Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ulična sloboda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2007. 9:18 
Naslov:  ulična sloboda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

razmišljam neku večer, dok sam šetala psa preko drave, kako kod nas u stvari ima vrlo malo uličnog kriminala. ne većini mjesta na zemlji mi ne bi smjelo uopće pasti na pamet šetati se po noći, a kamo li na mjestu kao što su trim staza ili katakombe.. obzirom da smo mi ipak (još uvijek) zemlja u tranziciji, prilično mi je čudno zašto je tako... mislim da su slične stvari teško moguće u jednoj rusiji ili rumunjskoj, ili zemljama drugačijeg statusa, recimo italiji ili americi.. što kaže na to forumska dijaspora?
kad smo pričali o tome, kaže moj dragi kako je pričao s nekim amerikankama koje nisu mogle doći k sebi od čuđenja kako se u osijeku mogu šetati navečer po ulici i promenadi... mislim, helou - to je šetnja po ulici!!! čini se kako imamo tu slobodu i luksuz kojega ni sami nismo svjesni... mi hodamo po ulici... neki ljudi si to ne mogu priuštiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2007. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vraga strah me ići kući po noći, koliko idiota pogotovo kad pijani idu iz tvrđe

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2007. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ne znam bas cat, nedavno je cura pretucena u pola bijela dana, i ima jako puno onih ulicnih drkarosa. nije sigurno ali nije toliko opasno da ce te netko ubiti na ulici zbog 100-200 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2007. 11:02 
Naslov:  Re: ulična sloboda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Recimo, majka moja je bila tri puta u SADu i svaki put kad bi se izasla prosetati bi je zaustavio serif ili policajac kojeg je netko nazvao da se nepoznata zena seta po ulici usred bijela dana. Tamo svi zive u automobilima pa im je cudno da netko malo i protegne noge. U Osijeku mi je najgora Vukovarska i Europska, bas me nekako prpa kad prolazim nocu. Inace sam dozivjela nekoliko prepada dok sam zivjela u Rijeci, tamo tek ima razlicitog svijeta zbog tranzita i luckog identiteta, pa se moze vidjeti sve i svasta. Imala sam i Mace jedno vrijeme.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2007. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

betty je napisao/la: ›
pa ne znam bas cat, nedavno je cura pretucena u pola bijela dana, i ima jako puno onih ulicnih drkarosa. nije sigurno ali nije toliko opasno da ce te netko ubiti na ulici zbog 100-200 kn.

uličnih drkaroša ima od kad znam za sebe, njih ne brojim pod stvarne prijetnje, oni samo govore "ks ks" i retardirano se smiju ako ih pogledaš dok miluju svoje patetično čedo... ali ako ih počneš psovat, useru se i pobjegnu Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›

uličnih drkaroša ima od kad znam za sebe, njih ne brojim pod stvarne prijetnje, oni samo govore "ks ks"


i "maco, maco"! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2007. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja sam doživio da mi se neki stranci i strankinje (LA, hong kong, finska itd.) čude kako je ovdje mirno, možeš ići pješice u bilo koje doba dana i noći. svima je bilo super što se mogu vraćati pješice noću iz tvrđe kućama. a mi se žalimo kad nemamo prijevoz! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.11.2007. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa i u kini je isto tako ... šetam gradom po noći i niko me nije ni pogledao a kamol nešto napravio

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2007. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zato volim ovu našu tzv. provinciju...
u velegradovima ni po danu ne možeš šetati bez nekog straha, a o noći da ne govorim...taxi službe i raznorazni ini prijevoznici u dvostrukim redovima ispred noćnih klubova u vrijeme od 02-05h uredno čekaju one koji nemaju svoje prijevozničko sredstvo....

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2007. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da...Ovisi samo koliko imas srece...Imam prijatelja koji redovno 2-3 puta godišnje dobije batine od slučajnih prolaznika.

Štoviše ovog puta ga je baš potrefilo, sutra ima snimanje na Milijunašu, a ne zna hoce li moci nastupiti, jer u petak je dobio batine, i ima ožiljke i dva flastera po licu, a ovi gledaju dosta na estetski.

I to zato, što je naletio na dva Zg skinsa, koji su se ne znamo otkud stvorili tu, i vidjevši da nosi palestinku uletila je boca u glavu i onda cipelarenje.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2007. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Pa da...Ovisi samo koliko imas srece...Imam prijatelja koji redovno 2-3 puta godišnje dobije batine od slučajnih prolaznika.

onda je pehist ili sam traži batine.

ja ne znam za takve slučajeve, a cijeli život živim u osijeku, u donjem gradu, retfali i sad u centru. a svojednobno sam često bio i po jugu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2007. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
Pa da...Ovisi samo koliko imas srece...Imam prijatelja koji redovno 2-3 puta godišnje dobije batine od slučajnih prolaznika.

onda je pehist ili sam traži batine.

ja ne znam za takve slučajeve, a cijeli život živim u osijeku, u donjem gradu, retfali i sad u centru. a svojednobno sam često bio i po jugu...


Ma ima malo i toga u mlađim godinama. Kad se klinci dokazuju kretanjem u čoporu (oni bi više voljeli da je to banda).

Inače, ulične opasnosti rastu s veličinom grada, uz obilan utjecaj općeg stanja u odabranoj državi (pa eto u Oslu se može, iako je velik, dok u Brazilu, JAR-u, i sličnima, sami ni u trgovinu po kruh i mlijeko.) Ja sam zadovoljan stanjem u Osijeku, osim što je gradska rasvjeta prilično loša, pogotovo po parkovima, i manjim uličicama. Nešto su se za Đapića i o toj temi raskokodakali, ali eto, prićekačemo kao i s ostalim stvarima.

Kod nas su najveća opasnost alkoholičari s oružjem (koji će se, kad naprave sranje, prigodno uvijek nazvati razvojačenim braniteljima i osobama s dijagnozom PTSP-a, iako se ta bolest u velikom broju zemalja uopće ne priznaje - alkoholičar s puškom je alkoholičar s puškom, bio on prije toga u ratu ili ne.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.11.2007. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cat jel ti to prizivas vraga?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2007. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
cat jel ti to prizivas vraga?



...heh...baš tako.....nije valjda da nekima fali što kod nas nema toga....
...al dobro....bilo bi fora kad ideš prošetati psa....da u ruksaku nosiš zolju....4 bombe....2-3 uzia.....i eventualno još bacac plamena.....u slucaju da te napadne omanja skupina pijanih maloljetnih delikvenata......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2007. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
cat jel ti to prizivas vraga?



...heh...baš tako.....nije valjda da nekima fali što kod nas nema toga....
...al dobro....bilo bi fora kad ideš prošetati psa....da u ruksaku nosiš zolju....4 bombe....2-3 uzia.....i eventualno još bacac plamena.....u slucaju da te napadne omanja skupina pijanih maloljetnih delikvenata......Cool

trudim se ali nikako mi ne uspijeva dokučiti iz čega ste takve zaključke izveli.. Rolling Eyes
poanta mog posta je bila naglasiti kako smo bogatiji od puno ljudi na zemlji za nešto što uzimamo zdravo za gotovo i nismo toga uopće svjesni.. jel sad jasnije?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: