Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijateljstvo i prijatelji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 10:48 
Naslov:  Prijateljstvo i prijatelji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Probah naći temu o prijateljima i prijateljstvima ali neuspješno, garant je bila negdje, pretražio sam pola foruma al bezuspješno, nema veze.
Eno po raznim topicima se spominju zabijanja raznog hladnog oružja u leđa, spominju se prijateljstva, prijatelji, dobri i loši prijateljski odnosi, novi i stari prijatelji.
Svi imamo prijatelje, trebaju nam, htjeli mi to ili ne, moramo imati nekoga za potporu, rame za plakanje, društvo za popit piće, nekoga s kime možemo podijelit i dobro i loše.
E sad me zanima kako stojite sa prijateljima, da li ste otvoreni prema novim prijateljstvima ili se grčevito držite starih prijatelja, da li su vas zajebali u životu, zabili vam nož u leđa, prevarili vas, da li imate pravih prijatelja, u kojoj količini.

Eto aj sad vi, nek rasprava otpočne Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prijatelji su osobe koje su mi u životu dale potporu, osobe koje su me iznenadno spustile te zabile nož u leđa, osobe koje su nestale, osobe koje nisu uvijek sve shvatile o meni.
Ali su i osobe koje su nadogradile osobu što sam danas.
Od prijatelja učimo, te oni od nas uče. Bez njih definitivno ne možemo. Naravno da ima različitih tipova prijatelja. Ima onih koji će i umrijeti za tebe (hvala Bogu pa imam i takvu prijateljicu), kao i onih koji će prvim nesporazumom pobijeći od tebe, bez objašnjenja.

E sada.. Što se tiče novih prijatelja - uvijek spremna na to.
Nikada ne znaš što se skriva iza novog prijatelja,
svaki od njih pruža nove mogučnosti, nove točke gledišta, nova mišljenja. A ona su nam definitvno potrebna. Nikada nećemo sve znati o svemu, ali nam drugi mogu pomoći usavršavanju samih sebe. Zašto im to skratiti?

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sad... teško odgovorit na pitanje... mnogo sam puta doživjela da su mi "zabili nož u leđa" tako da sad svima pristupam sa distancom... nikda ne treba svima sve reći

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prijateljstva su vrlo hm...relativan pojam..neko kaže da možeš imati samo jednog pravog,neki kažu da takav odnos možeš imati sa više osoba..
e sad imam ih podosta..stare čuvam kao kap vode na dlanu..imam ih još iz vrtića..nove?ako mi neko sjedne kao osoba zašto ne,ni sa ovim starima se nisam rodile,sticala sam ta prijateljstva kroz život...
pravih..po meni je pravi prijatelj onaj koji te neće osuditi za tvoje postupke i biti ti uz bok,što god napravio,mada nekad ni ne smatra da si u pravu...
bilo je i zajeba ali sva sreća u manjoj količini..to me baci u bedaru,ali tome sam sam kriva isključivo ja,zbog prevelikog praga tolerancije kad mi je neko drag...
dakle zaključak..prijatelji su nam potrebni kao hrana,voda i ostalo i može ih biti više,ali(uvjek neki ali)
sami sebi smo najveći prijatelj,a bogme nakad i najžešći neprijatelj

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la (Pogledaj post): › prijatelji su nam potrebni kao hrana,voda i ostalo i može ih biti više,ali(uvjek neki ali)
sami sebi smo najveći prijatelj,a bogme nakad i najžešći neprijatelj


mudrost izbija iz tvojih riječi Wink

Ko prsti jedne ruke, prijatelju ti poznaš me
Ko da se znamo oduvijek ti lako čitaš me
Ko prsti jedne ruke prijateljice - vjeruj mi
Makar ne kažem to često, hvala na potpori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja kao ja... ne mogu djelovati bez prijatelja ..potrebna mi je neka osoba koja će biti uz mene, kojoj se mogu povjeriti a da znam da će to ostati među nama i da će mi pomoćiriješiti neke probleme... pa makar koliko se njoj to činilo banalnim, dok je za mene možda propast svijeta. svakom čovjeku su potrebni prijatelji pa makar koliko se on pravio da može sve sam. en može. jer ne možeš uvijek sam sebi biti potpora... jer ne mogu ja sama sebe izvući iz najvećeg beda... to je nemoguće najčešće se sam još više uvučem u sve to....potreban mi je neko ko će me držat da ne padnem s ruba litice...(kako patetično _al jebiga)
prečesto sam se opekla...to zabili mi nož u leđa..previše vjerujem ljudima pa se otvorim i eto oni to uvijek iskoriste...tako da sam postala jako distancirama... sa večinom novih poznanstava je pretežno small talk..ono tipa kako je vrijeme... rijetko pričam baš o sebi... nije da nisam otvorena za nova prijateljstva, jesam ali polako...trebam upoznati tu osobu da vidim dali je vrijedna mojeg povjerenja ili ne...prebzro sam mislila da mogu svima vjerovati zato sam sada i stala na kočnicu...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cookies
Offline
Avatar

Ukupno postova: 368
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh prijateljstva....ja sam smatrala prijateljima par ljudi, ali su se nekoliko puta pokazali da kad ih trebam nemaju vremena, a ja za njih imam...to mi baš nije neko prijateljstvo...očito sam naivna i sve smatram prijateljima....bar sam ja takva prema ljudima, ali to nemere tako...nikako da se naučim pameti....prijatelj te treba poštovati takav kakav jesi i cijeniti tvoje vrline i mane...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la (Pogledaj post): ›
prečesto sam se opekla...to zabili mi nož u leđa..previše vjerujem ljudima pa se otvorim i eto oni to uvijek iskoriste...


to se desilo i meni bezbroj puta, al stvarno sam sretan što imam jako blizak krug prijatelja, znam da će ovo zvučat jako čudno, al njih 10ak + i tri prave prijateljice, i samo mi je jedan od njih zabio čakiju u leđa, al oprostio sam mu, i dan danas ne znam zašto, naravno bilo je zbog ženskog bića, valjda sam procijenio da je prijatelj važniji od žene Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la (Pogledaj post): › prijatelji su nam potrebni kao hrana,voda i ostalo i može ih biti više,ali(uvjek neki ali)
sami sebi smo najveći prijatelj,a bogme nakad i najžešći neprijatelj


mudrost izbija iz tvojih riječi Wink

Ko prsti jedne ruke, prijatelju ti poznaš me
Ko da se znamo oduvijek ti lako čitaš me
Ko prsti jedne ruke prijateljice - vjeruj mi
Makar ne kažem to često, hvala na potpori.


Kao da znaš oduvjek...
namčorima dokaz da se i putem neta mogu naći pravi prijatelji,kad nam se putevi nisu drugačije ukrstili Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cookies je napisao/la: ›
eh prijateljstva....ja sam smatrala prijateljima par ljudi, ali su se nekoliko puta pokazali da kad ih trebam nemaju vremena, a ja za njih imam...to mi baš nije neko prijateljstvo...očito sam naivna i sve smatram prijateljima....bar sam ja takva prema ljudima, ali to nemere tako...nikako da se naučim pameti....prijatelj te treba poštovati takav kakav jesi i cijeniti tvoje vrline i mane...


dada... to je mene prije doslovce ubijalo... ja sam uvijek svima na raspolaganju kad nešto pođe u krivom smjeru...i uvijek imam vremena za svoje prijatelje (imam ... doslovce uvijek)... ali kada meni neko treba onda nea nikoga na vidiku... onda kad kažem kako sam u kurcu i kako se lomim..dođe komentar opet*?... ono thx ...polako se navikavam tj učim samu sebe da izađem sama na kraj sa svojim bed trenutcima... a ako ti treba neka ono prava pomoć tipa sredit stan nakon zabave..iseee njih 3 ostane od nas 15...yey (možda glup primjer ali to mi je bilo nedavno tako da....)

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 11:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jako je malo ljudi koje možeš zvati pravim prijateljima...većinom se prijateljstva svode na "poznanstva iz nekakve koristi",pa se ljudi često razočaraju.
Drago mi je da poznam/imam nekoliko ljudi koje mogu zvati prijateljima jer su pokazali milijun puta da to stvarno i jesu...ostali (poznanici) su kao vjetar...pirne ti u lice i nestane.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I VI možete postati moj prijatelj za samo 299,90 kn + PDV mjesečno ili 2999,90 kn + PDV godišnje! Ne oklijevajte, boljeg prijatelja nećete naći!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš lijepa tema...

Ne znam koliko imam prijatelja, ne brojim, ne puno, ni malo, onoliko koliko sam ih zaslužila.

Nije mi ni važno dok god kraj sebe imam svoje dvije najbolje prijateljice, koje poznajem već preko 15 godina, o kojima volim pričat onako kako roditelji vole pričati o svojoj djeci, one su dio mene, moje sestre, moj ponos.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OCTOBER
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...uh...đe me nađe ;D...ah prijatelji....dugo sam razmišljala o tome šta znači kada čovek kaže prijatelj, a šta znači kada kaže drugar? Jel postoji razlika....pa kao svi znamo da poznanici su oni koje tako srećemo ponekad slučajno na svirkama, u kafićima, na ulici, to smo svi od rođenja apsolvirali...prijatelj je kao neki pojam nekog ko je "uvek tu za tebe"...neko ko te "upotpunosti razume" iako je uglavnom totalno drugačiji od tebe Very Happy...što je normalno...mislim nadopunjujete se jel...ne govorim o onim sličnostima...ijaoooooo i ti voliš taj bend?!?!?! WOWW!!
Drug...hahahha ili drugarica...jeste primetili da kada pokušavate nešto da sakrijete kažete...ma to mi je prijatelj...ono...znamo se već jako dugo....;D
A kada stvarno mislite da vam je neko blizak i kao ne postoji ni u ludilu varijanta da taj neko može da bude vaš neko možda...malo ozbiljniji "prijatelj"...kažete...ma daaaaajjjj to mi je ORTAK ili to mi je DRUG!EJ! Very Happy Mada sve je to individualno...kod mene to ide tako ;D

Elem...odoh van teme....prijatelji...heh...nema prijatelja...realno svi tražimo nešto...nažalost zvuči jako sebično...ali na kraju se tako ispostavi...što je sasvim ljudski nekako...hahahaha...ali ta razmena je neophodna...svi misle o svojoj gu...i...tuđa tuga nas podseća na našu...pa se "saosećamo"...ali sve je to na nekom nesvesnom nivou...zapitajte se da li je stvarno postojala osoba u vašem životu koja bi bukvalno skočila u vatru zbog vas...ako jeste...vi ste jako srećan čovek!ALI JAKO!! Very Happy I cenite to....znači...zaključak...ne razmišljajte o tome...živite trenutak...to je jedino ispravno Very Happy Very Happy...pozz

P.S. MADA! Soul mates POSTOJE! I oni su prava stvar....PUN POGODAK! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2007. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh, prijateljstvo je vrsta ljubavi.
Netko ti je drag i obratno jer postoji vibra, naprosto ste na istoj valnoj duljini.
Prijatelj je osoba kojoj ne moram ništa reći, a mogu sve. U oba slučaja će shvatiti.
Ne moramo se slagati u svemu, ali uvažavati pravo na drugačije mišljenje svakako.
Neki su me ljudi razočarali, naravno. To je život.
Prijateljstva se stječu cijeli život (neću se složiti s ljudima koji smatraju da su u djetinjstu ili mladosti upoznali prave prijatelje i da je to dosta), uključujući i preko net-a. Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: