Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Domaća glazba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 10:38 
Naslov:  Domaća glazba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slušate li domacu glazbu? Koje žanrove?

Koji su vam razlozi, jednostavno vam se svidja domaci stil, ili vas vuku tekstovi koje razumijete na prvu, da ne morate citati lyricse da bi skontali koju rijec netko na engleskom izgovori i sl.

Ne smeta li vam produkcija zaostalost za svijetom ( koja vise nije toliko velika, jer i kod nas ima odlicne opreme, i to u dosta jeftinim studijima, pa i demo snimke zvuce vrlo dobro ) ?

Ja osobno volim ponesto domace glazbe. Ali i to što volim zvuci dosta strano. Primjerice najdrazi domaci bend ikada su mi Animatori, koji ipak imaju Ry Cooder i nekih drugih rockabilly utjecaja, ponajvise americke 60's scene. Od bendova koji trenutno djeluju a pjevaju na hrvatskom bih pohvalio mozda jedino Skaut ( http://www.myspace.com/skaut ), te par odlicnih bendova koji pjevaju na engleskom.

Evo toliko za sada, raspisat cu se vise kasnije kada se vi ostali raspisete... Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....ne bi baš rekao da smo i prije bili jako zaostali za ostatkom svijeta.....jer ako se sjetimo grupe ET koja je odjednom napravila veliki boom sa dance glazbom....i to u trenutku kad se i u svijetu tek pocelo na tom raditi......samo je kod nas ociti problem da ono što je dobro.....ne traje dugo......odnosno....ima super i bendova i glazbe koji se pojave iznenada...naprave super stvari....i onda nestanu.....
....osobno od domace glazbe volim nešto u stilu Colonie....gdje ima dosta ritma....a za sve ostalo mi je dovoljno slušati Otvoreni Radio.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 11:33 
Naslov:  Re: Domaća glazba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tamna strano, za ET si u krivu, ako se ja dobro sjecam, njihov prvi hit singl Tek je 12 sati je izisao negdje '93/94. ili cak kasnije, a evo ti youtube linkovi na nekoliko hitova koji su vec prije toga postojali.Gotovo vi su bili broj 1 ili top 5 na Europskoj listi singlova, a kraj svakoga cu ti napisati i godinu. Tako da je ET radio na podrucju koje je u svijetu vec bapravilo veliki boom, i imali su siguran uspjeh.Slobodno kliknite na spotice da se podsjetite tih divota. dance scena 90ih je jedna od najplodnijih i ujedno najpozitivnijih glazbenih scena.

Snap! - Power 1990.
Vanilla Ice - Ice Ice Baby 1990.
Snap! - Rhytm Is A Dancer 1992.
Dr Alban - It's My Life

a 1993. je krenuo pravi boom
2 Unlimited - No Limit
Culture Beat - Mr Vain
Haddaway - What Is Love
Dr. Alban - Sing Hallelujah
Pet Shop Boys - Go West
Capella - U Got 2 Let A Music

i za kraj meni najdraza pjesma cijelog razdoblja
Prince Ital Joe feat Marky Mark - United

Admin, ajd prebaci ovo i otvori novu temu DANCE 90e Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....s obzirom da su neke stvari kasnile i po 10 godina.....2-3 godine razlike je gotovo nezamarivo.....Cool

..al hvala ti na trudu....što si izbacio neke stvari iz prošlosti.....ipak uz ove stvari su se dešavale neke bitne promjene u mom životu.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo je kod nas uvijek dobrih bendova samo što većina njih je jako brzo prestala sa radom jer :"neš se ti leba od muzike najest" i to je istina živa,osim ako se ne prilagodiš širim masama.
Iako ja nisam ljubitelj takvog stila,ali vjerujem da se neki sjećaju benda Why Stakla.Meni su oni bili sasvim ok i na žalost nisu imali sreće da se rode na plodnijem tlu za takvu vrstu mjuze.
Opća Opasnost (jedan od rijetkih pravih domaćih Rock,ako ne i Hard Rock bendova)
Majke (iako ih ne volim ,ali su mi bolji nego Quireboys,The Black Crows i slični pederi)
Let3
Dik-O-Braz(odličan bend)
Biermacht (dečki su perjali odličan HC početkom 90-ih)
Ashes You Leave (dobar Goth/Doom i uspjeli su se probiti davnih dana vani)
Castrum (isto kao i AYL,samo da im neke stvari nisu udarile u glavu)
Hladno Pivo (malo su mi se zgadili sad kad imaju limenu glazbu,ali su tate za hrpu jebenih MTV "punk" pederčića)
Patareni (ljudi su davnih dana imali split singlove sa Napalm Deathom,Extreme Noise Terrorom)
... i hrpa bendova je bila ili još je,samo što su kod nas problemi u tome što naša ekipa diže u nebo strano govno,a domaće zlato pljuje i naravno medijska pozornost je ravna nuli za takve bendove.
Što se toga tiče (a i još nekih stvari vezanih za svoju "žičanu" scenu) Srbi su carevi.Daju šansu mladim bendovima.
Što se tiče te "šubi-dubi" "doing-doing-doing...unca-unca" scene,to ne želim komentirati jer za mene to i nije glazba...prežvakavanje nečega što je prije 50 godina bilo popularno vani.
Još jedna stvar mi je bila jako zanimljiva.Prošle godine kad su Lordi pobijedili na Eurosongu znao sam da će naši ratari odmah poslati nekakav "rock" bend...hehe...očajno lega...do jaja!

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e vidiš Lucifer ti si dosta okrenuo na underground glazbu, pa cu i tu nesto odgovoriti.

Što se tice Why Stakla, mogu slobodno reci najoriginalniji i najkvalitetniji bend u povijesti Osijeka ( naravno tu se gleda kvaliteta unutar svog žanra, u ovome slusao je to noise/punk ) u kojem su bili jedan od najjacih europskih bendova. Kada si vec spomenuo Patarene, tu je mjesto i za Bolesno Grinje i Dislike, isto fenomenalni grind bendovi, no to je glazba za uži krug sladokusaca Wink
I unutar punk voda bilo je odličnih bendova, pored legendarnih Idijota potrebno je uvijek navesti i AntiTodor i Fakofbolan iz Pule, odlične zagrebačke Supermarket, Apatride iz Požege...

Trenutno na sceni djeluje puno kvalitetnih bendova, no to nije tema ovog topica, jer oni se kod nas nikako ne mogu probiti, jer diskografske kuce djeluju kod nas dosta drugacije. A i vecina kvalitetnih domacih bendova pjeva na engleskom, tako da ostaju u underground krugovima, no večini njih to i odgovara...
Evo samo jedan krači popis :

Indie Scena : Don't Mess With Texas, Casual Elvis, My Buddy Moose, Lunar, Mutual Of Omaha, Peach Pit
MEtal/HC : Igut, Usud, Amok, E.N.D., Zyon, Hidden Layer, This Day Will Burn, Sizif, Dead By Mistake, Pillow Pack, Hesus Attor, One Piece Puzzle, Analena
Punkrock/punk : Debeli Precjednik, Plan B, Dolibasija, Pasi, Overflow, Breaking The 4th Wall, Kriva Istina, Tost, Bruno...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2007. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za one koji vole domaću glazbu, širokog spektra, nek si pogledaju ovaj blog.
imate kompletne albume,kojekakve kompilacije,samo treba kopati.
na ovoj stranici svi albumi od Toše
http://zadar-music.bloger.hr/default.aspx?date=1.10.2007#date15.10.2007

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2007. 19:16 
Naslov:  Re: Domaća glazba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm... podjednako slušam domaću i stranu glazbu, kako mi dođe...

Ali ne mislim da mi nemamo bendova koji su na određeni način "kvalitetni", što god to značilo jer smatram da je to individualno. Ono što ću nazvati šundom, netko drugi neće. Uostalom, nekad mi i totalne budalaštine od pjesama znaju popraviti raspoloženje Wink

Na prvom mjestu s domaćom glazbom mi je definitivno Balašević... bila je to ljubav na prvi stih Wink još davno i ostalo je do danas. Zašto, ne znam objasniti. To je nešto između mene i njega Wink

Jedno vrijeme sam slušala samo Čorbu, EKV, Azru... ma da sad ne nabrajam do besvijesti, manje-više sav ex-yu rock, a i sad se često dogodi da mi se nađu na plejlisti.

Let 3 obožavam, kao i Josipu, Arsena (heh, koja kombinacija)...

Ma, našla bih brdo bendova. Animatori, Električni orgazam, Idoli, Indexi...

Naravno, post vrijedi ako se to "domaća glazba" nije odnosilo isključivo na hrvatsku, nego na svu onu gdje mi nikad ne zatrebaju lyricsi Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2007. 4:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je Senna M zakon!!! Onaj Indijanac kad zapjeva, ma brate milina za uši!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2007. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slusam domacu glazbu malo manje nego stranu ali slusam...slusam ponajvise hrvatski i ex-yu rock i ponesto punka..znaci prljavci,divlje jagode,azra,bijelo dugme,GTŽ,guzva,hladno pivo,let 3,...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: