Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ciljevi u životu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2007. 11:50 
Naslov: Idea Ciljevi u životu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svojedbno na jednom kolegiju, nebitno koji profesor ispričao nam je priču iz života: dali su studentima da crno na bijelo napišu životne ciljeve. Nakon određenog broja godina, pokazalo se da su oni koji su u startu znali definirati ciljeve, zaista uglavnom i ostvarili zacrtano, a ostatak, koji nije imao jasno definirane ciljeve, više manje se zagubio u vremenu i prostoru.

Tekst koji navodim pronašla sam kao najavu jednog seminara, ali mislim da je sve jezgrovito rečeno:

Citat: › Samo vas konkretni ciljevi vode naprijed. Započinjete li vi svaku novu godinu s nizom dobrih odluka? Doživljavate li da te odluke ostaju nepromijenjene? Kako to? Jednostavno zato jer ciljeve ne postavljate točno. Tko ih precizira, može očekivati uspjeh. Život bez konkretnih ciljeva je poput skoka uvis bez letvice za mjerenje. Do uspjeha se katkad dolazi slučajno, na njegovu veličinu ne možemo utjecati i uvijek ostajemo ispod stvarnih mogućnosti. Taj jednostavan primjer pokazuje kakvu ulogu imaju ciljevi u životu: Ciljevi usmjeravaju, ne pokazuju samo pravac, već objašnjavaju kakve su sposobnosti i izvori potrebni da bi ih dosegli. Ciljevi pomažu kod određivanja prednosti, daju nam mjerila potrebna za razlikovanje važnog od nevažnog pa tako povećavamo usredotočenje na vlastite snage.


Kratkoročno, moguće je staviti na papir pa otkačivati - naučio, kupio, obavio broj telefonskih razgovora, što zadire već u upravljanje vremenom, ali nije loše za rješavanje nekih manjih ciljeva, zadataka.

Prolazite kroz život po nekoj inerciji ili imate konkretne ciljeve?
Jeste ih stavili na papir, držite u glavi?
Koliko dugoročno razmišljate?
Mislite da ostvarenje ciljeva ovisi samo o vama?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
XXS
Offline
Ukupno postova: 4
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2007. 12:38 
Naslov:  Re: Ciljevi u životu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prije nekoliko godina čula sam za tu foru... iskreno nisam vjerovala u takve stvari, ali sam na papir stavila tri zacrtana cilja. sva tri su se ostvarila. iako, moram napomenuti da su dok sam si to zadavala kao ciljeve, nije bilo realne šanse da se i jedan od njih ostvari...slučajnost ili? Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.11.2007. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dosta svojih ciljava sam i ostvario, ali opet si postavljam neke nove ciljeve.

Slučajnost, želja ili svjesno poticanje na ishod tj svojim radom, teško reći, ali smatram da je sve to.

Nije zanimljivo ako znate da ćete uspijete u svemu što ste naumili.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2007. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ono što sam prije 10 godina zamislio...to sam i ostvario....(osim jednog cilja)....no kad i taj posljednji cilj ostvarim...iz tog jednog cilaj ce mi se otvoriti još nekoliko ciljeva....
...no o tome tek kad ostvarim taj još jedan preostali...Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2007. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh, ovakve teme me potaknu na razmišljanje..
Nikada svoje ciljeve nisam stavlja na papir. Isto tako ne mogu reći da razmišljam dugoročno.. Ali ako gledam s neke druge strane to sve: imala sam cilj završiti faks - ostvareno, imala sam cilj zaposliti se - ostvareno, imala sam cilj kupiti stan - ostvareno, sad imam cilj završiti magisterij - izvršava se... daljnje neke ciljeve nemam, osim napredovanja u karijeri, a možda imam još ciljeva samo o njima još ne razmišljam ili razmišljam ali mi se to ne čini kao cilj.. ne znam.. ostala sam sad zbunjena sama sa sobom.. osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2007. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nisam si nikad zacrtavala nekakve ciljeve u zivotu u smislu posao, udaja, dijete, karijera, whatever...
...odnosno, nikad ne razmisljam dugorocno...a u zivotu mi ide obicno onako kako hocu, tako da sve sto si zelim to se i ostvari bez nekakvog planiranja buducnosti...
...davno sam naucila da se sve da preokrenuti u jednom jedinom trenutku i da je planiranje relativno...
...imam neke opcenite recimo ciljeve, ali nemam neku vremensku odrednicu u kojoj ce se ti ciljevi odraditi...kao sto rekoh, vrijeme je relativan pojam...
...s druge strane, ne sumnjam da cu jednog dana imati puuuuunoooooo $$$, to je trenutno aktualno kao recimo neki cilj...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja to sve polako, jedno po jedno, prvo je bilo završiti srednju (jesam), upisati faks (jesam), ne odustati od faksa i sačuvati bar nešto zdravog razuma i živaca (nisam odustao od faksa, mozak je još tu, bar mislim tako, živci su tanki al još uvijek drže), sljedeće je završiti faks (evo još 2 ispita pa fajront), a poslje ćemo vidit, samo polako Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2007. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj cilj je nauciti biti strpljiva!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2007. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potpuno se pronalazim u @anakondinom postu.. (ok, osim one sitnice s puno dolara.. Smile) u pravilu sam osoba koja ništa ne planira, tj. jako mi je teško nešto planirati.. nekako me to ograničava.. više sam poklonik one-I'll cross that bridge when I get to it-iliti-bakćat ću se s tim kad za to dođe vrijeme.. i zasad to odlično funkcionira, dosad uspjeh napraviti većinu onog što sam rekla samoj sebi da trebam napraviti..jedina stvar koju sam stavila na papir bili su ispiti na svakom roku, koje bih onda križala kad bih ih položila, i savršeno je i uvijek djelovalo, tako da.. svakako ima nešto u tome.. ciljeva u životu imam, i specificirala sam ih samoj sebi, samo ih nisam nikada zabilježila, a mislim da niti mogu, vjerojatno iz razloga što je, kao što je @anakonda rekla, vrijeme, i općenito sve u životu užasno relativno.. vjerujem da bih ne-ostvarenje tih zabilježenih ciljeva doživjela kao ogroman osobni neuspjeh, s čim bih se onda teško pomirila. Ne podnosim neuspjeh.. Ne znam, možda nakon ove teme zapišem svoje ciljeve na papir, pa ih počnem križati.. zamislila si me, @Danice.. Smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2007. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
ja to sve polako, jedno po jedno, prvo je bilo završiti srednju (jesam), upisati faks (jesam), ne odustati od faksa i sačuvati bar nešto zdravog razuma i živaca (nisam odustao od faksa, mozak je još tu, bar mislim tako, živci su tanki al još uvijek drže), sljedeće je završiti faks (evo još 2 ispita pa fajront), a poslje ćemo vidit, samo polako Wink


you are my idol Very Happy
i meni isto tako...zavrsiti srednju,pa faks ako bog da...ima vremena...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2007. 22:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moji se ciljevi polako ostvaruju, samo polako.....

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ciljevu, kakvi ciljevi!?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.12.2007. 9:11 
Naslov:  Re: Ciljevi u životu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cilj broj 1: upisati još jedan faks pa da postanem profesorica
Cilj broj 2: završiti tečaj naprednog njemačkog jezika samo da dobijem papir pošto njemački obožavam i godinama govorim i namjeravam živjeti u Njemačkoj
Cilj broj 3: sačuvati sva dragocjena prijateljstva

Uvijek sam bila preambiciozna, nemrem si pomoći.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.12.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Cilj broj 2: završiti tečaj naprednog njemačkog jezika samo da dobijem papir pošto njemački obožavam i godinama govorim i namjeravam živjeti u Njemačkoj


Ovo je prvi put da čujem da netko obožava njemački.. ja ga znam i pričati i pisati ali ga nikada nisam voljela.. zapravo, mrzila sam njemačku gramatiku.. još je gora od naše.. i zato ti svaka čast Bravo
No, da se vratim on topic:
Trenutno imam za cilj održati svoju vezu na životu, obzirom je postala jako klimava, a ja više ne znam kako bih ju postavila na neko stabilno postolje..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.12.2007. 13:20 
Naslov:  Re: Ciljevi u životu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona, es wird alles gut gehen, hab keine Angst. Ich find dich echt super und glaub dass du es shaffen wirst. Beziehung zu haben ist schwer, aber du musst fuer euch kaempfen!!!
Želim ti da uspiješ u svojem cilju, jer sam i sama bila u sličnoj situaciji, i uspjela sam vratiti svoju prvu ljubav. Šta da kažem, sretna sam... A tebi želim isto to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: