Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Teta Vegeta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ulix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 19:18 
Naslov: Great ! Teta Vegeta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo čitamo, u školi se uči o Penkali. Bravo!

Postoji starica u Koprivnici - prof. Zlata Bartl, zna li netko tko je ona i koliko je njen izum napravio direktne koristi? Danas je u staračkom domu, skromna i nipošto imućna, 85 joj je godina. Ipak je zadovoljna svojim djelom, to joj je najveća nagrada, kaže sama.

Koliko znamo o Zlati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2006. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam sigurna. Mislim da je neka kemičarka i da ima veze sa začinima. Nije to teško zaključiti ni iz naslova tvog posta.
Ali, također mislim da postoji neka zaklada s njenim imenom - vjerojatno ima veze s inovacijama na tom području.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ulix
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2006. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako nešto, posebno kad se traži po Internetu. Tada se može pročitati i ovo zgodno štivo:

http://www.bestseler.net/?plink=3393

Ne treba baš iskustvo Modesti, duhovite autorice bloga, dovoljno je ono na dnu: "P.S.ovo sam iskopala negdje na netu.."

Nije mi bila baš Vegeta na pameti, ne. Više razmišljam o načinu informiranja: svaki lopina, ubojica i pervert s dna, iz mulja društva, će uletjeti u prve vijesti i bit će mu posvećena puna pažnja dugo. I nije bitan on, bitna je gadost samog zlodjela, opisana čim slikovitije.

Neki dobri ljudi jednostavno nestaju, isčezavaju. Oni i ne žele publicitet. I sve u redu. U redu? Pa - i nije!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2006. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je ono zbog čega ne volim medije: zbog moći da lansiraju ono što je negativno i beskorisno nauštrb onoga što je pozitivno i korisno. Protiv toga se trebaju boriti oni s dobrim namjerama koji imaju sposobnosti u PR-u (meni je osijek031.com super primjer toga: promicanje pozitivnih vrijednosti i dobrih događanja u gradu!)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2006. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

No dobro, priznat ću, imam rodbinu u Koprivnici, konkretno - zaposleni u Podravci, pa mi je došla u ruke neka njihova knjižica, što li već o nastanku Podravke, blablabla.... Ostalo mi u sjećanju da je izumiteljica (mislim da su začini u pitanju, a Vegeta je začin) recimo začina neka profesorica. Nije bilo teško povezati ono davno pročitano s tvojim tekstom.
Iskreno, da si samo pitao tko je prof. Zlata Bartl, nikad se ne bih sjetila pročitanog. Mislim, tko se danas uopće pita kako je smišljena Vegeta! Ja ju i ne koristim.

E sad, glede "poznatih i zaslužnih" i poznatih i zaslužnih.... To ti je moć medija, a i glavno pravilo njihovog postojanja. Izbjeći mainstream. Uvijek samo treba nešto novo, sočno, što gore to zvučnije, što neljudskije to ima bolju prođu.

Ne bih sad imenovala jednog našeg "poznatog" pokojnog sugrađanina. Na svaku godišnjicu smrti prepune su novine njegovih slika i tužnih sjećanja. Pogotovo se glorificira njegovo sudjelovanje u Domovinskom ratu. A čovjek je ustvari bio čisti kriminalac. Prije rata strah i trepet jednog dijela grada - ma što jednog dijela, cijelog, za rata također, a bogami i poslije. I svi znaju za njega, i staro i mlado, cijeli grad. Jebote, poznat je k'o Kramarić ili Glavaš.

Idemo se sad pitati, znamo li tko je od naših sugrađana dobio kakovo priznanje vezano uz znanstveni rad, književnost, bilo što. Ne govorim o povijesti, govorim o sadašnjem vremenu.

I da, još nešto. Šokiralo me jednom na moru, miješano društvo, skoro iz cijele Lijepe Naše, razgovaramo mi (pokazivala sam neke svoje fotografije iz Osijeka, na jednoj sam se slikala ispred Krežminog spomenika), i ja spomenem Franju Krežmu. Znate što mi se dogodilo - pitali su me: "A tko je bio Franjo Krežma?"!?!?!?!?!

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2006. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da sam ja gledao sliku pitao bih tko je ta zgodna ispred spomenika i kako da dođem do nje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2006. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
da sam ja gledao sliku pitao bih tko je ta zgodna ispred spomenika i kako da dođem do nje...


Vrlo lako Wink Embarassed Wink

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2006. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvarno nikad čula za tetu zlatu
al zato dođem vamo, pa saznam Wink

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: