Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



zasto je general branimir glavas u zatvoru?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: treba li General Branimir Glavas biti na slobodi?

NE
58%
 58%  [ 37 ]
DA
38%
 38%  [ 24 ]
nisam siguran
3%
 3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 63


Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2007. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): ›
noob je napisao/la: ›
ne znam jel postoji još koji primjer u svijetu da pobjednička vojska koja se obranila od agresora sudi svoje heroje, stvarno smo posebni Crying or Very sad

trebalo bi mu biti dopušteno branjenje sa slobode!!


Ne znam postoji li još koji primjer u svijetu gdje osvjedočeni probisvijet, kriminalac, ratni zločinac, spletkaroš, ubica (naručilac ubistava svojih "brothers in arms") postane general.

Trebalo bi ga suditi za milion drugih stvari za koje ga (još uvijek) nije teretio, a koje veze nemaju sa jebenim domovinskim ratom


Allende, mi volimo biti jedinstveni.

Pao mi napamet Al Capone, njega su na kraju osudili zbog utaje poreza. Istina, nije postao general.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema saborskom Poslovniku, izabrani zastupnik prisegu može dati samo u Saboru. I za Devčića i za Glavaševa odvjetnika Veljka Miljevića, puštanje iz pritvora na konstituirajuću sjednicu Sabora nije samo opravdan, nego i nužan razlog. Na sudu su nam pojasnili kako će Glavaša u Sabor dopratiti pravosudna policija. Hoće li to biti u lisičinama, ovisi o procjenama.

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=38802


hihihiiiihihiihihii.. kaka pishurija.. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glavas je te zlocine pocinio, u to nema sumnje. ali rat je rat i nevini stradaju, i iako nisam njegov fan moram priznati da su mi vecina ovih starijih ljudi koji su proveli rat u osijeku rekli da su bili sretni sto ga imaju. isto tako mi je glupo da mi sami procesuriamo svoje generale,dok suprotna strana to nikad ne bi napravila. jos nakon one sramotne presude za ovcaru moze nam biti jasno da vecina europe ismijava domovinski rat ,pa zato mislim da ne treba suditi ni jednom branimiru glavasu. izjednacili su nas sa agresorom, a mi sad kao da zelimo pokazati da smo bili jos gori i od toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
glavas je te zlocine pocinio, u to nema sumnje.


Gospodićna buduća pravnice.. nadaj se da ovo ne čitaju tvoji profesori.. Wink

Citat: ›
ali rat je rat i nevini stradaju, i iako nisam njegov fan moram priznati da su mi vecina ovih starijih ljudi koji su proveli rat u osijeku rekli da su bili sretni sto ga imaju. isto tako mi je glupo da mi sami procesuriamo svoje generale,dok suprotna strana to nikad ne bi napravila. jos nakon one sramotne presude za ovcaru moze nam biti jasno da vecina europe ismijava domovinski rat ,pa zato mislim da ne treba suditi ni jednom branimiru glavasu. izjednacili su nas sa agresorom, a mi sad kao da zelimo pokazati da smo bili jos gori i od toga.


Takoe, tako e, tako eeeeeee.... takoe, tako e, tako eeeeee !!! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasto,mislis kao nitko nije krvi dok se ne dokaze suprotno??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jazz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila bih zahvalna onomu tko bi mi konačno pojasnio tu frazu "izjednačavanja s agresorom" jer meni to neopisivo miriše na onaj biser iz našeg Sabora kada je netko provalio i ostao živ kako u obrambenom ratu nije moguće počiniti ratni zločin. Po čemu smo to mi izjednačeni s agresorom? Zar suđenje za zločin koji je možda počinjen, priznanje da je netko, negdje, u ime obrane, ubijao nevine i/ili civile koristeći se izlikom kako je u ratnom bezvlađu sve OK, zar, dakle, sve to znači izjednačavanje s agresorom? Imam članove obitelji koji su branili Hrvatsku i znaju da su pojedinci radili ozbiljna sranja, ali sada kada ti pojedinci dolaze pred sudove oni ne misle da ih netko izjednačava s agresorom već upravo suprotno, vraća dostojanstvo (iako ja smatram kako u ratnu nema ništa dostojanstveno, ali...) njihovom sudjelovanju u obrani zemlje koju zovu domovinom.
Bio Glavas general ili ne, ukoliko postoji sumnja da je naredio počinjenje zločina, mora odgovarati za to.

_________________
Što te ne ubije - ubije te u pojam
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
glavas je te zlocine pocinio, u to nema sumnje. ali rat je rat i nevini stradaju, i iako nisam njegov fan moram priznati da su mi vecina ovih starijih ljudi koji su proveli rat u osijeku rekli da su bili sretni sto ga imaju. isto tako mi je glupo da mi sami procesuriamo svoje generale,dok suprotna strana to nikad ne bi napravila. jos nakon one sramotne presude za ovcaru moze nam biti jasno da vecina europe ismijava domovinski rat ,pa zato mislim da ne treba suditi ni jednom branimiru glavasu. izjednacili su nas sa agresorom, a mi sad kao da zelimo pokazati da smo bili jos gori i od toga.


Tako je! Rat je rat! U ratu civili stradavaju! Oslobodite nevine generale sa Ovčare!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je super kako je svima sad glavas kriv za sve,zar su svi zaboravili kako je bilo u osijeku?? srbi iz osijeka su radili sranja, penjali se na zgradu bolnice i pucali na osoblje, snajperisti su se penjali po zgrade na sjenjaku i isto pucali na nevine, pljackali su stanove po sjenjaku,majka i njezino djete su ubijeni na ulazu u zgradu od granate koja je bacena dok je trajalo vrijeme primirja. mozda ja imam neku preosobnu sliku o tom ratu,jer sam bila odovojena od roditelja,vjerujem da vama koji ste bili u njemackoj,austriji i dalje ( zajedno sa svojim obiteljima) ,taj rat o kojem svi pricaju nije tako strasan.i sad glumite velike europejce i humaniste.


Zadnja promjena: betty; 27.11.2007. 14:44; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
zasto,mislis kao nitko nije krvi dok se ne dokaze suprotno??


neznantjato.. nijesant ja stručniji ovdi u ovom području...
Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 11:41 
Naslov:  Re: zasto je general branimir glavas u zatvoru?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina je da nisu svi "civili" o kojima se ovdje radi bili civili. Kada netko drži pušku svejedno je ima li uniformu ili ne. Ali, neka pravosuđe to razrješi.

No ja bih puno više volio da Branimir Glavaš pred sudom objasni što se dogodilo sa osječkim tvornicama. To me nekako više zanima.

Da ne bude zabune, ne osporavam Glavašu zasluge u obrani Osijeka, ali ono poslije...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko su Srbi, a tko Hrvati, to možda zna samo dragi Bog. Samo njemu to nije važno, jer šljam je šljam. Izjednačavanje agresora i žrtve? Da, prilično zanimljiva konstrukcija, ali ne prolazi niti malo ozbiljnije propitivanje. Konstruirali su je Mirko James Čond-ić i slični, koji su nekad lajali po rivi, a sad ne smiju izaći iz kućice. Glavaševa krivnja? Vidim da se tu povlače nekakva pravna načela, no ta načela imaju smisla samo ako se piše stručno. U razgovoru laika nema nikakvih problema izraziti uvjerenje da je netko kriv ili ne. Ja evo mislim da je kriv, ali i da će biti oslobođen. Zbog tog načela.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la (Pogledaj post): › meni je super kako je svima sad glavas kriv za sve,zar su svi zaboravili kako je bilo u osijeku?? srbi iz osijeka su radili sranja, penjali se na zgradu bolnice i pucali na osoblje, snajperisti su se penjali po zgrade na sjenjkau i isto pucali na nevine, pljackali su stanove po sjenjkau,majka i njezino djete su ubijeni na ulazu u zgradu od granate koja je bacena dok je trajalo vrijeme primirja. mozda ja imam neku preosobnu sliku o tom ratu,jer sam bila odovojena od roditelja,vjerujem da vama koji ste bili u njemackoj,austriji i dalje ( zajedno sa svojim obiteljima) ,taj rat o kojem svi pricaju nije tako strasan.i sad glumite velike europejce i humaniste.


svaka čast za post!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije Glavas kriv za sve, naprotiv. Glavas i sve ono sto se oko njega dogadja je samo, na nesrecu, najupadljivija personifikacija tuzne hrvatske realnosti, u kojoj se domovinski rat koristi kao dezurni izgovor, kao blanco ispricnica za sva sranja, kao zid iza koga se svatko moze sakriti, kao zadnji argument kad ti ponestane onih pravih i kao najbolji moguci paravan za mutne radnje na kojima, opet nazalost, drzava danas pociva...dok istovremeno raja i dalje nosi transparente i gine za ideale. One iste ideale koje "vodje" tako majstorski koriste kao izvor moci i bogatstva, a poslije njih - potop.

Netko je gore pomenuo kako Evropa ismijava domovinski rat...ne...nitko ga ne ismijava vise od nas samih

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imate li vi konkretne dokaze o Glavasevoj zasluzi u obrani Osijeka?
Mislim, to me podsjeca na onaj film gdje policajac ulazi vozilom u grad i preko razglasa im viče:Predajte se!Opkolio sam vas.
Davanjem priznanja njemu za obranu grada (koji je žestoko branio iz svog štaba u ne znam kojem skloništu)vrijeđate sve ostale ljude koji su tada bili u gradu,bili pod radnom obavezom,na prvim linijama...
Rekao sam već jednom, nitko od nas nije s njim bio 24 sata da bi mogao biti potpuno siguran u njegovu nevinost.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da.. sigurno bi se u tim ratnim godinama bezakonja super snasao jedan pacifist pomirljive naravi..

lako bit general poslje bitke.. bilo je kako je bilo, prosli smo kako smo prosli.. da je moglo biti bolje il gore.. moglo je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: