Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ljubav je samo riječ...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2006. 17:20 
Naslov:  Ljubav je samo riječ...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Where do I begin,
To tell the story,
Of a love that lies within…


Zasto bas ja da se rodim u mjesecu u kom je jedan od dva najlicemjernija praznika u godini? Dugo se pitam da li je na prvom mjestu Valentinovo ili Dan Zena… hmmm… mrtva trka.
Svaki dan treba biti dan zaljubljenih, a ne bih se bunio ni da svaki dan bude Dan Zena. Muzjaci bi tada bili natjerani da se ne iskupljuju za sve gluposti samo sa nekoliko karanfila ili cestitkom, vec da svakodnevno vode racuna kako tretiraju zene oko sebe(!), a zene bi naravno, sve to znale istom mjerom vratiti (!?!) I svijet bi bio ljepse mjesto.

Jos malo pa ulazimo u taj fenomenalni mjesec…a ja se pitam znamo li u cemu se ljubav, o kojoj smo svi tako spremni pametovati, najbolje ogleda…je li to kemija, seks, postovanje, strast… hmmmm, razne su definicije, ali ono sto se rijetko pominje, a ja mislim da bi trebalo doci odmah poslije kemije, a prije sveg ostalog, jest koliko smo spremni uciniti za onog drugog, koje smo kompromise spremni prihvatiti, koliko se zrtvovati za partnera.

Ispricat cu vam jednu istinitu ljubavnu pricu, koja, mislim, dobro moze ilustrirati o cemu vam pricam.

Sreli su se 1991. godine, negdje pocetkom ljeta.
Ona je bila prelijepa i mlada, ali vec priznata kanadska kazalisna glumica.
On je bio moderni gladijator iz Brazila, poznat, mlad, bogat, samozatajan…najbolji.

Upoznali su se u Montrealu, na jednom prijemu, na kom su morali biti, a ni jedno niti drugo nisu bas htjeli.

Ona nije voljela takve manifestacije, a on nije volio stvari koje nisu spontane, I koje u njegovoj glavi nisu imale smisla.

Sjedili su, svatko u svom kutu, kao bokseri, cekajuci gong, kada ce moci otici na spavanje.

On nju nije poznavao.
Njega je poznavao cijeli svijet.

Ona je zivjela zivot mirno i polako, uzivajuci u svemu sto radi I sto ju okruzuje.
On je zivio brzo I ludo, uzivajuci u svom poslu I mozda 20.-tak dana godisnje u odmoru sa svojom ogromnom obitelji.

Slijedeceg dana, na njena vrata su zakucali ljudi koji su za nekoliko sekundi cijeli stan ispunili svjezim cvijecem I dali joj karticu sa posvetom:”Hvala sto ste sinocnji prijem ucinili podnosljivim. A.!”

Dva dana kasnije su se upoznali, I kemija je krenula. Na neki cudan, platonski nacin, do dana danasnjeg nije prestala.

Ona je radila u kazalistu.
On je bio sezonski radnik, 10 mjeseci godisnje na putu. Nisu se puno vidjali.

Ona je mrzila publicitet, novinare I fotoreportere.
On ih je mrzio isto, cak I vise od nje, ali ih nije mogao izbjeci.

Ona je zeljela da se on prestane baviti time cime se bavio, kako bi se posvetio drugim stvarima, njoj, obitelji, nekom mirnijem ili manje opasnom poslu, ali mu nikad to nije otvoreno rekla. Voljela ga je dovoljno da bi znala da mu je njegov posao u krvi, te, da ju nikad nece moci voljeti punim srcem, ako mu bujica adrenalina ne kulja kroz vene, a dovoljno adrenalina je moglo doci samo od njegovog posla. Sam je to nekoliko puta javno I rekao:”Moj posao mi je u krvi, to je moja sudbina”.
On je zelio da ga ona prati tokom sezone, da putuje s njim, ali joj to nikad nije otvoreno rekao. Volio ju je dovoljno kako ju ne bi odvratio od njenih “dasaka koje zivot znace”, ali isto tako, cesto je znao reci:”Ako vec ja moram podnositi novinare, kamere I tipove koji danonocno trce za mnom ne bi li me slikali, ne mora I ona. Barem nju toga mogu postedjeti.”

U naredne tri godine, imali su nedjeljne veceri, ponedjeljke I utorke zajedno, kad bi se on vec morao pakirati I putovati na slijedecu predstavu. Ona je jednom rekla:”Dovoljno mi je da imamo dva dana u tjednu, ali smo tada 24 sata dnevno samo svoji, samo dvoje mladih ljudi koji se vole.”

Imali su zajednicku strast. Djecu!
Ona ih nije mogla imati.
Dok nju nije sreo, on ih nije imao s kim imati.

Ona je odrasla u lijepom, bogatom I sigurnom Montrealu.
On je odrastao u lijepom, siromasnom I vrlo opasnom Sao Paulo-u.
Osim svog posla, nje I obitelji, slijedeca najveca njegova ljubav je bio Brazil.

Jednom je rekao:”Mi koji smo imali srecu, pa smo bogati, ne mozemo biti sretni I zadovoljni zivotom na nasem bogatom otoku, okruzeni morem siromastva”.
Pocetkom 1993. odlucili su da pokrenu fondaciju koja bi mnogobrojnoj brazilskoj sirocadi, inace osudjenoj na nemastinu, kriminal I prostituciju, te prosjecan zivotni vijek od 19 godina, obezbjedjivala skolovanje I sklanjala ih sa ulice, u pokusaju da im otvori neke druge mogucnosti u zivotu.

Na Valentinovo te godine, on ju je zaprosio.
Ona je pristala.

Zakazali su vjencanje za ljeto slijedece godine, u Montrealu, na onom istom mjestu gdje su se prvi put vidjeli, tajno, bez novinara, samo obitelj I prijatelji.

Nastavili su da zive svoje zivote I da se vole, nedjeljom, ponedjeljkom I utorkom, te dva mjeseca izmedju sezona. Ona se preselila u Brazil, naucila jezik I zaposlila se u kazalistu u Sao Paulo-u…Nitko nije mogao shvatiti, kako I zasto jedna kanadjanka moze nauciti portugalski I zeli se preseliti se u Brazil.

Njih dvoje su znali zasto I kako…

U proljece 1994. on je napunio 34. godine, ona 30…cijeli svijet je bio njihov.

On je poginuo 1. Svibnja 1994. godine, zabivsi se automobilom u zid pri brzini od 280 km/h. Zvao se Ayrton Senna da Silva.

Ona je Anne-Marie Hamilton, gledala je pogibiju svoje najvece ljubavi u direktnom TV prijenosu I tiho plakala…danima.

Ostala je u Brazilu. Uz odobrenje obitelji, promijenila je svoje prezime u Senna I nastavila, zajedno sa njegovom sestrom, da radi za Senna fondaciju, koja je do danas iskolovala vise od 600.000 djece…


Zadnja promjena: Allende; 31.01.2006. 0:29; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2006. 18:11 
Naslov:  Re: Ljubav je samo riječ...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › On je poginuo 1. Svibnja 1994. godine, zabivsi se automobilom u zid pri brzini od 280 km/h. Zvao se Ayrton Senna da Silva.

Crying or Very sad
Od tada ne pratim Forumulu 1.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2006. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboravih jednu bitnu stvar, vezano za sve sto ja piskaram ovdje...sve fotke koje vidite u mojim tekstovima bira i postavlja nas vrli admin...da ne bude zabune

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2006. 21:05 
Naslov:  gay
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Zaboravih jednu bitnu stvar, vezano za sve sto ja piskaram ovdje...sve fotke koje vidite u mojim tekstovima bira i postavlja nas vrli admin...da ne bude zabune


Ups, a mi smo vec pomislili da si tatalno gay! Wink

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2006. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova ti je dobra...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.01.2006. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U proteklih godinu dana sve se češće pitam postoji li ljubav uopće. Nekako imam osjećaj da smo ju izmislili. Jer, ne sviđa mi se pomisao da ljubav prelazi u naviku, da se pretvara u podnošenje nekog... i tako...
Možda sam samo premorena večeras, ne znam....

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.01.2006. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
U proteklih godinu dana sve se češće pitam postoji li ljubav uopće. Nekako imam osjećaj da smo ju izmislili. Jer, ne sviđa mi se pomisao da ljubav prelazi u naviku, da se pretvara u podnošenje nekog... i tako...
Možda sam samo premorena večeras, ne znam....


Postojala je.
Velika.
I krepala.
Nikad se nece ponoviti takva.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 9:26 
Naslov:  Re: Ljubav je samo riječ...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zasto bas ja da se rodim u mjesecu u kom je jedan od dva najlicemjernija praznika u godini? Dugo se pitam da li je na prvom mjestu Valentinovo ili Dan Zena… hmmm… mrtva trka.


valentinovo - 14.2.
dan žena - 8.3.

erm? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): ›
u mjesecu u kom je jedan od dva najlicemjernija praznika u godini?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2006. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: ›
U proteklih godinu dana sve se češće pitam postoji li ljubav uopće. Nekako imam osjećaj da smo ju izmislili. Jer, ne sviđa mi se pomisao da ljubav prelazi u naviku, da se pretvara u podnošenje nekog... i tako...
Možda sam samo premorena večeras, ne znam....


Postojala je.
Velika.
I krepala.
Nikad se nece ponoviti takva.



Ma znaš što, jednom sam se isto tako pitala. I bila uvjerena da nikad više... A onda se dogodilo... Valjda je to nepisano pravilo, kad najmanje očekuješ, kad uopće i ne priželjkuješ...

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2006. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Htjela sam napisati - dogodila se, još jača, još veća, još ljepša. Tko zna?

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2006. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neću napisati ništa. neke priče su najbolje...neispričane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2006. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Htjela sam napisati - dogodila se, još jača, još veća, još ljepša. Tko zna?


Blago tebi. Sa srećom ti bilo. Sretnije će ti biti nego meni, sigurna sam.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2006. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

think pink, znam da nam svima nedostaje svjetla ali proljeće je blizu, pa i ljubav koja se skriva iza nekog grmića i oborit će te s nogu kad se najmanje budeš nadala.

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2006. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tužna je ovo gore priča, ali i predivna, ona nije dozvolila da ju to slomi, nego je nastavila svoj život posvećivati svojoj ljubavi i pomagati drugima. on je htio da ona bude sretna.
i kada izgubiš, koliko god teško i bolno bilo, treba biti zahvalan na onome što si imao i nositi to kao snagu u sebi.
zvuči možda malo nepovezano, ali trenutno ne mogu bolje...

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: