Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Flash mob

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 16:49 
Naslov:  Flash mob
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam jel ovo već bilo, ali izgleda kao super zajebancija osijek031.com smile
Zamislite hrpu ljudi koja vas iznenada okruži i, uz klicanje, nekoliko puta baci u zrak. Nakon desetak sekundi vas ostave na miru i svatko iz gomile nastavi svojim putem. Ako vam se to dogodi, postali ste žrtva tzv. 'flash moba', izražavanja u kojem se veće skupine ljudi, obaviještene putem e-maila ili internetskih stranica, u isto vrijeme nađu na istom mjestu i izvedu neku spačku.


Flash mob je izraz koji se odnosi na kratko i efektno djelovanje veće skupine ljudi. Akcije se dogovaraju unaprijed i odvijaju se uvijek u javnim prostorima. Obično je riječ o čistoj zabavi, pa su akcije koje provode u pravilu glupave, besmislene i bezopasne i zapravo su neka vrsta tajnovite igre koja zbunjuje i iznenađuje prolaznike.
Flash mob dopušta sve – od zajedničkog čitanja novina ili imitiranja ptica u parku do zbunjivanja trgovaca u dućanima i plesanja na željezničkoj stanici. Popis ostvarenih javnih zezancija je poveći, a za sve je kriv Bill Wasik, jedan od urednika uglednog američkog časopisa Harper, koji je u travnju 2003. u New Yorku organizirao prvu akciju te vrste.
Akcija je pokrenuta zahvaljujući internetu. Pedesetak sudionika je obavijest o 'zavjeri' dobilo na e-mail, a ljudi su bili pozvani da se okupe u jednoj trgovini na Manhattanu. Nažalost, ta je akcija zabilježena kao neuspjela jer je i trgovina dobila obavijest da se nešto sprema.
Međutim, drugi put, samo koji mjesec kasnije, akcija je u potpunosti uspjela – stotinjak ljudi okupilo se u njujorškoj trgovini Macy's glumeći članove nepostojeće komune koji traže 'ljubavni sag' za svoju zajednicu i dogovaraju se na opće čuđenje i zbunjenost prodavača treba li im zapravo taj sag.
Meta idućeg 'napada' bila je trgovina cipela koju su napunili navodni turisti iz Marylanda, a vijest o flash mob akcijama pročula se i izvan granica New Yorka. Flash mob je postao popularan u cijelom SAD-u, a ubrzo i u Europi, Australiji i Singapuru.
Svuda vrijedi jednako pravilo – obavijest o planiranoj akciji raspačava se putem e-mailova, detaljne upute dobiju se na ugovorenom mjestu, a sama akcija ne traje dugo, efektna je i sudionici ne izazivaju nerede.
tportal.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zuhra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 327
Lokacija: Rijeka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo zadnje je najjace
ajmo napraviti tako nesto nekome hmm poznatome u gradu
recimo deezu Smile)

_________________
Zuhra031
**************
hosting 10gb disk, 10gb bw, sve free
-> regaj se http://api.binhoster.com/redir/95665
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuhra je napisao/la: ›

ajmo napraviti tako nesto nekome hmm poznatome u gradu


zasto ne....trebamo se samo dogovorit i to je to....ja sam ZA

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 414
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2007. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zuhra je napisao/la: ›
ovo zadnje je najjace
ajmo napraviti tako nesto nekome hmm poznatome u gradu
recimo deezu Smile)

Otkad sam ja poznat!? hehe

_________________
www.excalibur.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2007. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prekrasno!!!!! savršeno!!!!! osijek031.com smile
ajmoajmoajmoajmoajmoajmo..... predlažem i autora prve spačke - CIRCA! osijek031.com smile
moje povjerenje u stupanj poremećenosti njegovog uma nemjerljivo je osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.10.2007. 20:36 
Naslov:  Re: Flash mob
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je u Osijeku tako nešto teško provedivo, nažalost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To me podsjeća na onu foru kad se ljudi okupe(dogovore se preko mail-a ), nešto izvedu i nestanu u oblaku prašine. Bilo je to i u Zagrebu kad se po lijepom sunčanom danu okupilo 20-tak ljudi na Trgu, držali su kišobrane u rukama i "čitali" knjigu. Kako su se pojavili, tako su i nestali svako na svoju stranu.
Tako je meni palo na pamet kako bi izgledalo kad bi se pred katedralom 5 minuta prije 12 pojavilo 50-tak ljudi sa stolicama, sjednu i gledaju u sat na katedrali i kad odzvoni 12h svi se pokupe i svako na svoju stranu. Bez ikakve priče među sobom... Smile
(sad vidim da je to ista stvar samo je ovaj video više kao skeč a ne Flash mob)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
To me podsjeća na onu foru kad se ljudi okupe(dogovore se preko mail-a ), nešto izvedu i nestanu u oblaku prašine. Bilo je to i u Zagrebu kad se po lijepom sunčanom danu okupilo 20-tak ljudi na Trgu, držali su kišobrane u rukama i "čitali" knjigu. Kako su se pojavili, tako su i nestali svako na svoju stranu.
Tako je meni palo na pamet kako bi izgledalo kad bi se pred katedralom 5 minuta prije 12 pojavilo 50-tak ljudi sa stolicama, sjednu i gledaju u sat na katedrali i kad odzvoni 12h svi se pokupe i svako na svoju stranu. Bez ikakve priče među sobom... Smile
(sad vidim da je to ista stvar samo je ovaj video više kao skeč a ne Flash mob)

ajdeeeeeeeee..... meni je to predivna ideja, ajmo ajmo ajmoajmoajamo.... pliiiiiiiz!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
To me podsjeća na onu foru kad se ljudi okupe(dogovore se preko mail-a ), nešto izvedu i nestanu u oblaku prašine. Bilo je to i u Zagrebu kad se po lijepom sunčanom danu okupilo 20-tak ljudi na Trgu, držali su kišobrane u rukama i "čitali" knjigu. Kako su se pojavili, tako su i nestali svako na svoju stranu.
Tako je meni palo na pamet kako bi izgledalo kad bi se pred katedralom 5 minuta prije 12 pojavilo 50-tak ljudi sa stolicama, sjednu i gledaju u sat na katedrali i kad odzvoni 12h svi se pokupe i svako na svoju stranu. Bez ikakve priče među sobom... Smile
(sad vidim da je to ista stvar samo je ovaj video više kao skeč a ne Flash mob)

ajdeeeeeeeee..... meni je to predivna ideja, ajmo ajmo ajmoajmoajamo.... pliiiiiiiz!!!!!!


ajmo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

and now we wait..
treba se javiti još određeni broj zainteresiranih forumaša... tek nakon toga možemo odrediti vrijeme, pošto si mjesto već odredio Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
and now we wait..
treba se javiti još određeni broj zainteresiranih forumaša... tek nakon toga možemo odrediti vrijeme, pošto si mjesto već odredio Smile


ja sam ZA...

to je dobra ideja pred katedralom cekat 12 sati da odzvoni....i poslije zvona onako svi pocmemo komentirat kao "uf dobro je zvonilo, baš je ludnica"

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ideja je odlična! osijek031.com smile Prijavljujem se!

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la (Pogledaj post): ›
CatCloe je napisao/la: ›
and now we wait..
treba se javiti još određeni broj zainteresiranih forumaša... tek nakon toga možemo odrediti vrijeme, pošto si mjesto već odredio Smile


ja sam ZA...

to je dobra ideja pred katedralom cekat 12 sati da odzvoni....i poslije zvona onako svi pocmemo komentirat kao "uf dobro je zvonilo, baš je ludnica"


U flash mobu nema komentiranja, međusobne priče, zajedničkog dolaska ili odlaska...Fora je u tome da se u jednom trenutkuokupi što više ljudi, naprave ono što žele i odu. Bez ikakve priče...u tome i je fora! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.10.2007. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

count me in

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2007. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali ne zaboravite da se FM radi sa što više ljudi(a ne ovako uzak krug sa nekog foruma)...jedni drugima šalju mailove,poruke,uključuju što više ljudi,prijatelje,ljude sa posla,sa neta(što je naravno cilj, što je više ljudi to je jača fora)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: