Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HR u NATO

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li za ulazak RH u NATO

Da
57%
 57%  [ 11 ]
Ne
36%
 36%  [ 7 ]
Nemam misljenje/ne zanima me
5%
 5%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 19


Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2007. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@DanicaV - bajuneta je posuđena od AK-47 ;-)

wendy je napisao/la: ›
Koliko sam ja shvatila, izdvajat će se 12 milijuna dolara godišnje iz državnog proračuna za članstvo u NATO-u. Od toga će oko 4 milijuna ići na doprinose koji idu u zajedničke fondove NATO-a, a ostalih 8 na hrvatske vojnike i domaće predstavnike NATO-a. Nesumnjivo je da ćemo morati izdvojiti još novaca i radit će se o milijardama kuna... ali moje je mišljenje da bi nam razvijanje individualne obrane odnijelo i milijarde dolara.


Dobro si shvatila... Tih 12 milijuna baksa je samo članstvo. Članstvom ne dobivaš automatski oružje i sustave. Njih ti onda nude ostale zemlje članice. Onda nam po vojarnama (budući da smo u NATO-u pa će delegacije dolaziti i odlaziti) počinju plaziti raznorazni savjetnici i njima slični, vraćaju se doma sa podacima da bi ti poslije mjesec dana na vrata pokucali sa 'konkretnom ponudom' oružanih sustava, koje eto, prodaje korporacija koja njih plaća ispod pulta...
A RH si sama plaća novo oružje, ono ne dolazi darovano, sa ili bez članstva...

wendy je napisao/la: ›
Tu se slažemo... Ali nekako mi se ne čini da će njihovo "know-how" netko slušati ili uvažiti.


Varaš se, u posljednjih deset godina HV je podosta surađivao sa ostalim vojskama (poglavito onima iz zemalja u NATO) - predstavnici kojih su pokazali prilično veliki interes za iskustvima HV-a iz rata.
Nedavni primjer: http://www.mvpei.hr/nato.aspx?mh=220&mv=1563&id=3650

wendy je napisao/la: ›
ali ako je vjerovati proračunima MORH-a, plaćat ćemo manje, a dobiti više. Uostalom, težimo ka nekim europskim standardima... pa ne možemo se onda uspoređivati s, ne znam, Kostarikom. Uostalom, naš menatlitet je neusporediv s njihovim.


Pojasni ovo sa plaćanjem manje za više?
EU standardi nemaju nikakve veze sa NATO paktom. Standardi u NATO-u vojne su prirode ili civilne koja se veže na vojnu.
btw, Kostarika nema vojsku - https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/cs.html ;-)
Pogledaj si malo kostarikanske podatke pa ćeš vidjeti puno podudarnosti sa RH. Izvrsno odabran primjer!

wendy je napisao/la: ›
O ovome bi se dalo raspravljat, a sad za to nemam vremena. Činjenica je da se rat protiv terorizma danas vodi u gotovo cijelom svijetu. Baš kao što je terorizam ugrozio gotovo cijeli svijet.


Dalo bi se raspravljati, yep, na nekom drugom topicu čak. Osobno mislim da je cijela sintagma 'rata protiv terorizma' bull.

wendy je napisao/la: ›
Osim ovdje. Iskreno, mene je strah same ideje o "oružanim sustavima istoka". Možda je to povezano s određenim knjigama koje sam čitala, možda i s odrastanjem na američkim filmovima.. ali mi je i to draže od odrastanja na našoj selektivno pisanoj i uljepšanoj povijesti.


Gle, ne baziram svoje mišljenje na nekoj 'našoj' verziji povijesti. Samo kažem da, objektivno, nisu sustavi s istoka ništa lošiji (dapače) od onih sa zapada. Samo su višestruko jeftiniji.

wendy je napisao/la: ›
Ne znam, rekla sam da nisam kompetentna "stručno" raspravljati o ovoj temi jer ne znam dovoljno i ne smatram da sam u pravu pod svaku cijenu.. ali moje je mišljenje da trebamo ući u NATO.


Dakle - strah od oružja istočnog bloka iracionalni je strah od nepoznatog? Mislim da su te previše zaplašile izjave nekih zagovornika NATO-a u RH, poglavito onih sa vlasti, onih koji su bili na vlasti i onih koji misle doći na vlast.
Svi se oni nadaju masnom dijelu provizija jednom kada NATO-ovi korporativni stručnjaci sastave ponude za 'oružje bez kojega nismo mogli'. U nedostatku realnog argumenta šire strah od, jao si ga nama, Osame koji će se valjd' cessnom spičiti u cibonin toranj... Za mene je taj konstantni FUD više terorizam od bombaša samoubojica. Oni se ne stignu naslađivati panikom koju su posijali...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2007. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Kad smo se dotaknuli nekih slika kakvi trebaju biti SOLĐERS, evo i moj prijedlog!


Hehe, izgleda kao da je iz Fallout-a izašla, samo što nema tri sise Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.11.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra i opasna mala! Very Happy

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
davorccc je napisao/la: ›
Kad smo se dotaknuli nekih slika kakvi trebaju biti SOLĐERS, evo i moj prijedlog!


Hehe, izgleda kao da je iz Fallout-a izašla, samo što nema tri sise Very Happy

ajd, objasnite mi čemu joj služi ono...među nogama?za zbunjivanje protivnika?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.11.2007. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › btw, Kostarika nema vojsku - https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/cs.html ;-)
Pogledaj si malo kostarikanske podatke pa ćeš vidjeti puno podudarnosti sa RH. Izvrsno odabran primjer!


Pa zato sam i navela Kostariku, jer nema vojsku Wink A sličnosti s Kostarikom imamo sad, ali Hrvatska kao teži Europi (kad narastem bit ću kao Finska), a ja se nekako bojim da mi sami ne možemo opstati ovakvi mali. Very Happy Meni bi bilo najdraže da možemo biti samostalna mala državica kojoj ne treba ništa izvana. Ali, već smo preduboko zaglibili da bi to sad bilo moguće. Mene je zapravo strah ekonomske i ine izolacije. Wink

Ma ne znam, ne razumijem se dovoljno da bih mogla raspravljat s tobom, priznajem, neću dalje, samo ću ispast blesava. Tek sam nedavno saznala osnovne stvari o našoj politici, dosad me apsolutno nije zanimalo, čekaj par mjeseci Razz

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: