Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Misija:"Tolerancija 2006"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 11:32 
Naslov:  Misija:"Tolerancija 2006"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro jutro, dobar dan i na kraju dobro veče za one koji ovo čitaju u dijaspori.Moj nik nejm je Srboljub Stanković, nemam nikakve veze ni sa Hrvatskom ni sa Slavonijom a ni sa Osijekom sem što sam nekoliko puta boravio u njoj(naravno, pre onog nesrećnog rata(čuj mene-'nesrećnog",kao da ima srećnih ratova).Obišao sam Dalmaciju, dobar deo Slavonije, Yagorje...Živim u Srbiji tj u nesrećnoj kobajagi federaciji SCG.
Lutajući sajberspejsom pade mi na pamet da se registrujem i da se neko vreme družim sa vama-osiječanima.

Interesuje me koliko smo evoluirali(ako jesmo) od kraja osamdesetih i da li je danas u 2006 prosečan građanin Hrvatske države tolerantniji nego recimo 2000-te.

Priroda posla kojim s etrenutno bavim povremeno zahteva posete sajtova balkanskih gradova i mogu slobodno reći da vaš sajt izgleda sasvim pristojno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije valjda da još uvek nema komentara?
Svakako je i 'ignorancija' stav i govori o stepenu tolerancije...
////
( o o )
+-----------oOOOo--(_)--oOOOo-----------+

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala na komentaru za site.

Mozda je problem u tome sto si ti ocekivao da ce netko komentirati tvoju "egzoticnost", ili sto li si vec pomislio...

Postavi pitanje, daj misljenje, pitaj za misljenje o necemu konkretnom i onda ocekuj reakciju.

P.S. Ne moras 8 puta slati istu poruku da bi ju netko primjetio.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Hvala na komentaru za site.

Mozda je problem u tome sto si ti ocekivao da ce netko komentirati tvoju "egzoticnost", ili sto li si vec pomislio...

Postavi pitanje, daj misljenje, pitaj za misljenje o necemu konkretnom i onda ocekuj reakciju. \


P.S. Ne moras 8 puta slati istu poruku da bi ju netko primjetio.

Poštovani Leone, pre svega ne mislim 'egzotičan" i ne znam šta ste time mislili reći.Svoju nacionalnu pripadnost ne bih nazvao egzotikom.Ali, zaboga, možda se to kod vas po novogovoru danas tako zove

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Egzotičnost"!!!
Svakako da arhaični jezik maskira i ublažava oštricu pisanja ali počesto ubode u bit stvari.Ok, i ovo ulazi u analizu "Tolerancije 2006 "

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srboljub je napisao/la: › Poštovani Leone, pre svega ne mislim 'egzotičan" i ne znam šta ste time mislili reći.Svoju nacionalnu pripadnost ne bih nazvao egzotikom.Ali, zaboga, možda se to kod vas po novogovoru danas tako zove


Slobodno se ukljuci u sve rasprave na forumu... ima dovoljno tema, zasigurno ces se u nekoj pronaci i imati sto reci... ako imas stav o bilo kojoj temi, tvoj stav zasigurno nece biti ignoriran...

S obzirom kako si se predstavio i kakav komentar ocekujes, vjerujem da si ti taj koji sebe dozivljava egzoticnim...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Planirao sam da topik iskopiram na svim podtemama Razgovora ugodnih da bi istraživanje bilo sveobuhvatnije. Milsio sam da će se uključiti i tzv hommo nepoliticusi.Moderator je drugačijeg mišljenja pa ćemo se zadržati samo na Politici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry, kakve veze ima tolerancija sa politikom?

Da li pod terminom "tolerancija" podrazumijevas isljucivo medjunacionalnu toleranciju, ili se odnosi na dozu tolerancije prema raznoraznim stvarima, ljudima i pojavama u svakodnevnom zivotu?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2006. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srboljub je napisao/la: ›
Interesuje me koliko smo evoluirali(ako jesmo) od kraja osamdesetih i da li je danas u 2006 prosečan građanin Hrvatske države tolerantniji nego recimo 2000-te.


A kad smo mi to bili netolerantni?????
Devedesete????? Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
Sorry, kakve veze ima tolerancija sa politikom?

Da li pod terminom "tolerancija" podrazumijevas isljucivo medjunacionalnu toleranciju, ili se odnosi na dozu tolerancije prema raznoraznim stvarima, ljudima i pojavama u svakodnevnom zivotu?

Poštovani Allende, ni ja nisam mislio da tolerancija ima veze SAMO sa politikom ali moderator foruma je nažalost takvog mišljenja .Naravno da tolerancija znači odnos prema svakoj "drugačijosti" (da se tako nespretno izrazim).Npr-prema mom seksualnom opredeljenju(uzgred da napomenem da sam-straight da ne dođe do neke zabune), neuobičajenom zanimanju, neobično velikom nosu, buljavim očima, pripadnosti određenoj etničkoj skupini, veroispovesti...a na kraju i političkom opredeljenju.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvažena(i) Gemi, netolerancija
Gemi je napisao/la: ›
Srboljub je napisao/la: ›
Interesuje me koliko smo evoluirali(ako jesmo) od kraja osamdesetih i da li je danas u 2006 prosečan građanin Hrvatske države tolerantniji nego recimo 2000-te.


A kad smo mi to bili netolerantni?????
Devedesete????? Smile


Uvažena(i) Gemi, netolerancija postoji od onog trenutka kada su plemena evoulirala u nacije.Nije valjda neophodno da navodim primere iz bliže istorije...ajmo onda u antička, prehrišćanska vremena :npr-antisemitizam. On svoje korene vuče iz antike a posledica netolerancije različitosti između paganskih naroda i jevreja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srboljub je napisao/la: › Poštovani Allende, ni ja nisam mislio da tolerancija ima veze SAMO sa politikom ali moderator foruma je nažalost takvog mišljenja.


Kmh, cisto za informaciju. Ovaj thread si zapoceo u forum Politika. Nakon pola sata si istu poruku poslao u jos 10 drugih foruma. Ako je problem u nesnalazenju s forumskim softwareom i slicno, slobodno pitaj...

Ukoliko si greskom ovo zapoceo u forumu Politika, a zelio bi da se premjesti u neki drugi forum, samo reci...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se cini da se vas dvojica niste bas najbolje razumjeli, ali dobro, diskusija je krenula, sto je dobro. Mislim da smo mi Balkanci u mnogome vise tolerantni nego sto pokazujemo, valjda imamo onaj impuls da glumimo frajere vise nego sto je to potrebno. Jedan moj friend je vrlo glasan i aktivan u kampanji protiv izjednacavanja prava homoseksualaca (samo jedan primjer), a onda kad je shvatio da ima homoseksualca u firmi, rekao je:"Jebiga, jest peder, ali je dobar radnik i super se uklapa u ekipu s kojom radi".

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
Meni se cini da se vas dvojica niste bas najbolje razumjeli, ali dobro, diskusija je krenula, sto je dobro. Mislim da smo mi Balkanci u mnogome vise tolerantni nego sto pokazujemo, valjda imamo onaj impuls da glumimo frajere vise nego sto je to potrebno. Jedan moj friend je vrlo glasan i aktivan u kampanji protiv izjednacavanja prava homoseksualaca (samo jedan primjer), a onda kad je shvatio da ima homoseksualca u firmi, rekao je:"Jebiga, jest peder, ali je dobar radnik i super se uklapa u ekipu s kojom radi".

Imao sam sreću da sam
tokom studija prošao školu tolerancije prema gej/lezbo osobama.Ista je stvar kao i među hetero-osobama:ima luckastih pa i ludih, ima ozbiljno psihički obolelih, agresivnih, dobrica, zajebanih...Imam i dobrog prijatelja iz detinjstva koji je tek pre neku godinu oznanio sredini svoje seksulano opredeljenje.Eno ga sada u Švedskoj, oženio nekkavu babu zbog papira a bavi se tipično gej zanimanjem-frizerajem Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slovna greška:oznanio-oBznanio.A krio je, jadnik, čak i od dobrih prijatelja sve dok mu otac nije otišao bogu na ispovest a koji je inače bio jedan od viših službenika u tadašnjoj vladi srbije.
Nego, prijatelji, definisasmo li o kakvoj toleranciji diskutujemo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: