Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



zasto je general branimir glavas u zatvoru?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: treba li General Branimir Glavas biti na slobodi?

NE
58%
 58%  [ 37 ]
DA
38%
 38%  [ 24 ]
nisam siguran
3%
 3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

noob je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la (Pogledaj post): › meni je super kako je svima sad glavas kriv za sve,zar su svi zaboravili kako je bilo u osijeku?? srbi iz osijeka su radili sranja, penjali se na zgradu bolnice i pucali na osoblje, snajperisti su se penjali po zgrade na sjenjkau i isto pucali na nevine, pljackali su stanove po sjenjkau,majka i njezino djete su ubijeni na ulazu u zgradu od granate koja je bacena dok je trajalo vrijeme primirja. mozda ja imam neku preosobnu sliku o tom ratu,jer sam bila odovojena od roditelja,vjerujem da vama koji ste bili u njemackoj,austriji i dalje ( zajedno sa svojim obiteljima) ,taj rat o kojem svi pricaju nije tako strasan.i sad glumite velike europejce i humaniste.


svaka čast za post!


Ajde ne serite ja sam bio cjeli rat ovdje(i pola obitelji mi je bilo u vojsci) i mogu reć samo jedno ovi ljudi koji pljuju Glavaša imaju potpuno pravo što ga pljuju jer je on jedan obični psihopat koji je za vrjeme rata izigravo sve u osijeku slao je ljude u neke proboje u baranju gdje su ljudi bezveze izginuli, izderavo se na ljude koji su se spasili kada je padalo Ernestinovo i Antunovac dero se na njih zašto nisu tamo poginuli za svoju zemlju dok je on u to vrjeme karo neke kurve negdje. Baš me zanima ko je koknio Šaban, Kira,Zobunđiju ko stoji iza toga ako vas već boli kurac za nevine civile koje je naljevo sa kiselinom! Jebo Vas Glavaš nek strune u zatvoru! I danas je isti takav ljudi oko njega ga se boje krivo pogledat jer bi ih ovaj odmo smjenio(čovjek ima psihičkih problema misli da ljudi oko njega stalno rade neke zavjere) PSIHOPAT

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la: ›
noob je napisao/la (Pogledaj post): ›
betty je napisao/la (Pogledaj post): › meni je super kako je svima sad glavas kriv za sve,zar su svi zaboravili kako je bilo u osijeku?? srbi iz osijeka su radili sranja, penjali se na zgradu bolnice i pucali na osoblje, snajperisti su se penjali po zgrade na sjenjkau i isto pucali na nevine, pljackali su stanove po sjenjkau,majka i njezino djete su ubijeni na ulazu u zgradu od granate koja je bacena dok je trajalo vrijeme primirja. mozda ja imam neku preosobnu sliku o tom ratu,jer sam bila odovojena od roditelja,vjerujem da vama koji ste bili u njemackoj,austriji i dalje ( zajedno sa svojim obiteljima) ,taj rat o kojem svi pricaju nije tako strasan.i sad glumite velike europejce i humaniste.


svaka čast za post!


Ajde ne serite ja sam bio cjeli rat ovdje(i pola obitelji mi je bilo u vojsci) i mogu reć samo jedno ovi ljudi koji pljuju Glavaša imaju potpuno pravo što ga pljuju jer je on jedan obični psihopat koji je za vrjeme rata izigravo sve u osijeku slao je ljude u neke proboje u baranju gdje su ljudi bezveze izginuli, izderavo se na ljude koji su se spasili kada je padalo Ernestinovo i Antunovac dero se na njih zašto nisu tamo poginuli za svoju zemlju dok je on u to vrjeme karo neke kurve negdje. Baš me zanima ko je koknio Šaban, Kira,Zobunđiju ko stoji iza toga ako vas već boli kurac za nevine civile koje je naljevo sa kiselinom! Jebo Vas Glavaš nek strune u zatvoru! I danas je isti takav ljudi oko njega ga se boje krivo pogledat jer bi ih ovaj odmo smjenio(čovjek ima psihičkih problema misli da ljudi oko njega stalno rade neke zavjere) PSIHOPAT


To su ta pitanja o kojima se ne smije. Odmah te optuže da iskrivljuješ istinu o Domovinskom ratu, izjednačavaš žrtvu i agresora i slične parole. Svi koji su sudjelovali, ili im je netko blizak sudjelovao u ratu znaju nešto o tome, a zašto šute ne znam, valjda im je ovako dobro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badgirl
Offline
Ukupno postova: 25
Lokacija: Nepokoreni grad
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2007. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Robert Melior je napisao/la: ›
Branimir Glavaš je zločinac i shodno tomu je i završio u zatvoru.
Političke igre njegovih bivših ortaka se ne isključuju, međutim, samoprozvani šerif Slavonije i Baranje petnaest godina je igrao se i politike i pravosuđa u Osijeku. Likvidacije nisu izmišljene, privatizacije tvrtki, ušutkavanje političkih neistomišljenika.
Bio je član HDZ-a i Tuđmanov podanik, a za ovaj grad uopće nije mario.
Danas se javlja iz svoje bolesničke postelje, izvikujući parole i šireći mržnju, sve pod krinkom brige za svoju regiju.
Branimir Glavaš je 15 godina bio uz Kramarića.
15 godina je bilo u dugačko u razdoblje u kojem su mnogi emigrirali iz grada samo zbog samovolje čelnika.
I kada netko danas zapita zašto je general Branimir Glavaš u zatvoru...
Djeco, nemate vi pojma što je politika. Niti znate što se ovdje događalo dok ste bili balavci.



Ma gdje si ti bio kad je bio rat????
Da si bio ovdje znao bi što je taj čovjek napravio za Osijek. Da nije bilo njega svi bi završili kao oni u Vukovaru....
Jesi li upoznao Glavaša? NISI!!
Kako možeš onda govoriti tako o čovjeku kojeg ni neznaš, to dovoljno govori o tebi...
Prvenstveno vrijeđaš generala, a i ljude koji su bili ovdje ¨91 i koji su sve to preživjeli!!
Znači tako imaš isto mišljenje i o ostalim Hrvatskim generalima, to se tiče i ostalih koji pričaju protiv njih SRAM VAS BILO!!!
Što niste ostali ovdje nego pobjegli kao pi... pa sad ste frajeri!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
To su ta pitanja o kojima se ne smije. Odmah te optuže da iskrivljuješ istinu o Domovinskom ratu, izjednačavaš žrtvu i agresora i slične parole.


Čuj, istina je kako postoje neke 'preuveličane' tvrdnje o glavonji; primjerice ona o zapovjednoj odgovornosti za ubojstvo 19 civila u Paulin Dvoru. Nije ih on ubio, niti izdao zapovijed, ali je zato netko njegov u njegovo ime tražio 'dobrovoljce' među sanitetima za prijevoz nekakvih tijela iz Paulin Dvora negdje...
Onomad su još ljudi znali što znače glavaševe 'dobrovoljačke' akcije. A zašto šute? Pa govorilo se godinama o tome! Nije im dobro, samo im je dosta svega...
Kad su odgovorniji zapovijednici nudili svoje dnevnike djelovanja MORH-u - ovi su iz odbili, uz obrazloženje kako isti nisu od koristi; pitam se zašto...
Treba li kriviti glavni inspektorat OS-a u MORH-u? Ups! Pa Glavaš je bio inspektor 97'-99'! Confused

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2007. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upućeniji kažu da je Vukovar žrtvovan naprosto, da su se sada pokojni likovi dogovorili da i Osijek tako prođe, bilo bi nam što i Vukovaru.

Evo ja nisam upoznala Glavaša, na svoj veliku sreću.
I nadam se da neću.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badgirl
Offline
Ukupno postova: 25
Lokacija: Nepokoreni grad
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2007. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Halo lega!! Imaš 27 god. prema tome imao si 12 kad je bio rat.....čime su ti napunili glavu....očito prazninom.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

badgirl je napisao/la: ›
Halo lega!! Imaš 27 god. prema tome imao si 12 kad je bio rat.....čime su ti napunili glavu....očito prazninom.....


osijek031.com smile
Da bar... Lošacurice, upoznao sam glavaša (odgovor na gornje pitanje), krkali janjetinu zajedno na jednom krštenju još dok je Tuđman kumovao... Čak me i dodirnuo! Dolje... Smile


Zadnja promjena: bazooka_joe; 27.11.2007. 14:18; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Upućeniji kažu da je Vukovar žrtvovan naprosto, da su se sada pokojni likovi dogovorili da i Osijek tako prođe, bilo bi nam što i Vukovaru.

Evo ja nisam upoznala Glavaša, na svoj veliku sreću.
I nadam se da neću.


Oni jos upuceniji kazu da je cijeli rat bio vrlo precizno dogovorena i vrlo usko koordinirana stvar, nista drugo do jedan veliki poslovni deal sada pokojnih likova i nista se nije dogadjalo slucajno.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la: ›
Upućeniji kažu da je Vukovar žrtvovan naprosto, da su se sada pokojni likovi dogovorili da i Osijek tako prođe, bilo bi nam što i Vukovaru.

Evo ja nisam upoznala Glavaša, na svoj veliku sreću.
I nadam se da neću.


Oni jos upuceniji kazu da je cijeli rat bio vrlo precizno dogovorena i vrlo usko koordinirana stvar, nista drugo do jedan veliki poslovni deal sada pokojnih likova i nista se nije dogadjalo slucajno.


Ako pričamo o Osijeku, iz analize vojnih djelovanja srpske vojske vidljivo je da nikad nisu ni pokušali zauzeti Osijek - dapače, nedavno su to uvidom u arhivu i iskazima nekih oficira i potvrdili. Namjeravali su ga zaobići, jer je velik grad, a već su vidjeli kako je to u Vukovaru. Kako je Vukovar odolijevao puno dulje nego što su očekivali, nikad nisu ni krenuli u zaobilaženje Osijeka, a kasnije su stvari po nekima već bile dogovorene. Stoga možemo reći da je Osijek u glavnini obranjen u Vukovaru (kao i većina Hrvatske), i tu staje priča o velikim zaslugama Glavaša u obrani Osijeka - njegove zasluge su možda bile organizacijske naravi, ali tu je bio i Šeks i Gorinšek, pa bi se i njih moglo nešto pitati. Međutim, dobro se zna da je upravo Glavaš po naredbi Tuđmana zaustavio Gorinšekovu akciju u Baranji, kada je hrvatska vojka bila već ispred Belog Manastira - svi koji su sudjelovali u toj akciji poginuli su uzalud. Zašto je akcija zaustavljena teško ćemo saznati, ali je očito po srijedi bio nekakav dogovor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo kako se većina pravite pametni sad kad je rat prošao, prošlo 15-*ak godina, tatice vam pokupili lažne ptsp-dijagnoze i invalidnine koje su zaslužili "ratujući" u bitiji. Lako je bit general poslije bitke.

Ako Sanader i ekipa misle da Glavaš ima prste u ubojstvima nekolicine ljudi, šta mu nisu sudili ranije? Nije bilo političkog interesa za to, to je istina, složili se vi s tim ili ne.

Naša BIVŠA vlada na čelu sa lopovom Sanaderom dokazala je svoju umješnost u vođenju politike jedne države u slučaju Vukovarske trojke, pa sad se napravili pametni kad ih je Haag oslobodio - ajmo podizat optužnice mi ovdje.

Zanimljivo je kako sad žalite za par ubijenih Srba za vrijeme rata - da su bili normalni nitko ih ne bi dirao. Primjera takvih ima na desetke.

Zato vam je moj savjet da prestanete pametovat, i bolje se zapitajte tko je bacao 800-900 granata na grad '91. i tko nam je uništio djetinjstvo.

Glavaš sigurno nije, da njega nije bilo Osijek bi vjerujte bio Ocek.

Jedino me raduje u cijeloj toj priči i trakavici oko suđenja Glavašu za navodne zločine, što - ako ih je zaista bilo, ode i Šeks u zatvor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam najvise poginio!

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 23:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › imate li vi konkretne dokaze o Glavasevoj zasluzi u obrani Osijeka?
Mislim, to me podsjeca na onaj film gdje policajac ulazi vozilom u grad i preko razglasa im viče:Predajte se!Opkolio sam vas.
Davanjem priznanja njemu za obranu grada (koji je žestoko branio iz svog štaba u ne znam kojem skloništu)vrijeđate sve ostale ljude koji su tada bili u gradu,bili pod radnom obavezom,na prvim linijama...
Rekao sam već jednom, nitko od nas nije s njim bio 24 sata da bi mogao biti potpuno siguran u njegovu nevinost.


Prvi dokaz je to što ti sada na ovom forumu smiješ pisat na latiničnom pismu.
Davanjem priznanja Glavonji odajem priznanje svima koji su pod njegovim vođenjem obrane grada omogućili tebi i sličnima da ovdje možete nesmetano srati po svemu i svakome.
Uopće ne sumnjam u njegovu nevinost kao ni svoju, jer tada u Osijeku nije bilo vremena za razmišljanje da li je onaj koji vozi tenk (jna) nevin ili ne.
Da mene je Glavonja otjerao u Ernestinovo da pokušamo spriječiti pad sela dok se ljudi iz Laslova evakuiraju, dok pola nečije familije bježalo iz Antunovca i Ivnovca.
I sva sreća da nas je svakodnevno zaobilazilo preko 700-1300 projektila raznog kalibra, jer nije bilo namjere zauzimanja Osijeka.

o i na kraju pozdrav 8 dugo te nije bilo šeki Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Ja sam najvise poginio!


Mene triput ubilo - dvaput priklalo!

debeli je napisao/la: ›
Da mene je Glavonja otjerao u Ernestinovo da pokušamo spriječiti pad sela dok se ljudi iz Laslova evakuiraju, dok pola nečije familije bježalo iz Antunovca i Ivnovca.


I dok 3/4 Osijeka bježi iz poluokruženja... Ne zaboravi na to. btw, Ivanovac nije pao, evakuiran je i obranjen.

debeli je napisao/la: ›
I sva sreća da nas je svakodnevno zaobilazilo preko 700-1300 projektila raznog kalibra, jer nije bilo namjere zauzimanja Osijeka.


Vish, zato si i bio prašinar; nije artiljerijska vatra namjera zauzimanja kote, ne, ne... Prevaziđeno u I. svj. ratu...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la (Pogledaj post): › meni je super kako je svima sad glavas kriv za sve,zar su svi zaboravili kako je bilo u osijeku?? srbi iz osijeka su radili sranja, penjali se na zgradu bolnice i pucali na osoblje, snajperisti su se penjali po zgrade na sjenjaku i isto pucali na nevine, pljackali su stanove po sjenjaku,majka i njezino djete su ubijeni na ulazu u zgradu od granate koja je bacena dok je trajalo vrijeme primirja. mozda ja imam neku preosobnu sliku o tom ratu,jer sam bila odovojena od roditelja,vjerujem da vama koji ste bili u njemackoj,austriji i dalje ( zajedno sa svojim obiteljima) ,taj rat o kojem svi pricaju nije tako strasan.i sad glumite velike europejce i humaniste.
i to je znači opravdanje da ti onda ubiješ nečijeg nedužnog muža i oca? jel to opravdanje da opljačkaš građane ovoga grada? jel to opravdanje da ubiješ svog čovjeka koji ide na pregovore s neprijateljem? jel to opravdanje za sva sranja koja se događaju u osijeku od nesretnog rata? ja sam iz ovoga grada sve skupa izbivao manje od 6 mjeseci. otišao sam sa mamom i sestrom koja je imala 2 godine. otišli smo jutro nakon što je pao vukovar. otac mi je imao civilnu obvezu a ujak mi je aktivno branio grad. jel ja imam pravo dati svoje mišljenje? koje je btw. europeističko i humanističko. i usmjereno protiv svog ološa na ovom svijetu. bez obzira na nacionalnost. uostalom to je stvar koju bi svatko trebao naučiti prije abecede. al da još jednom ponovimo. nije bitno koje si nacionalnosti, vjere, boje kože, bitno je kakav si čovjek.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="debeli"]
I sva sreća da nas je svakodnevno zaobilazilo preko 700-1300 projektila raznog kalibra, jer nije bilo namjere zauzimanja Osijeka.

/quote]
pod ovim NAS misliš na prve linije ili na NAS u gradu?
grad je, po meni, dobio više granata nego prve linije.
glavaš je u cijeloj toj priči imao jako političko zaleđe pa je mogao "obraniti" grad.ono što su Šabić i ostala mafia bili Glavašu to je on bio Šeksu i Tuđmanu.Pa ako je Mato platio glavom zato jer je puno znao nije li sad ista sudbina zadesila Glavaša'


Zadnja promjena: morgan; 28.11.2007. 11:56; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: