Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Autoškole će poskupjeti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 13:01 
Naslov:  Autoškole će poskupjeti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najniža cijena obuke za nove vozače u hrvatskim autoškolama uskoro bi mogla porasti i do 50 posto, pročulo se ovih dana među vlasnicima autoškola i potencijalnim kandidatima za obuku.
Iz više izvora Večernjak je doznao da su u MUP-u odlučili udovoljiti zahtjevima autoškola za povećanje minimalne cijene nastavnih sati, što su predstavnici autoškola nekoliko puta tražili – cjenik je donesen u prosincu 2004. godine.
Poskupljenje je dogovoreno na nižoj razini MUP-a, podržava ga i Hrvatski autoklub, a novi bi se cjenik trebao potpisati nakon izbora.
Pravilnikom o jedinstvenim minimalnim izračunskim elementima vrijednosti nastavnog sata u autoškoli propisane su minimalne cijene za predavanja iz prometnih propisa i sigurnosnih pravila te za nastavu upravljanja vozilom.
Za predavanja je cijena 15,61 kuna po satu, a za vožnju 101,42 kuna po satu. Novim pravilnikom cijene će navodno biti više za 45-50 posto.
Iz MUP-a i HAK-a nitko ne želi službeno potvrditi skorašnje poskupljenje, što je i razumljivo s obzirom na predizborno vrijeme.
U autoškolama, pogotovo zagrebačkima, jedva su dočekali taj trenutak jer, kažu, troškovi su od 2004. višestruko rasli, a cijene autoškola nisu se mijenjale iako im je pravilnikom to dopušteno.
"Situacija je u Zagrebu specifična jer je tu najveći broj autoškola. Mi se zbog velike konkurencije moramo držati minimalnih cijena jer, ako ih povisimo, izgubit ćemo polaznike. Trenutno je prosječna minimalna cijena između 4000 i 4100 kuna, na što se još dodaje cijena ispita, liječničkog pregleda i predavanja iz prve pomoći. U nekim regijama s manje autoškola, Istri na primjer, cijene su već dogovorno povećane, pa u nekim autoškolama obuka stoji i 7000 kuna", rekao je Neđad Kljajić, direktor zagrebačke autoškole Laki start.
Povećanje minimalne cijene nastavnog sata podržava i Vladimir Bitanga iz autoškole Europa, koji je i predsjednik Udruge autoškola pri Hrvatskoj udruzi poslodavaca.
"Čuo sam da je odobreno povećanje cijene, ali mi to još zvuči nevjerojatno jer je riječ o predizbornom razdoblju. Povećanje cijene svakako podržavamo.
Trudili smo se dosad unutrašnjim rezervama kompenzirati porast troškova od 2004. godine, ali više ne možemo. Poskupjelo je gorivo, osiguranje, cestarine, najam poslovnih prostora, a došli su i novi troškovi pa je povišenje cijena neizbježno" obrazlaže Bitanga.
Net.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2007. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek najavljuju poskupljenje, ionako već imam vozačku 5 godina osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poskupljuje sve, vozački je malo skup, ali gradski prijevoz je dovoljno dobro rješen da ne moraju svi imati aute...ekologija ljudi, a ne kupovanje auta koje ne trebate na kredit! Smile

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2007. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e baš si se tu zeznuo gradski prijevoz sucks, četvrtak peta nema uopće tramvaja, a subotom voze svakih sat vremena u noćnom terminu...

da ne spominjemo jug II koji ni subotom po noći nema autobusa, već im je zadnji u 23:30

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.11.2007. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha.-... nek poskupi..ja sam položila svoj vozački... i vozačka se smječka u novčaniku... belj...

MissTake je napisao/la: ›
da ne spominjemo jug II koji ni subotom po noći nema autobusa, već im je zadnji u 23:30

da to je bedara...znam idem uvijek na jug.-.hmmm da pješke....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joooj, otkad oni to vec govore da ce poskupit pa još nije..... a ionako me nije briga, ja vec imam vozacku, pa tak da.....

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom da uvijek ima kandidata....ocito da autoškola nikad nije preskupa.....danas svaka šuša može imati vozacku.....
...no s obzirom da obicno.....placanje autoškole financiraju roditelji.....vjerujem kako ce samo oni gunđati na nove cijene.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 414
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko ja znam prije nekih mjesec dana je već poskupjela. I sad polaganje izađe oko nekih 6000 kuna.

_________________
www.excalibur.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.11.2007. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet?!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: