Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do diplome s JEDNIM ispitom?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ajkula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 9:57 
Naslov:  Re: Do diplome s JEDNIM ispitom?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ukoliko netko može 10-tak najtežih ili najbitnijih ispita sa određenog fakulteta položiti u jednom ispitu, ne vidim razlog da čovjek ne dobije diplomu. To će vjerojatno biti ispit tipa pravosudnog, a ne nekakva sprdačina od ispita, ako uopće ta ideja zaživi. Ima dosta ljudi koji iz raznih razloga nisu bili u mogućnosti ići na fakultet ili ga završiti pa bi trebalo i njima dati šansu da dođu do diplome. Pa nije meni nitko kriv što sam debil i 10 godina završavam pravo, zar bih se trebao vrijeđati ako netko može najvažnije gradivo savladati u jednom ispitu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kealan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: WorldWideWeb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmmm, meni ovo jaaaaako smrdi na predizbornu kampanju..... Ono, zna se koliki je ogroman broj rvata koji su započeli, a nikada završili studij..... Odličan broj potencijalnih birača Laughing

_________________
Coimhéad fearg fhear na foighde!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajkula je napisao/la: ›
Ukoliko netko može 10-tak najtežih ili najbitnijih ispita sa određenog fakulteta položiti u jednom ispitu, ne vidim razlog da čovjek ne dobije diplomu. To će vjerojatno biti ispit tipa pravosudnog, a ne nekakva sprdačina od ispita, ako uopće ta ideja zaživi. Ima dosta ljudi koji iz raznih razloga nisu bili u mogućnosti ići na fakultet ili ga završiti pa bi trebalo i njima dati šansu da dođu do diplome. Pa nije meni nitko kriv što sam debil i 10 godina završavam pravo, zar bih se trebao vrijeđati ako netko može najvažnije gradivo savladati u jednom ispitu.


Kako je pravo sazdano od nekih 30-ak ispita, ne vidim kako netko može dobiti diplomu Pravnog fakulteta ako ih položi 10-ak. Inače, imaju svi oni šansu - barem Pravni fakultet ne odbija izvanredne studente. Ovo uostalom nije korektno niti prema onima koji su marljivo kupovali ispite godinama, sad kad netko bude sve rješavao u par dana. Imat ćemo uskoro fakultetski obrazovanih ljudi više nego branitelja u registru, što nije lako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda je to jedan od načina da se udovolji EU (da,da...znam) jer kad (i ako) uđemo u nju nitko neće moći raditi bez zvanja na nekom radnom mjestu.Tako barem tvrde u našem HZZ, pa se možda ide na ruku ljudima koji već znaju znanje da samo steknu i papir za to.
Osim ako HR ne želi odjednom naglo povećati broj akademskih građana neki drugi razlog za ovako što ne vidim.
al, ne brinite, smislit će oni još veću glupost ako im ova propadne.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam za ovo - nitko neće moći raditi bez zvanja na nekom radnom mjestu. Možda si mislio -na radnom mjestu u državnoj službi. Jer u privatnom sektoru nema nikakvih ograničenja - možeš i zidara zaposliti u marketingu multinacionalne kompanije. U državnoj službi, međutim, ne možeš se ni sad zaposliti bez zvanja, ali si mogao početkom devedesetih.

Ovo je možda točno, da H pokušava naglo povećati broj akademskih građana. To bi moglo biti obrazloženje za ovu glupariju. Blago nama. Sve probleme riješit ćemo jednim propisom. Ono u što druge države ulažu milijarde, i to godinama, mi ćemo riješiti jednim ispitom. Ne može se reći da nije ekonomično. Ta mjera me podsjeća na povećano štampanje novčanica radi vraćanja dugova. Kako je to završilo znaju svi koji su primali plaću početkom osamdesetih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upce necu citati clanak niti komentare.. samo cu reci da je tolika glupost da cak ne vjerujem da je to uistinu netko od ogovornih izjavio.. bice da je to neko nesto krivo cuo prenio..

eventualno kao neki strucni ispit za neko (nize) zvanje.. ali da bi to bilo u rangu s diplomom bilo kojeg fakulteta..

to je tolika glupost da je jos jedna stvar moguca. da to uistinu i je predizborni trik koji sluzi kao prasina u ocima biraca..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
upce necu citati clanak niti komentare.. samo cu reci da je tolika glupost da cak ne vjerujem da je to uistinu netko od ogovornih izjavio.. bice da je to neko nesto krivo cuo prenio..

eventualno kao neki strucni ispit za neko (nize) zvanje.. ali da bi to bilo u rangu s diplomom bilo kojeg fakulteta..

to je tolika glupost da je jos jedna stvar moguca. da to uistinu i je predizborni trik koji sluzi kao prasina u ocima biraca..


Eto, da ne moraš previše tražiti, to je iznio g. Slobodan Uzelac, Državni tajnik za visoko obrazovanje, a pitalo se i neke druge iz Ministarstva obrazovanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U njemačkoj se do uopće izlaska na taj ispit dolazi tako da moraš imati određeno radno iskustvo i preporuke, te moraš proći komisiju koja te osmatra u praksi. Tako bi valjda trebalo biti i kod nas.

No znajući koliko su kod nas sve moguće komisije (ne)potkupljive...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2007. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bedastoće.

do nekog zvanja/certifikata.. ako vec radis i dobro se snalazis u tom poslu, ok je da ondak dobijes neki certifikat o osposobljenosti za odredjeni posao, ali to nikako ne moze biti usporedivo s diplomom.

e da, kad smo vec kod skolstva.. pa jel nismo svi ponosni sto vladamo (ok, kako ko) tako sirokim spektrom opceg obrazovanja.. sto nasi ljudi, koji odu van, jako dobro prolaze pri zaposljavanj itd itd.. a to nam je donilo nase skolstvo.. i sad kao navalja !? ajmo amerikansi sustav uvest ! kog briga gdje je afrika !

(ne, ne mislim da je nese skolstvo idealno, ali da ima dobrih stvari - ima)

kao i ona fora.. jednosmjenska nastav (il kako vec). wtf !? pa u cem je problem s dvije smjene ? ako se pokusam prisjetit svoje skole.. ok, malo me hebalo to jutarnje budjenje.. al ne vidim neki poseban problem cijem rjesavanju treba zurno pristupiti.

sta bi oni ? skolske kampuse ? gdje ce deca da provode cele dane ? gdje ce imati bazen, korvetu i đakuzi ?

.. hebena beverlihilibils generacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: