Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvoren medijacijski centar u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2006. 15:21 
Naslov: Great ! Otvoren medijacijski centar u Osijeku
24.01.2006. 7:29
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U utorak, 24. siječnja u 12 sati otvoren je Medijacijski centar u prostorijama Centra za mir, nenasilje i ljudska prava u Županijskoj 7.

Medijacija je odgovorno rješavanje sukoba uz pomoć treće, neutralne strane.
Sudionike je pozdravila direktorica Centra za mir Branka Kaselj, zamjenik veleposlanika Velike Britanije David Hunt, a otvaranje centra i postupak medijacije podržali su i policajac u zajednici i sutkinja koji će uz pomoć ovog centra imati manje posla i zadovoljnije građane.

Najavljeno je i otvaranje centara u Belom Manastiru i Vukovaru.
Radno vrijeme osječkog centra je radnim danom od 10 do 14h, a utorkom i od 16 do 18 sati. Kontakt osoba je medijatorica Sonja Stanić.

Sve dodatne informacije možete dobiti na web stranici www.centar-za-mir.hr, telefonu 214 582, ili u Centru za mir, nenasilje i ljudska prava u Županijskoj 7 u Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, baš sam u sklopu predmeta socijalne i pedagogije slobodnog vremena sudjelovao u prezentaciji medijacije među djecom osnovnih škola. Naime djeca sukobe u razredu riješavaju međusobno uz pomoć razrednih medijatora. u svakom razredu bude po dva ili tri medijatora. Same medijatore uče i osposobljavaju njihovi učitelji u skolpu vannasatavne aktivnosti. Mislim da od trećeg ili četvrtog razreda i tako kroz cijelo osnovno školsko borazovanje se podučavaju medijatorskim vještinama. Zapravo podučava ih se kako riješiti sukob između dvije osobe na nepristran naćin. Stvaro to su hvale vrijedne aktivnosti učenika i njihovih učitelja.

No šteta je što odlaskom u srednju školu se sve to prekida. Bilo bi recimo dobro da su u tom smislu osnovne i srednje škole nekako povezanije, barem kada je riječ o spriječavanju nasilja među učenicima.
Eto gledoa sam klinci kako to rade uz pomoć svojih učitelja i moram priznati da su učiteljice i učitelji napravili dobre stvari u tom pogledu. Konkretno bila je riječ o učenicima Oš Vijenac 4. 5. i 6. razredi.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomo
Post Postano: 25.01.2006. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Centar za mir, nenasilje i SRPSKA prava - to je njihova funkcija...

Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Centar za mir, nenasilje i SRPSKA prava - to je njihova funkcija...



Hm, kad već imaš ovakovo mišljenje, savjetujem ti da sam osnuješ svoj Centar za mir, nenasilje i.... (ne znam čija - naciju si biraj po volji) prava. Pa onda, naravno, dijeli djecu po vrtićima i osnovnim školama po nacionalnosti.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: