Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



TOŠE SVETAC!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 0:28 
Naslov:  TOŠE SVETAC!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Makedonska pravoslavna crkva razmatraće mogućnost da tragično nastradali Toše Proeski bude proglašen za sveca, nakon brojnih zahtjeva vjernika

Makedonska pravoslavna crkva razmatra mogućnost da Toše Proeski bude proglašen za sveca, nakon brojnih zahtjeva vjernika, kaže prespansko-pelagonijski vladika Petar, predsjedavajući u makedonskoj crkvenoj komisiji za kanonizaciju. Vladika Petar kaže da je još prerano da se preciznije govori o ovoj temi i da će konačna odluka biti donijeta kada se prikupe sve činjenice o humanitarnim i vjerskim aktivnostima prerano preminule makedonske pop zvezde.

U crkvi postoji pravilo na koji način se neka ličnost može proglasiti za sveca, kaže visoki zvaničnik makedonske pravoslavne crkve, i dodaje: - Pravilo je da se inicijativa podnosi nakon nečije smrti. Potrebno je da prođe izvjesno vrijeme, da se daju konkretni prijedlozi, da se prikupe sva saznanja o nečijem radu i da se potom odluči ispunjava li ta osoba uslove da bude proglašena za sveca. Činjenica je da je Todor Proeski bio veliki vjernik i da je ostavio velika dijela iza sebe - kaže prespansko-pelagonijski vladika Petar.

Američko-kanadski mitropolit makedonske pravoslavne crkve Metodij izjavio je da nije obavezno da neko ko treba da bude proglašen za sveca mora i da pravi čuda.


-Molim vas iznesite vi svoje rekcije na ovo.....ok, svaka cast Tošeu Proeskom, ali što je previše previše je...bio je mlad, uspješan, teen idol, ali stvarno da li je zavrijedio toliku cast da bude proglasen svecom???? uskoro ce onda i imat dan sv. Toše


Zadnja promjena: zeros; 09.04.2008. 20:42; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.10.2007. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja nevjerujem!eto stvarno neznam šta da kažem!Imat ce pravoslavci dan sv. Toše ja to nisam tako da ništa, ali šta je previše previše je!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.10.2007. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je već pretjerivanje...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

besposlen pop ovce krsti

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje mišljenje se zna...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la: ›
Ma ja nevjerujem!eto stvarno neznam šta da kažem!Imat ce pravoslavci dan sv. Toše ja to nisam tako da ništa, ali šta je previše previše je!


Radi se o Makedonskoj pravoslavnoj crkvi, ne i o Srpskoj...
Iskreno, ne zanima me koga će neka crkva kanonizirati, nek' se budale vesele.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 15:19 
Naslov:  Re: TOŠE SVETAC!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma prestrašnoo.... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mayla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: malo tu, malo tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahaha, štaaa?!!! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2007. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je već stvarano pretjerivanje!Dobro ajde kažu bio je vjernik,činio je,to je nepobitno dobra djela,koja su meni onak ok za svakog normalnog čovjeka ako ih je u mogućnosti napraviti.
Mislim malo mi pretjerivanje,pa nije prošlo ni šest tjedana od smrti.
Kontam si to se neko istrčao ispred makedonske pravoslavne crkve.
Iskoristio trenutak da iskoči u medije.
Tugo moja s čim se ljudi bave!

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2007. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Uma je napisao/la: ›
Ma ja nevjerujem!eto stvarno neznam šta da kažem!Imat ce pravoslavci dan sv. Toše ja to nisam tako da ništa, ali šta je previše previše je!


Radi se o Makedonskoj pravoslavnoj crkvi, ne i o Srpskoj...
Iskreno, ne zanima me koga će neka crkva kanonizirati, nek' se budale vesele.

Točno makedonska pravoslavna crkava je odvojena od srpske!

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2007. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ima drugacija pravila koliko sam ja shvatila kod njih nije bitno da li je netko ucinio cudo za vrijeme zivota , vec koliko pripadnika crkve ,tj. naroda zeli da odredjena osoba bude proglasena svecem.a navodno je puno zahtjeva predano.
glupo mi je raspravljat o necemu sto se ne tice moje religije,i ja osobno nemam nista s tim hoce li ili nece tose biti svetac. u ovo moderno doba ne znam koje bi cudo morao napraviti da bi ljudi ostali sokirani i zateceni. koliko sam ja shvatila on se bavio humanitarnim radom i dosta pomagao svoju zajednicu. mozda je bas to, u ovo vrijeme kad nitko ne zeli vodit brigu o drustvu ,manje sretnima i siromasnima, pravo cudo pa neka ga proglase svetim.
britanci se ne bune kad ostatak svijeta govori o njihovoj Diani kao o svetici,iako svi novi podatci i biografije o njoj govore da se najmanje dobrotvornim radom bavila a vise to koristila za svoju promidjbu,uslikala sa par puta u minskom polju i dala ruku osobi zarazenoj aidsom,i samo te 2 slike svi pamte o njenom dobrotvornom radu,ostatak vremena je punila naslovnice svojim aferama.
dakle tose je bio jedan skroman decko koji je svoju glazbu i talent utrosio i na pomoc drugima.pa ako se makedonija s njim ponosi kao britanci sa princess Di a.k.a "narodnom proncezom" ,pa nek se makedonija ponosi sa svojim Tosom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.10.2007. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Uma je napisao/la: ›
Ma ja nevjerujem!eto stvarno neznam šta da kažem!Imat ce pravoslavci dan sv. Toše ja to nisam tako da ništa, ali šta je previše previše je!


Radi se o Makedonskoj pravoslavnoj crkvi, ne i o Srpskoj...
Iskreno, ne zanima me koga će neka crkva kanonizirati, nek' se budale vesele.

Ma boli me kita koja pravoslavna ne zanima me ni jedna ni druga samo znam da mi vec ide na živce to sve, ok moje saučešće ali lega moj.....

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: