Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Granice humora?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 8:25 
Naslov: Gniark ! Granice humora?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tema je stara, ali mi je posebno bila aktualna kad je prikazivan film Borat. Nisam bila u Kazahstanu, no nekako mi se činili da je S.B. Cohen dobro pretjerao i da je film mogao snimiti i s nekim izmišljenim imenom zemlje.

Citat: › Gdje su granice dobrog ukusa, vjerojatno je pitanje koje se provlači kroz svako društvo od onog trenutka kada su stari Grci ustoličili satiru. Satira je spasonosni oblik kolektivnog liječenja smijehom. Ona nemilosrdno razotkriva brojne skrivene ljudske nastranosti i slabosti. To je prkosan, beskompromisan otpor duha svakoj obmani, zlu i tiraniji. Satira je razobličavanje našminkane laži u svrhu otkrivanja gole istine. Ova stara definicija očigledno tek treba zaživjeti na našim prostorima koji se diče brzo usvojenom demokracijom, jer još uvijek nije isključeno da se u domaćoj inačici demokracije može nastradati zbog vica.

Izvor: T-portal

I dok je 'Leteći Cirkusa Montyja Pythona' već općeprihvaćen (klasik), Zlikavci ili Gencijalci su za neke uvredljivi.
Sad kad smo obasuti propagandnim porukama stranaka različite orijentacije, pokazalo se da se ljudi znaju uvrijediti ako kažete nešto protiv "njihove stranke". Oni što hodaju sa slušalicama u ušima, izledaju mi malo kao zombiji, ali mislim da to i nije loše rješenje (uz mogućnost da te trkne auto jer si u svom svijetu).

Dakle, mislite li da trebaju postojati granice humora i postoje li granice nakon kojih humor prelazi u vrijeđanje?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Dakle, mislite li da trebaju postojati granice humora i postoje li granice nakon kojih humor prelazi u vrijeđanje?
Pa sad, trebala bi postojati neka granica poslije koje humor više nije humorističan, ali takovu granicu može odrediti samo svaka osoba ponaosob, jelte. Ono što je meni humor, mnogima više nije, odnosno prag tolerancije i razumijevanja humora varira od osobe do osobe. Neki ljudi su cijepljeni od humora i njima su još eventualno smiješni neki prastari vicevi o Muji i Hasi.... Humora nam treba uvijek i ne bi nam netko drugi trebao određivati što je smiješno a što ne, kao što je to bio slučaj sa zabranjivanim Zlikavcima i slično. Koga smeta, nek ne gleda...
Da ne duljim, za svaku vrstu humora postoji vrijeme i mjesto, a na pojedincu je za odabrati želi li ili ne želi gledati/slušati....

btw, kad smo kod humora.... Pozdrav svim idiJotima na forumu i svima Vama koji nas trpite na chatu i okupljanjima.... Naš humor nije za svakoga, pa nešto kontam da je i prag tolerancije crnjaka i odvratnoća na forumu prilično visok Laughing

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konretno, za mene je skoro cijela predizborna kampanja na granici crnog humora. Ne mogu da se gorko ne smiješim kad čujem kojekave gluposti izjavljuju ti naši političari. Dobro, to je tema za drugi thread, ali je aktualna pa zato.
Od ostalih stvari, nikako mi ne leži 'humor' koji se svojevremeno prikazivao u 'Jesam te!' ili Punk'd emisiji na tvu. Inače mi se sviđa skrivena kamera, ali situacije u koje su postavljane osobe i snimane, nikako mi se ne sviđaju i na granici su lijepog ponašanja. No to je valjda humor u SADu. Osobno mi se više sviđa britanska inačica humora i britanski pristup....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, britanski humor je ok, uštogljen za neke, ali meni je ok.
Što se tiče skrivene kamere, nekako mi se čini da čovjek preraste tu vrstu humora.

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): ›
btw, kad smo kod humora.... Pozdrav svim idiJotima na forumu i svima Vama koji nas trpite na chatu i okupljanjima.... Naš humor nije za svakoga, pa nešto kontam da je i prag tolerancije crnjaka i odvratnoća na forumu prilično visok Laughing


Izgleda da se ubrajam u idiJote.... Very Happy

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da sam humor po sebi nema granice. granice postavljaju okolnosti u kojima se taj humor događa. pod okolnosti smatram prvenstveno smisao za humor osoba među kojima se taj humor odvija, jer taj smisao za humor treba biti kompatibilan, inače jedna strana ne razumije humor druge strane. ali, pod okolnostima smatram i ostale aktualnosti: socijalnu, nacionalnu, političku, ekonomsku... te aktualnosti nameću trenutnu granicu dobrog ukusa.


Zadnja promjena: DonQuijote; 14.11.2007. 8:49; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osjecam se prozvan.. Smile

Danice, moras nauciti prihvatit salu na svoj racun.. a kako se cesto postavljas kao da si 'popila svu pamet svijeta' .. meni je super interesantno, bas tebe, tu i tamo malo podbost.. Wink

anyway, nhf.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › Osjecam se prozvan.. Smile

Danice, moras nauciti prihvatit salu na svoj racun.. a kako se cesto postavljas kao da si 'popila svu pamet svijeta' .. meni je super interesantno, bas tebe, tu i tamo malo podbost.. Wink

anyway, nhf.


Krivo se osjećaš, Antimone, ne vrti se svijet oko tebe.
Znam da ti je interesanto..... Very Happy

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 9:29 
Naslov:  Re: Granice humora?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuo sam ja za tog humora negđe, ne znam točno di se kreće al kažu da naleti tu i tamo Zbunj, zbunj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2007. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Humor je k'o i picka. Mala stvar, al' covjeka veseli...

Slazem se s donQ-om, granica, kao i smisao za humor su postavljeni od strane sudionika humora.

Netko moze nesto podnijeti, nekome je nesto duhovito i smijesno, dok bi nekom drugom to isto potpuno sablaznjivo.

Stoga uvijek prvo pousam opipati puls duhovitosti drustva u kojem se nalazim. Ako osjetim da je atmosfera duhovitosti i humora sukladna mojoj - pridruzim se, ukoliko osjetim da je drugacija - pratim ili se iskljucim iz sudjelovanja.

Smatram da humor postaje problem onog trenutka kad se humor forsira, bilo od sudionika, bilo od pojedinca koji se ne uklapa pa povlaci sve na svoju stranu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 10:20 
Naslov:  Re: Granice humora?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gle...u redu je i šaliti se na nečiji račun, ali sve u nekim granicama...nije u redu da ta šala i nekoga povrijedi... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 10:33 
Naslov:  Re: Granice humora?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve ovisi o društvu u kojem si, situaciji i raspoloženju, neko može podnjet i malo brutalniji humor, neko ne, s nekim se odma skontaš, ista valna duljina valjd, nekom se moraš prilagodit, postoje situacije koje nisu za kreveljanu i onda ne potenciraš i naravno raspoloženje, nekad si "normalan" nekad si ozbiljan (rijetko Smile ), ništ ne treba forsirat tako ni humor, kontam si da je smisao za humor nasljedan (deca ima da mi se smiju do smrti, moje il njiove nije važno), i tužno je al istinito da ima ljudi koji se ne znaju smijat, a smijeh liječi Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, smijeh liječi, ali ima jako puno ljudi koji se vole smijati na tuđi račun, ali kad su sami u pitanju..... hm.

Ima situacija kad se počneš nesvjesno smijati, npr. kad se netko ispruži na ledu, a ovaj sve zvijezde vidi.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Da, smijeh liječi, ali ima jako puno ljudi koji se vole smijati na tuđi račun, ali kad su sami u pitanju..... hm.

da, ovo me uvijek ljutilo.. ljudi koji se znaju sprdati na tuđi račun, ali ne znaju prihvatiti šalu na svoj vlastiti.. evo ja sam prva koja će se uvijek sprdati na svoj račun, ali znam i vratiti.. i kad skontam da se neka osoba ne zna šaliti na svoj račun, onda jednostavno odustanem.. kol'ko ljudi, tol'ko ćudi.. netko ne konta šalu ni da mu je nacrtaš, a netko opet ima tako lud smisao za humor..
..meni su osobno najdraže ''crnjak'' osobe, s obzirom da sam i sama sklona crnom humoru Smile hm, znala sam često doživiti da su me gledali kao da sam pala s Marsa zbog tog.. Rolling Eyes oh well!
..a što se tiče zabranjivanja Zlikavaca, to mi je apsolutno bedasto.. ajme, pa šta bi engl. kraljevska obitelj onda trebala reći, koliko se Britanci sprdaju s njom.. osobno obožavam britanski humor, inteligentan mi je.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2007. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obozavam se smijat...sve vrste humora...nisam od onih koji se uvrijede kada ih neko zajebava...štačeš...zajebavam i ja njih...pa bude sve oke...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
delboy
Offline
Ukupno postova: 64
Lokacija: na biciklu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

volim šalu,nevolim zajebanciju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: