Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prva pomoć i zaštita???

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2007. 15:29 
Naslov:  Prva pomoć i zaštita???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi smo bar jednom u životu prošli neku nastavu prve pomoći i zaštite, u školi, pa kod polaganja vozačkog.
Ali nešto si kontam, da se nađem u situaciji da treba pružiti pomoć, nisam sigurna da bih bila korisna, osim da pozovem pomoć, što je često premalo. Piše da ne treba stvarati paniku, to mislim da ne bih.

Ima zapravo korisnih stranica na temu:

http://www.zastita.com.hr/content/blogcategory/108/215/
http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12716&

Sjećate se ičega o pružanju prve pomoći, ono - umjetno disanje, imobilizacija, kako postaviti nekoga da se ne uguši...?

Jeste bili u prilici nekome pomoći?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2007. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, ja sam jednom na mobitel preko VIP-a skinula besplatnu aplikaciju - prva pomoć. Korisno, sve je ukratko objašnjeno, što učiniti u slučaju krvarenja, nesvjestice, opekotina... Međutim, sigurno se neću sjetiti prčkati po mobitelu kad se nešto takvo dogodi. Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...na žalost imao sam puno prilika pružiti nekome prvu pomoc......ovo na žalost je zbog toga što je pruženje te prve pomoci bilo uvijek kod prometnih nesreca......bolje da sam negdje pio s tim osobama u birtiji....nego što sam došao u priliku da mu moram pružati prvu pomoc.....

....istina je da se prva pomoc polaže samo jednom...kad ideš polagati za vozacki ispit....iako bi bilo korisno na neki nacin....kroz neke seminare.....tu prvu pomoc ponoviti.....
....oni koji zbog svog posla moraju imati položeni higijenski minimum....svake 4 godine...imaju pored higijenskog minimuma....i predmet iz prve pomoci....tako da ipak malo onove svoje znaje....
...no bez obzira na sve....koliko god netko poznavao pružanje prve pomoci....jako puno njih....u tom trenutku kad se nešto dogodi....jednostavno zablokiraju.....i ne mogu sebi pomoci....a kamoli drugome......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2007. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjećam se onog najvažnijeg - zaustavljanje krvarenja, umjetno disanje, masaža srca, bočni položaj. Da, i sjećam se sigurnih znakova smrti Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
....istina je da se prva pomoc polaže samo jednom...kad ideš polagati za vozacki ispit....iako bi bilo korisno na neki nacin....kroz neke seminare.....tu prvu pomoc ponoviti.....
....oni koji zbog svog posla moraju imati položeni higijenski minimum....svake 4 godine...imaju pored higijenskog minimuma....i predmet iz prve pomoci....tako da ipak malo onove svoje znaje....
...no bez obzira na sve....koliko god netko poznavao pružanje prve pomoci....jako puno njih....u tom trenutku kad se nešto dogodi....jednostavno zablokiraju.....i ne mogu sebi pomoci....a kamoli drugome......Cool


Ja sam naučio prije 10 godina kad smo se pripremali za natjecanje, sjećam se skoro svega, ali to je nešto sasvim drukčije od onoga za vozački...puno opširnije, bar što se tiče primjene i dijagnoze ozljede.

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.11.2007. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svega se toga sjecam, heh.a zast stalno otvaras neke medicinske teme?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › no bez obzira na sve....koliko god netko poznavao pružanje prve pomoci....jako puno njih....u tom trenutku kad se nešto dogodi....jednostavno zablokiraju.....i ne mogu sebi pomoci....a kamoli drugome......Cool


Uh, istina. Na lutki je bilo sve taaako lagano, ma bila sam tako ponosna na sebe. A onda mi je tata pao s krova... on urla od bolova, a ja od panike osijek031.com smile Ajd da sam samo pozvala hitnu i da nisam ništa napravila... ja sam ga USTALA i posjela na stolicu. Pao je u nesvijest, naravno, i počeo se gušiti jezikom... Pa ti sad spusti na pod osobu više nego duplo težu od tebe i okreni ju na bok. sva sreća da mama nije paničar Very Happy i da ja nisam budući znanstveni djelatnik, jel osijek031.com smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la (Pogledaj post): › svega se toga sjecam, heh.a zast stalno otvaras neke medicinske teme?


Tak' mi palo na pamet.
Ali skontaš da ekonomija ljude s portala baš nešto jako ne zanima, politika već više ali ona bude pljuvade (a sve u duhu tolerancije Rolling Eyes ). O filmovima već ima.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.11.2007. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lik koji nam je držao predavanje nakon što je održao silno predavanje rekao " svi imate mobitele pa najbolje zvati hitnu ".

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: