejom samoinicijativno uzeo snajper i pucao po ljudima sa zgrada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la (Pogledaj post): › mi ovdje pricamo o onome za sto je on optuzen,a to je za ubojstvo nekoliko srpskih civila. a ti srpski civili nisu bili neduzni ocevi,pravili su sranja po gradu o kojima sad nitko nece pricati.
osim toga, generali s ovcare su dobili sramotno niske presude za stotine ljudi koje su tamo ubili,ne znam zasto bi glavas bio onda optuzen za par civila.
ne zelim da me se krivo shvati,ne mrzim ja srbe ili bilo koju drugu nacionalnost.u tadasnjem osijeku gdje sam ostavila svoje roditelje,moram priznati da mi je ipak drazi zivot mog tate nego nekog srbina koji je zaluđen milosevicevom idejom samoinicijativno uzeo snajper i pucao po ljudima sa zgrada.

osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je drago da se ti zabavljas Smile, mene recimo uvijek nasmije neki pokolj u africkim zemljama...osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la (Pogledaj post): › mi ovdje pricamo o onome za sto je on optuzen,a to je za ubojstvo nekoliko srpskih civila. a ti srpski civili nisu bili neduzni ocevi,pravili su sranja po gradu o kojima sad nitko nece pricati.
osim toga, generali s ovcare su dobili sramotno niske presude za stotine ljudi koje su tamo ubili,ne znam zasto bi glavas bio onda optuzen za par civila.
ne zelim da me se krivo shvati,ne mrzim ja srbe ili bilo koju drugu nacionalnost.u tadasnjem osijeku gdje sam ostavila svoje roditelje,moram priznati da mi je ipak drazi zivot mog tate nego nekog srbina koji je zaluđen milosevicevom idejom samoinicijativno uzeo snajper i pucao po ljudima sa zgrada.


A zašto se o zločinima tih Srba neće pričati? Ako su ta ubojstva bila opravdana, zašto se o tom ne zna, zašto nitko o tome ne priča? Kako ti to onda znaš ako nitko o tome ne priča?
Čudna si ti biljka naša betty. Buduća pravnica a oslanja se na glasine o sranjima o kojima nitko ne želi pričati(!!).
I još izjednačava ubijene Srbe sa Srbima zaluđenih Miloševićem itd itd.
S druge strane Dunava postoje također ljudi koji koriste iste načine razmišljanja, ali takav gdje je svaki ubijeni Hrvat ustaša koji je poklao 20ak Srba, majke i nejači. Generaliziranje pri oslanjanju na glasine - put do predrasuda i mržnje na bilo kojoj osnovi, u ovom slučaju na osnovu nacionalnosti.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
u tadasnjem osijeku gdje sam ostavila svoje roditelje,moram priznati da mi je ipak drazi zivot mog tate nego nekog srbina koji je zaluđen milosevicevom idejom samoinicijativno uzeo snajper i pucao po ljudima sa zgrada.


Čekaj, jesam li ja sada ili tada? Kada mi ovo pričamo? Ja mislim da razgovaramo o tome sada.
Mislim da će i sud na to gledati kao na nešto što se dogodilo sada - dakle ne zastaruje - bez obzira na okolnosti.
Uostalom, zaboravljaš na jednu stvar: http://en.wikipedia.org/wiki/Third_Geneva_Convention

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badgirl
Offline
Ukupno postova: 25
Lokacija: Nepokoreni grad
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2007. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš nas ta ruka nije hranila!! upravo zato se suprostavio
Da Glavaš gleda samo sebe povukao bi se iz politike i bilo bi ga briga za Slavoniju, ali je dovoljan dokaz što je u priveden da ne želi da Slavonija bude ono što je bila do sada pa se žrtvuje za sve NAS!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nece zato sto sve iskreno boli ona stvar i za osijek,i za rat, i za glavasa...svi zele sto prije zaboraviti rat i nastaviti kao da nista nije bilo. mislim da ljudi ne vole glavas zbog onog sto je napravio nakon rata,a ne za vrijeme rata.
to sto sam ja mozda buduca pravnica ne znaci da ja trebam razmisljati po uđbeniku, valjda imam pravo na svoje misljenje. glupo je mene tu prozivati sto cu ja mozda biti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako god - porota osijek031.com je presudila - KRIV! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

badgirl je napisao/la: ›
Baš nas ta ruka nije hranila!! upravo zato se suprostavio
Da Glavaš gleda samo sebe povukao bi se iz politike i bilo bi ga briga za Slavoniju, ali je dovoljan dokaz što je u priveden da ne želi da Slavonija bude ono što je bila do sada pa se žrtvuje za sve NAS!!!


A na koji se on način žrtvuje za nas. Na neki način mi te je i žao zato što misliš da se on žrtvuje za nas!
Pa on je u pritvoru prjeti mu zatvor za ratni zločin , on je digo hajku jer zna de se bilo kakav glas daleko čuje a uz to pokvareno koristi Slavoniju i Baranju te regionalizam(te neki ljudi dobijaju dojam da je on zbog toga u zatvoru) koji je on gušio za vrjeme Tuđmana i na taj način mala grupica maloumnika misli da se on žrtvuje za nas tj vas za mene sigurno ne.
5 minuta do zatvora on je još bio tvrdi HDZ-ovac kad je vidio šta se sprema odma se okrenio ragionalizmu i ostalim njegovim idejama!
On nije više u politici ko što pišeš on je sebe sam ispolitiziro jer zna da jedino na taj način može doći do medija, politika mu je koliko toliko jedini spas da izađe iz tvorze barem na trenutak dok bude išo u sabor na prisegu!
Ja Glavašu jedino mogu odat priznanje da je dobar manipulator i to većim masama ljudi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Čudna si ti biljka naša betty. Buduća pravnica a oslanja se na glasine o sranjima o kojima nitko ne želi pričati(!!).


Pih, moze odma u drzavno odvjetnistvo ! Smile) Isto tako svi znaju sve o glavonji a niko ne zeli pricati o tome.. sem jedne 'kurve' kojoj je netom prije pronalaska ratnog dnevnika, istot to drzavno odvetnistvo stislo siju i 'samopriznatog ubojice' Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 13:33 
Naslov:  Re: zasto je general branimir glavas u zatvoru?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dopusti da si skočiš u usta, betty. Pogledaj svoja donja dva citata, napisana u razmaku cca. sat-dva.

Prvi:
betty je napisao/la (Pogledaj post): › mi ovdje pricamo o onome za sto je on optuzen,a to je za ubojstvo nekoliko srpskih civila. a ti srpski civili nisu bili neduzni ocevi,pravili su sranja po gradu o kojima sad nitko nece pricati.


Drugi:

betty je napisao/la (Pogledaj post): › to sto sam ja mozda buduca pravnica ne znaci da ja trebam razmisljati po uđbeniku, valjda imam pravo na svoje misljenje. glupo je mene tu prozivati sto cu ja mozda biti!


Dakle, ako pričamo o optužnici, onda nemamo druge nego da se držimo 'uđbenika'. Ako u 'uđbenicima' postoji zakoni po kojima se sada sudi Glavašu, onda tvoje osobno mišljenje tu nema šta raditi. Njemu se sudi po slovu zakona, a zakon ne priznaje mišljenje 'pa obranio je Osijek - može ubiti par Srba'. Ti kao buduća pravnica bi bar trebala znati distinkciju između iznošenja osobnog mišljenja i spominjanja optužnice u istom kontekstu.
Iako sam pravni laik, također ne mogu a da ne spomenem - ako "srpski civili nisu bili neduzni ocevi,pravili su sranja po gradu o kojima sad nitko nece pricati." zašto se onda ne dovede netko od svjedoka koji će govoriti o tim sranjima, koja su to djelovanja imali ubijeni protiv grada ili stanovnika Osijeka? Netko tko će reći da je za ubijanje srpskih civila bilo bilokakve isprike, razloga, u vojnom smislu; osim toga što su bili Srbi.
Uostalom, kako misliš da se osjeća dijete Srbina koji je ubijen u Osijeku samo zato što je bio Srbin? Je li život njegovog oca manje vrijedan od života tvog oca?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao prvo mene je toni tako nazvao prvi i sad se vi sluzite tim izrazom iako mu tu na forumu nije mjesto jer da sam se htjela predstaviti sama bih to ucinila. ja isto tu pisem kao laik, i iznosim svoje misljenje.



Uostalom, kako misliš da se osjeća dijete Srbina koji je ubijen u Osijeku samo zato što je bio Srbin? Je li život njegovog oca manje vrijedan od života tvog oca?

ja sam misljenja da oni nisu ubijeni zato sto su bili srbi,nego iz nekig drugih razloga koje sam vec navela.znaci sukladno tom misljenju me ni ne zanima kako se to dijete osjeca,neka se ono zapita da li je njegov otac isto tako imao pravo pucati po civilima.
mislim ne da mi se vise odgovarati na ovakve postove tipa ti buduca pravnica...i molim da me se tako vise ne proziva,isto kao sto ja vas ne prozivam po vasoj sadasnjoj ili buducoj profesiji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
mislim ne da mi se vise odgovarati na ovakve postove tipa ti buduca pravnica...i molim da me se tako vise ne proziva,isto kao sto ja vas ne prozivam po vasoj sadasnjoj ili buducoj profesiji.


Ja kao informatičar mislim da ćeš biti loša pravnica. Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja zavrsavam raspravu na ovu temu,misljenja sam da su pravo i pravda dvije razlicte stvari, na primjeru osuđenih generala s ovcare,pravno su kaznjeni ali pravda nije zadovoljena,tako da mislim da nije na hdz-u da oni idu zadovoljavati pravdu,pogotovo ne u hrvatskoj,ako bi ga netko i trebao procesuirati to bi bio sud u haagu.
p.s za @bazookukao sto si ti negdje napisao da ti se jebe sta ja mislim,pa recimo to ovako,osjecaj je obostran.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tamo mu je i mjesto!!
Pa tko je i doveo Slavoniju i Baranju u propast nego li on-sve privatizacije gradskih firmi su išle preko njega, sve je prodavano preko njega-lopova-za ratne zločine nemam komentar i za to neču nikoga optuživati jer rat je rat, ali zbog gospodarskog kriminala bi ga strpao u zatvor i doživotno ga zatvorio-ratnog profitera!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: