Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnaziju!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 20:35 
Naslov:  Nezadovoljni učenici klupama blokirali ulaz u 3. gimnaziju!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekoliko desetaka školskih klupa i stolaca od kojih je bilo nemoguće ući u unutrašnjost škole, dočekalo je jučer ujutro spremačice 3. gimnazije kada su došle na svoje radno mjesto u privremenim prostorima Matematičke gimnazije, u bivšoj vojarni u Hadrijanovoj ulici.
- Spremačice su došle raditi oko 6 sati i dočekalo ih je "brdo" školskih klupa i stolica naslaganih na vrata. Na njima bilo je pismo u stilu krimi-priče koje nam je jasno ukazalo na to da su neki učenici, revoltirani što nastava počinje u 7 sati, pokušali na ovaj način nešto promijeniti. Spremačice su se dobro namučile kako bi sav taj namještaj pomaknule, rekla je Diana Čapin, tajnica Matematičke gimnazije.
Novinare su odmah ujutro pozvali učenici koji su dolaskom u školu u 7 sati zatekli neobičan prizor, ali su znali o čemu se radi.
- Ne želimo ustajati u šest kako bismo stigli na nastavu u 7 sati. Pokušali smo kroz učeničko vijeće promijeniti vrijeme početka nastave i dogovoriti sastanak s ravnateljicom. Za sada nismo uspjeli. Iako nam govore da nastava tako rano mora počinjati zbog nedostatka prostora, mi u to ne vjerujemo, rekao je 18-godišnji učenik koji dodaje da je vrijeme kada im počinje nastava najvjerojatnije i potaklo ovaj čin revoltiranih učenika.
- Izmješteni smo iz svoje zgrade u Tvrđi i nemamo dovoljno učionica za sve izborne aktivnosti koje učenici biraju po svojim željama. Zbog učenika putnika, nismo u mogućnosti nastavu produžiti do 20 sati, pa stoga počinjemo sat vremena prije. Objasnili smo učenicima zbog čega moraju dolaziti u 7 ujutro, ali očigledno nisu shvatili. Morat ćemo s njima opet porazgovarati i pokušati naći zajedničko rješenje, kazala je Lidija Neznanović, profestorica i voditeljica smjene u 3. gimnaziji i dodala kako je ovo, na žalost, jedan od problema koji nisu uspjeli na vrijeme detektirati.
Uslijedit će, doznajemo, sastanak s djecom na kojemu će im ponovno biti objašnjeno zašto nastava počinje ranije nego drugim srednjoškolcima. Intencija je pokušati pronaći drugi model prema kojem bi mogli ići u školu u neko drugo vrijeme, iako je to za sada gotovo nemoguće. U školu je pozvana i policija koja je obavila očevid, nakon koje su stigli i krim-policajci. Iako su učenici na drastičan način pokazali svoje nezadovoljstvo trenutačnim stanjem, i tajnica i voditeljica smjene ipak su ukazale da ništa nije uništeno, niti je što iz kruga škole nestalo.
glas-slavonije.hr

Malo smo razmaženi Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.11.2007. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a mogli su biti i maštovitiji malo!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...mogli su samo pomakniti sat unaprjed....i pravit se da imaju nastavu od 8.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E da su malo razmaženi... osijek031.com smile

Da treba prosvjedovati protiv nečega ili zapeti pa učiti, ne bi se dosjetili.
Generacijama postoji nulti sad od 7:10 pa nikom ništa i svi preživjeli.


Koliko godina imaju "djeca" u 3. razredu gimnazije?
Super mi je ona formulacija da nisu shvatili Question
Pametna dječica. I razumna.
Sve bi dali za nauku, ali ustat malo ranije, jok.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2007. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto se ne bi borili za nešto takvo? U našem razredu ima dosta putnika, a i ima onih koji se ustaju pol 5 da bi stigli na bus. I kakve to veze ima sa učenjem? Mi smo zadovoljni, DanicaV, svojom naukom.
Učionica ima dovoljno za sve. Ove izborne aktivnosti su glupost, skoro pa ih i nema. A i to što ima je žalosno. Nekoliko učenika na fizičarima s profesiricom koje nikad ni nema zauzimaju cijeli razred da bi zujili. Ujutro idemo u školu, trgovine ne rade, nema cigara ni hrane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa šta onda što se ustaju u pola pet?
Znaš u koliko sati se ustaju ljudi koji rade od 6 sati?
Ako je netko već 3. razred gimnazije, to je takoreći čovjek koji bi za godinu dana trebao biti sposoban brinuti se za sebe. Malo smo prekomotni.
To što nema cigara ujutro, stvarno mi žao. Razlog za poludjeti.
Pekare rade obično od 6 ujutro, kao i dosta trgovina koje prodaju hranu.

p.s.
Onaj tko se bavi naukom, nikada nije u potpunosti zadovoljan, jer mora postojati izvjesna doza "nezadovoljstva", želje za novim znanjima... tako da razmisli što si napisao.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2007. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni osobno se nije teško dizati u pola 6, niti je bitno zbog čega se diže ovolika galama. Svima je bilo smješno... Bitno je to što nas ravnateljica nikad ne želi saslušati, tj., ona jednostavno nema sluha za nas. Toliko smo problema imali, i čim bi se došli žaliti njoj, ona bi poput stroja pedagoški lupala "rješenja" s puno "razumjevanja", dok bi ono potrčkalo od pedagoginje ko papiga ponavljalo sve što i ova. Nikad se nismo žalili zbog gluposti, nismo tako razmaženi. Konstantno mjenjamo profesore iz gotovo svih predmeta, a to su oni koji su tek završili fax. Svaki radi na svoj način i teško je prilagoditi se. Npr, iz matematike smo promjenili u ove 4 godine možda više od 7-8 profesora. Svaki novi profesor je jako zbunjen; ova nova nema pojma matematiku, redovito joj iskopamo greške, a i često se zna da nam moraju oni prirodno talentirani učenici objašnjavati matematiku pred pločom, jer se jadna ženska zabunila. A to je prečesto. Isto tako i sa fizikom. Puno smo profesora promjenili. Prošle godine je bila profesorica koja nam je možda bila u cijeloj godini MAXIMALNO 10 SATI NA NASTAVI, NIKAD NIJE RJEŠILA NITI JEDAN ZADATAK. Sve smo morali sami i jedva smo se snalazili. Hrvatski: u jednom satu obradimo gramatiku, CIJELI UDŽBENIK, redovito svake godine kupujemo nove čitanke koje su više od 120 kn, tako da ne možemo kupovati stare, niti ove prodati... Ali te stvari uopće nisu sve što se događalo. Mi smo se žalili na TAKVE stvari, koje su za našu dobrobit. Mnogi žele studirati neke određene predmete koji su im potrebni ili ih izabrati za maturu, ali kako kad su profesori potpuno pasivni, posve subjektivni, ocjenjuju gramatiku na testu iz matematike, ne znaju objasniti neke stvari nego im je najlakše sve baciti na prozirnicu i grafoskop pa prepiši, itd, itd... Jesmo, uvijek smo pokušali prvo sami sve ješiti mirno, razgovorom. Ali oni jednostavno ubrzo nastave po starom, a ravnateljica obožava pričati gluposti, od ovakvih smješnih ispada praviti cijelu aferu i ne SLUŠATI NAS. Baš me zanima što će to ona sutra postići svojim sastankom s učenicima. Bude li nas opet muljala, lako ćemo ju pročitati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam cijelu srednju isao u skolu od 7 ujutro i nikad se nitko nije bunio protiv toga...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2007. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja stalno imam predavanaj od 7:30, posao od 7, te sam u srednju išla od 6:45

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ja stalno imam predavanaj od 7:30, posao od 7, te sam u srednju išla od 6:45


nemoj u prvom licu, jos ce ispasti da diskriminiraju zene Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak, ovo što si napisao je neka druga priča. O tome nam pišite i prosvjedujte, a ne o tome da škola počinje u 7 sati.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nikad nisam imala nulti u srednjoj.
Sad imam i mrzim to. U toplijim mjesecima još ok, ali po zimi... dok je vani još mrak.. AAAAAAAAAAAAAAAAA.... kak sam razmažena i tako me nije briga za to.
Vi veseli ranoranioci ste mi idoli!

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2007. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije bitno (samo) to što su pojedinci učinili, taj je ispad jasan; dalje sam objasnio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono što su pojedinci učinili i razlog koji su naveli je tupast, nepriličan 3. razredu gimnazije.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2007. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
ja stalno imam predavanaj od 7:30, posao od 7, te sam u srednju išla od 6:45


Pa ja konstantno idem spavat oko 6-7 ujutro!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: