Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Money, Money.......

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 11:44 
Naslov: Loot Money, Money.......
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prosječna neto plaća za kolovoz 2007. u Hrvatskoj iznosila je 4.869,00 Kn. Svi znate što je prosjek. Isto tako, podaci koje objavljuje Državni zavod za statistiku temelji se na podacima koje im dostave poduzeža koja isplaćuju plaće...

Što mislite, koliko je potrebno za pristojan život, ne mislim bahatiranje. Svatko od nas ima svoj stil življenja (koji je više manje usklađen s mogućnostima). Netko je važno dobro jesti, drugom dobro se odijevati, trećem voziti dobra kola, četvrti bi malo putovali po bijelom svijetu, oni najsiromašniji prvo plate režije..... prohtjevi su različiti.

Za uvod famozna scena iz filma Cabaret:




Koliko je - prema vašem mišljenju - potrebno za bar pristojan život?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je to stvarno prosječna plaća, onda sam ja debelo potplaćen!! Kad će sljedeći štrajk???

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.11.2007. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to je samo 2k više od moje crkavice.

ODVRATNO! Kome se moram naguziti za tu plaću.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 12:27 
Naslov: Loot Re: Money, Money.......
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Prosječna neto plaća za kolovoz 2007. u Hrvatskoj iznosila je 4.869,00 Kn.

u kojem to paralelnom svemiru, i kako da dođem tamo?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sindikalna košarica za četveročlanu obitelj za listopad 2007.godine na nivou Hrvatske iznosi 5.774,04 po uvjetom da obitelj ne živi u podstanarstvu.

Ovaj iznos sadrži minimalne mjesečne izdatke za prehranu, stanovanje, prijevoz, odijevanje, obrazovanje i kulturu. Oko 35% ide za prehranu, 29% za stanovenje, ostalo što bude... 500-njak kuna je za odijevanje Rolling Eyes

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve ovisi..da li si podstanar...
imaš li djecu?...
živiš li sam ?

Ako ćemo "idealno"..recimo da živiš sam u svome i voziš svoje.. ne treba ti puno..
Režije + hrana + đeparac

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ta prosječna plaća je banana kojom se bacaju krofne u oči građanima, kakih 4500+ kuna, svako ko ima 4500kn plaću je presretan, a prosjek popravljaju gosn Mudrinić s mjesečnom plaćom od 380 000kn i njemu slični, e sad izračunajte koliko on može pokriti onih radnika čija je plaća 2000 kn pa da prosjek ispadne 4500+kn, jer meni se iskreno neda Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Sindikalna košarica za četveročlanu obitelj za listopad 2007.godine na nivou Hrvatske iznosi 5.774,04 po uvjetom da obitelj ne živi u podstanarstvu.

ma strašno.. ja se iskreno divim četveročlanim obiteljima, gdje roditelji imaju 4.800kn - zajedno!! ne znam kako li oni to..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrume, znamo da kad jedan jede kupus, a drugi meso, u prosjeku sarma.
Više im se isplati dati Mudriniću toliku plaću nego otpremninu, jer je naš pametni čovjek iz dijaspore sklopio dobar managerski ugovor.

Sindikalna košarica jeste smiješna, prije bih rekla da je to za život jednočlanog kućanstva.

Da, navodno da za nas u Slavoniji i Baranji treba i manje od navedenog iznosa. Confused

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.11.2007. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni meni sa neda više razmišljati, jer ću si sjebati dan sa ovime. Gasim net, previše sranja za danas!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po mojoj nekoj gruboj procjeni za neki mladi par da zive kao podstanari a da nije shupa ili neka ultra mini garsonjera minimaano mjesecni troskovi zivota oko 5 milja. ono sto oni zaracunavaju u sindikalnoj kosarici su osnovni troskovi, znaci da nakon posla dodes doma i sjedis u stanu.
s obzirom da vecina ljudi imaju place od 3000 kuna, vecina tih novaca bi otisla samo osnovne troskove zivota sto je otuzno. pa onda snovi o kupovini stana, eventualno auta padaju u vodu... zalosno ali istinito.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
ma ta prosječna plaća je banana kojom se bacaju krofne u oči građanima, kakih 4500+ kuna, svako ko ima 4500kn plaću je presretan

Zaboravljaš dvije stvari - plaće su u zapadnim županijama puno veće nego kod nas, a realni prosjek plaće je puno veći nego što kaže statistika jer se veliki dio mjesečnih plaća (ne bi vjerovao koliki) isplaćuje na sivo. Gazda isplati šljakeru minimalac, a ostalo mu da na ruke ili u obliku bonova za neku samoposlugu.

Osobno smatram da jedna četveročlana obitelj može relativno dobro živjeti isključivo ako ima budžet veći od 10.000 čuna mjesečno. Tu smatram da mogu plaćati stan, hranu, oblačiti se, voziti auto i ponekad negdje otputovati. Sve preko toga je dobrodošao bonus.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la: ›
po mojoj nekoj gruboj procjeni za neki mladi par da zive kao podstanari a da nije shupa ili neka ultra mini garsonjera minimaano mjesecni troskovi zivota oko 5 milja.

Ne pretjeruj.... stanarina za takav stan je cca 1000 kuna, a režije otprilike isto toliko ili manje. Hrana i potrepštine za dvoje nisu preko 1000 kuna mjesečno, osim ako baš nisi malo rastrošnija.

Daklem, mladi par može sasvim komotno živjeti sa 3000 kuna, a sve ostalo može otići u štednju, džeparac, troškove auta ili tu i tamo putovanje.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Hrana i potrepštine za dvoje nisu preko 1000 kuna mjesečno, osim ako baš nisi malo rastrošnija.

Hm, da li si ti nekada skuhao ručak ili ga kuhao minimalno tjedan dana svaki dan? I da li si ikada ti sam išao u trgovinu mjesec dana i nabavljao jestive namirnice i ostale kućanske potrepštine poput sredstava za čišćenje, pranje, wc papira i svega onoga što u kući uvijek ima a ti ne znaš odkud se to stvorilo ali znaš da je tamo, kao npr. kava, šećer, mlijeko, majoneza i-šta-ja-znam-što-sve-ne? Po ovoj tvojoj izjavi o tisuću kuna za hranu, zaključila bih da ne.. vi muški nekako nemate osjećaj za cijenu hrane i koliko to stvarno košta.. jedan takav živi samnom i baš smo neki dan išli u šoping kućanskih potrepština. Potrošili smo 400 kn a u vrećicama nije bilo materijala da skuhaš jedan kompletan ručak.. On je ostao u čudu, a ja sam se samo nasmijala.. 1000 kn mjesečno za hranu i kućne potrepštine nije dovoljno za dvoje ljudi..
zlusch je napisao/la: ›
Daklem, mladi par može sasvim komotno živjeti sa 3000 kuna, a sve ostalo može otići u štednju, džeparac, troškove auta ili tu i tamo putovanje.

aaaaaa, wrong!! ne može.. i to ti govorim iz prve ruke.. mladi par, kupili stan, opremili stan, žive..
plaćaju: stambeni kredit, kredit za namještaj, hranu, gorivo, režije, naravno u minusu su na tekućem.. ne ostane im od plaće ništa.. tako da nemaš što staviti sa strane a o putovanju da ne pričam... a recimo da su primanja mjesečna jedna i pol prosječna hrvatska plaća..
Takvom paru potrebno je minimalno 11000 kn mjesečno da bi jeli, platili i podmirili sve gore navedeno pa bi im onda vjerojatno ostalo cca 3000 kn do slijedeće plaće od kojih se može kupiti odjeća, izaći van ili eventualno negdje otputovati..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.11.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vecina ljudi u Hrvatskoj je po tome potplacena, a iz toga proizlazi da ta vecina moze(unaprijed isprika na izrazima) drkat k.... i jest govna.... Doslovno se sve svodi na zivotarenje, iz mjeseca u mjesec placas rezije, kupujes hranu i to je to. Tzv. cupkanje u mjestu. Doslovno ima ljudi sa puno manjim primanjima od sindikalne kosarice, a pitanje je kako oni prezivljavaju? Oni nisu madjionicari vec carobnjaci. Onaj konj David Copperfield je goli kurac za njih... Zajebana je ova tema....

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: